plakát seriálu

Penny Dreadful

(Penny Dreadful)

Názory uživatelů

Zírám..

Je to poprvé, ale hodnotím hned po druhém díle (samozřejmě ke konci série přidám EDIT).
Ale...první díl navnadí. Zdá se rozvláčný, ne příliš akční. Je prostě seznamující. Tak se podíváte na druhý. A musím říct, že mi sebral dech. Rozhodně jsou strhující pasáže mezi Dr. Frankensteinem a jeho Proteem.
Jinak když se dívám na koncept, tak seriál nemusí mít pro někoho spád, nemusí být šálkem jeho kávy. Pro mě je to ale skvělé spojení úžasných legend, které působí skoro až věrohodně. Takže ikdyž nerada hodnotím teprve po dvou dílech, tak první bych hodnotila na 80% a druhý na 100%. Proto prozatím na 90%. A už se těším, až ohodnotím po celé sérii, protože tenhle seriál má fakt naději :-)
EDIT: Po 1. sérii nechávám 90% :-)
EDIT II: Po skončení seriálu nechávám 90%. Je škoda, že skončil, jednu sérii bych ještě snesla :-) ale aspoň si zachoval důstojný odchod.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Za krásami Londýna

1. série - 90% - Čarokrásná braková historka si mě ukradla už svou premisou. Namíchat ve viktoriánském Londýně směs napětí, ikonických příběhů spjatých s tímto obdobím a dokonalých herců, kteří nejvíce září ve scénách, kdy by to divák nečekal - už to je nápad za milion. Přidat k tomu poutavé charaktery, které mě zajímají díl od dílu víc, je pak krokem k instantní trvalce a v kombinaci s Korzeniowského omamnou hudbou pak i k nadšení. Pavučina osudů kolem Vanessy, zapletená od samého začátku a divákovi odkrývaná s elegantní opatrností, nakonec do cíle propadne až překvapivě přímočarou cestou a snad jen to jediné ji drží krůček od absolutního hodnocení. Ani to ale nemění nic na tom, že si cestu do domu sira Malcolma vždycky najdu.

2. série - 100% - Umělecké dílo se vším všudy. Na první pohled působí jako nová verze předešlého, ale postupně řeže do emocí a životů hlavních hrdinů čím dál hlouběji, velkolepou výpravou unáší i do nejposlednějšího londýnského kouta a při dokonalých hereckých výkonech vyráží dech. Eva Green, Billie Piper nebo Rory Kinnear jsou brilantní ve všech polohách a nejen oni tak mažou hranice běžného seriálového zážitku. Druhý i třetí pohled totiž vnáší do divákova srdce tolik protichůdných pocitů, že ve mně budou doznívat ještě hodně dlouho. Boj za kus štěstí a snaha vstát po každé ráně, kterou vám osud a vlastní výjimečnost předurčí, jsou totiž stejně vyčerpávající a zničující v našem životě, i v tom, kde nás provázejí čarodějnice či nesmrtelní.

3. série - 100% - Brilantní dialogy, hudba, která bere za srdce každým tónem, herecké výkony na hranici dokonalosti a pocit, že tenhle seriál byl snad až příliš dobrý, aby mohl běžet dlouhé roky. Třetí série dění kolem slečny Ives je esencí všeho, co mám rád na Londýně koncem 19. století, rodokapsových vyprávěnkách i příbězích o věčné lásce. A jak jsem se původně k seriálu dostal téměř náhodou, ve výsledku je z něj moje milovaná věc a bez zaváhání i nejlepší seriál posledních let. Tenhle příběh byl psán krví i slzami a pár desítek minut po skončení finálového dílu vím, že ve mně bude žít napořád.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Goodbye Vanessa Ives

Neviem prečo, neviem kedy a neviem ani ako presne som sa k tomuto seriálu dostal ale šťastná to náhoda a šťastná to chvíľa.

Seriál spája množstvo známych hororových postáv literatúry a ono to tak nejak zvláštne spolu dobre funguje. Postavy sú väčšinou sympatické a väčšinou nie sú iba "čierne" alebo "biele". Každá z nich je veľmi dobre napísaná a má svoj vlastný príbeh a svoje temné tajomstvá. Postava Vanessy Ives je pre mňa nezabudnuteľná a príbehy Frankensteina a jeho monštier ma bavili tiež. Atmosféra seriálu je výborná, herci tiež avšak možno o čosi kratšia stopáž by seriálu pomohla. Predsa len 50-60 minút je dosť a niektoré momenty sa potom dosť vliekli, ale to je asi jediný nedostatok, ktorý na tomto seriáli vidím.

Odporúčam každému, kto má rád seriály s temnou atmosférou, zaujímavými, dobre napísanými a dobre zahranými postavami a historické prostredie (viktoriánskeho Londýna). Ak však hľadáte dobrý horor, možno nie ste na správnom mieste. Hororové prvky to má ale ak ste hororový labužník, báť sa pri tom zrejme nebudete.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Londýn 19. století

Už když jsem viděla obrázek seriálu a přečetla si o čem to je, ihned to ve mě hrklo a řekla jsem si, ten seriál musím vidět.A taky hned jak jsem dokoukala pár seriálů pustila jsem si první díl a nestačila jsem žasnout.Tak procítěný, strhující napětí jsem ještě neviděla.Hororové postavy jako (Drákula, Frankenstein a spousta dalších) zasazena do 19 století v Londýně kdy tam řádil Rozparovač.Musím uznat že , tenhle seriál mě ihned vtáhl do děje a přiznám se že jsem s některýma postavama soucítila mohu říct jen BRAVO.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Horor? Nemyslím si...

Po zhlédnutí první série se mi seriál opravdu líbil a většinu času jsem se i bála, i když se jednalo spíš o chvilkové "lekavé" scény. Musím ocenit, že v druhé sérii je zcela nová zápletka a netáhne se pořád to stejné drama, jako například v Pretty little liars, ale hororem bych to opravdu nenazvala. V první sérii jsou ještě jakési hororové scény, ale druhá série je spíše romantická, vztahová, občas se stane něco rádoby děsivého. Nejevětším a nepřekonatelným problémem je pro mě herecký výkon Evy Green. Podle mého neuvěřitelné přehrává, do role Vanessy Ives se absolutně nehodí. Ale když to vezmu kolem a kolem tak seriál špatný není. Koukat se na něj dá, zpracování starého Londýna je povedené.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Blessed Darkness

Nové hodnocení po series finale:

A brečel jsem...

Za ty tři série se mi Vanessa dostala pod kůži tak jako nikdy žádná seriálová postava. Původně jsem chtěl vytknout nedotaženost některých dějových linek v závěru seriálu a nezodpovězené otázky, které mi vířily hlavou, ale pak mi došlo, tohle byl její příběh, takhle to mělo skončit.
Horrorový thriller s neopakovatelnou atmosférou, výborné filmařské zpracování a hudba, žádní béčkoví herci.

Penny Dreadful nic ve watchlistu nenahradí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Starý Londýn, horor a postavy

Viktoriánsky Londýn je to čo ma lákalo ako prvé na tomto seriály.
A samozrejme hot Dorian...Reeve Carney ;)

Neviem si predstaviť lepšie obsadenie hercov na tieto úlohy. Eva Green je jednoducho neskutočná a fakt ma bavila.

Samotný dej, prvá séria ma bavila veľmi v druhej som sa začala nudiť no potom to konečne zasa nabralo grády v tretej sérii a oni to ukončia ? super ! ale jedno sa im musí nechať finále sa im podarilo aspoň v tom nesklamali.

Patrí medzi moje topky a ak by sa niekedy rozhodli seriál vrátiť na obrazovky určite si ho znovu rada pozriem ;)

Seriál je fakt tajomný, strašidelný a niekedy aj zvrátený,sexuálny ;) Takže kto má toto rád určite odporúčam ;)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

nadseny

po shlednuti obou serii davam 100%... dlouho sem se tomuto serialu vyhybal, pak pred tydnem sem zacal koukat. Serialem me ohromil. Herecka, ktera stvarnuje hlavni postavu VANESSU ICE se musela asi zit v te dobe, neskutocne jak dobre zahrala svou roli. Serial se mi libi hlavne kuli legendam a tajomna. Legendy o londyne to mam rad, sem zvedavej jak to bude pokracovat dal. Se mi vic libi jak amercan horror story.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Velice koukatelný slepenec

Když si seriál v prvních několika dílech odbyde klopotné lepení různých dobře známých příběhů a postav do jednoho poněkud nesourodého celku, začne to být docela zabavné.
Prví sérii jsem ze začátk bral jen jako nenáročnou výplňovku, ale s jejím koncem už jsem byl řádně zahákován.
Druhá série mě baví ještě víc.
Penny Dreadfull je pro mě etalon současného romantického hororu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Staré dobré hororové postavy

Tento seriál je přesně můj šálek kávy. Když se v jednom seriálu objeví postavy ze starých hororových příběhů, nemůže to být nikdy tak špatné. U tohoto seriálu je to spíš právě naopak. Mám rád přesně tyhle typy seriálů a filmů. A tohle je ještě lepší než to, co jsem doteď viděl a myslím, že je to asi tou skvělou gotickou atmosférou a skvělými postavami v čele s Bond girl Evou Green a ex Jamesem Bondem Timothym Daltonem. A právě tyto dvě postavy jsou i mé nejoblíbenější. Mám samozřejmě i postavu, kterou rád nemám a to je Dorian Gray. Jeho linka je nudná a o ničem (zatím, možná se to změní...) Ale tohle je podle mě jen jedna vada tohoto seriálu.
A ta atmosféra viktoriánského Londýna... Co víc dodat?
EDIT 20.6.2016 Konec? A ještě k tomu takhle? Děláte si legraci?!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po 1. sérii

Liga výjimečných v seriálu? Proč ne? První díl splnil naprosto má očekávání, oproti komiksové Lize hrál až moc na vážnou vlnu, žádná humorná hláška, ale co herec, to perla, zvláště Hartnett překvapil, od něj sem toho moc neočekával, Dalton osobitý jako vždy a Evička... no ta nemůže být špatná... Jenže každý následující díl byl čím dál větší peklo, natahované až hrůza, už i na hercích a rejžích bylo vidět, jak je to nebaví. Proč sakra? Čekal jsem nějaké extra překvapení v posledním díle, nějakou mystiku a oni to zakončí takovou klasikou, až se mi brečet a smát zároveň chtělo. Evička dokázala předhonit v grimasách i Jima Carreyho, o tom žádná :) Jinak fakt bída, atmosféra ve výsledku žádná, kulisy Londýna sice pěkné, ale takové Ripper Street má o 100% lepší atmošku hnusného dobového Londýna s daleko menším rozpočtem.
Jestli s první sérií nepočítali jako se seznamovací omáčkou a ve druhé nerozjedou pořádný děj, bude tohle jeden z těch seriálů, kde veškeré prachy padly na herce a scénáristi je tak museli udržet co nejvíc v záběru bez ohledu na zbytek...

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

There is something within us all

Stretli sa Dorian Grey, Doktor Frankestein, americký pištolník, slávny objaviteľ a tajomná žena. Toto nie je začiatok nejakého vtipu, ale Penny Dreadful v plnej kráse. Tieto postavy a mnohé ďalšie ožívajú a prepájajú svoje osudy v prostredí viktoriánskeho Londýna.

PD prináša zaujímavý námet a príbeh, postavený najme na postavách, ktoré patria či už svojím vzhľadom alebo príbehom k tým najstrašnejším v literatúre. Prináša tiež atmosféru, ktorá ani na moment nie je krásna a ružová. Skôr je po celý čas temná, ponurná, ťaživá a v jej zákutiach sa skrýva mnoho vecí, ktoré by nemali byť odhalené. Tie sú podávané pri správnom použití a odhaľovaní, čím podkreslujú celkovú atmosféru seriálu a v tých správnych momentoch dokážu vydesiť človeka. S jednotlivými scénami a dialógmi sa tvorcovia vyhrali, každá scéna či slovo má svoj zmysel, ktorý môže byť odhalený hneď alebo aj neskôr. Posledná časť priniesla niektoré uzavretia ale aj odhalenia, ktoré otvárajú dvere novým zápletkám.

Prepojene príbehov, ktoré strašia spolu s atmosférou Londýna vytvára to správne pozadie pre príbeh, ktorý má veľký potenciál a využíva ho naplno. Môže sa však zdať, že príbeh je miestami príliš rozťahovaný a pridlho sa vlečie. Ale to je spôsob, ktorým je vyrozprávaný. Možno to tiež vyzerá akoby chýbala nejaká veľká dejová linka, ktorá všetko prepája a všetko sa okolo nej točí. No ona tam je, raz stojí v pozadí iným udalostiam, inokedy vypláva na povrch aby čo to so seba poodhalila. Príbeh sa skôr na akciu (ktorá tu ale je) sústreďuje najme na psychológiu postáv, ich konanie, minulosť, prítomnosť a možnú budúcnosť, na celkovú atmosféru a preto neplynie možno tak rýchlo a výbušne akoby niekto čakal. No PD tento spôsob rozprávania jednoznačne sedí.

Ako som už spomínala seriál je vystavaný najme na postavách a ich vzájomných vzťahoch a prepojení. Chémia medzi nimi funguje na veľmi dobrej úrovni a každá z nich má čo povedať do príbehu, nik nestojí v úzadí.Síce sa to nemusí na prvý pohľad zdať, ale každá z nich je rovnako dôležitá ako tá pred ňou. Či svoj osud odkryje teraz alebo až neskôr je len a len na nej. Chvíľu sa dej sústreďuje na jednu z nich, aby sa potom mohol vzápätí sústrediť na inú a rozpovedať tak príbeh každej z nich.
Eva Green po celý čas podáva neuveriteľné výkony. Pár výrazmi dokáže zahrať celú škálu pocitov a výrazov, od pokojného cez rozrušený až po výraz hrôzy. Rovnako skvelý sú aj ostatný jej herecký kolegovia, čím dodávajú život svojím postavám a PD tak funguje naplno.

PD určite predstavuje príjemné prekvapenie tejto sezóny a stojí za jeho zhliadnutie. Treba mu dať šancu a človeka si určite získa. Či už to bude vďaka postavám, správne strašidelnej atmosfére alebo príbehu je na ňom.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Penny

Když jsem se o tomhle projektu dozvěděl, tak jsem ho s velkým nadšením zařadil mezi ty, které si rozhodně nenechám utéct. Důvod je prostý, dobré hororové seriály aby člověk pohledal. Navíc kombinace nejznámějších literárních hororových postav a viktoriánského Londýna zněla víc než lákavě. Jenže má očekávání byla velká, rozhodně větší než nadšení, které se po shlédnutí prvních dílů dostavilo. A na stejné vlně to pro mě pokračovalo i v průběhu celé série. Našlo se samozřejmě i pár zajímavých scén, občas se zašla podívat i poutavá a hutná atmosféra, ale to bohužel není dost. Nejvíc mě však mrzí, že v současné době horor znamená pouze zobrazování nechutného, což mě rozhodně nestačí. Já se chci u hororu bát. Nebudu zpochybňovat herecké výkony, protože herci se mi líbili, hlavně trojice Green-Hartnett-Dalton. Já jsem prostě jen nedostal, to co jsem chtěl a co jsem očekával, přesto však Penny nezatracuji úplně a na druhou sérii se podívám, až přijde čas. Jen ji nebudu vyhlížet tak nedočkavě jako tu první, možná i to pomůže...

Sledování druhé série jsem dlouho odkládal a abych pravdu řekl, vůbec se mi do něj nechtělo. Ale seriál v sobě má něco, co mě do něj opět ponořilo. I když se nemůžu zbavit dojmu, že Penny Dreadful je jedním z těch seriálů, kde forma vítězí nad obsahem. Z hororové atmosféry nezbylo vůbec nic a některé linky bych úplně vypustil. Například tu s Dorianem G(r)ayem. Výprava, kostýmy či herci a jejich výkony, to všechno je bezesporu na jedničku, ale příběh značně pokulhává.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Eva Green válí

Na PD jsem byla hodně dlouho zvědavá, ale zároveň jsem se tohohle kousku docela bála. Celé se mi to zdálo až moc přeplácané. Dracula, Frankenstein a Dorian Gray v jednom příběhu? Zní to sice hodně zajímavě,jak jsem ale už napsala, také hodně přitažené za vlasy. Nakonec mi ale zvědavost nedala a musela jsem si pustit alespoň jeden díl.
Upřímně, po prvním dílu se mi to zdálo...takové nijaké. Ale jelikož má série jen po osmi dílech, řekla jsem si, že alespoň tu dokoukám. Ještě, že jsem tak udělala! Druhý díl byl naprostá pecka! Stejně tak i ty další. Seriál má sice trošičku pomalejší tempo, což nemusí každému vyhovovat, ale rozhodně to neznamená, že je Penny dreadful nudný. Mně to právě tahle menší "roztahanost" skvěle vyhovuje.
Pro mě dalším faktorem v rozhodování, jestli se mám na seriál vůbec podívat, bylo rozhodně herecké obsazení. Timothy Dalton, Josh Hartnett nebo Eva Green? No tak! To by byl hřích se na to nepodívat. Musím se přiznat, že Evu jsem nikdy moc nežrala a ani moc nechápala, co na ní všichni vidí, ale už po druhém dílu musím sama uznat, že ta ženská je něco. To, co v každém dílu předvádí je neuvěřitelné a pokud za to nedostane nejmíň Oscara, tak už vážně nevím, kdo by měl. Její postava je prostě skvělá, ale to jsou tam vlastně všechny. K srdci mi nejvíce přirostl doktor Frankenstein. Ale takový Dorian Gray mi v celém příběhu přijde naprosto zbytečný a působí tam na mě jako pěst na oko.
Penny dreadful určitě není nejlepší seriál na světě, ale určitě stojí za to, aby jste se na něj koukli, i kdyby třeba jen na jeden díl. Prostě vás buď chytne nebo ne. Já jsem moc ráda, že jsem si ho mohla zapsat do svého watchlistu :)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jeden z mých TOP.

Opravdu jsem se do tohodle seriálu zamilovala. Nijak zvlášť mě sice nepřitahuje historie, mám radši seriály z dnešní doby, ale Eva Green je moje nejoblibenější herečka a díky ni, jsem dala šanci i tenhle senzaci. A víte co? Vůbec toho nelituji.

Jako horor mi to sice nepřipadá, protože jsem názoru, že u hororu by se měl člověk bát a zažívat takový ten nepříjemný, mrazivý pocit po těle a tenhle seriál semnou vůbec nehnul. Je sice pravda, že jsem se hned na začátku zlekla u pilotního dílu, ale to bylo poprvé a bohužel i naposledy. A to jsem typ člověka, který se zlekne vlastního stínu! Takže bych tomuhle seriálu přenechala jenom žándr drama, protože toho tam je opravdu moc a divák jen čeká a odhaduje co se bude dít dál.

Herecké obsazení je naprosto úžasné. Eva Green, Billie Piper, Josh Hartnett... Hlavně Eva, jakožto žena posedlá ďáblem, mě nejvíc fascinovala. Role Vanessy Ives, jí tak sedla, že pro tuhle roli se snad narodila. Naprosto jsem s ní prožívala veškeré její emoce. Tahle ženská je pro mě naprosto bezkonkurenční herečka, která opravdu nikdy nezklame a která ví moc dobře co dělá.

A herec, který hrál Doriana Greye? Páni..Toho snad nebudu ani komentovat. Veškeré scény s ním jsem naprosto milovala, protože ten jeho pohled, to jak mluví..celý je naprosto úchvatný a doufám, že bude hrát i v druhé sérií, protože bez něho, by tenhle seriál neměl pro mě takovou šťávu jak teď.

Všech osm dílů shlédnutých naprostým jedným dechem a já se už nemůžu dočkat druhé série. Za mě tedy 90%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Scary penny

Hutná atmosféra z traileru se naštěstí přenesla i do první epizody očekávaného seriálu. Zvlášť první minuty se budete skrývat pod dekou a uvažovat zda se vyplatí večer chodit na záchod. Tento výlet vás totiž muže stát život. Tvůrcům se podařilo sehnat kvalitní obsazení, které se v televizi jen tak nevidí. Na herecké výkony si tedy moc stěžovat nemůžeme. Herci se do svých postav opřeli s chutí vaši oblíbené pizzy. Děj mi zatím připadá trochu jednoduchý a bez promyšlení vsadil na nalezení ztraceného potomka. No uvidíme, co se bude skrývat za dalším temným rohem. Díky této ztrátě začíná nábor podivných postav a večerních výletu do podzemí plné mrtvol a záhadných monster. Seznamujeme se tak postupně s postarším bohatým mecenášem, jeho tajemnou pomocníci/čarodějníci, s americkým flakačem a neposlední řadě oblíbeným dr. Frankensteinem, který má velmi působivou scénu na konci pilotu. Úvodní díl se zaměřuje především na první tří zmíněné a můžete se samozřejmě těšit i na povedené dialogy mezi jednotlivými postavami. I přes působivý začátek ztrácí pilot postupně tempo i temnou atmosféru. Některé scény mi připadali nelogicky našroubované do děje, jakoby tvůrci v polovině pilotu věděli, že musí ukázat něco, co nás zase donutí skrývat se pod dekou. Díky tomu mi přišel první díl trochu roztržitý. Trochu mě zklamala postava čarodějky, sice charisma má na rozdávání a její dialogy jsou nejlepší, přesto jsem čekal víc ukázek čarodějných schopností. Snad někdy příště. Většinou se tady bojuje s pistoli v ruce a starým dobrým mečem. Co se povedlo nejvíce je atmosféra špinavého Londýna 19. století, která je znamenitá jak v kostýmech, parádních kulisách tak originálních monster, jednoduše za jedna. Musím přiznat, že jsem čekal více na druhou stranu seriál má našlápnuto k velmi zajmavé a strašidelné jízdě. Nemůžu se dočkat, až vyjede příště.

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Úžasné!

Skvěle obsazené. Skvěle zahrané! Skvěle vybrané historické hororové postavy. Skvělá zápletka a vztahy.
Pouze doporučuji.
P.S. není to zas takový horor, jenom se nesmíte bát :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Trochu tma

Jak začít.. Prvních pár dílů se mi líbilo, děj ubíhá pomalu, ale když to tak vezmu zpětně, vše do sebe zapadalo a všechny scény začali dávat smysl o trochu později. Nevím, kdy se mi seriál začal líbit. Ale vím, kdy jsem si ho zamilovala, při pátém dílu. Minulost Ives a jak to vlastně všechno vzniklo, mi vyrazilo dech. Její herecký výkon je lege..počkejte si.. dární. Lendární! Nejlepší díl. Pokud překousnete pomalý začátek a (někdy) zvláštní rozhovory, které nedávají smysl, budete mile překvapeni. Temný Londýn můžu kdykoliv a pokaždé se mi libí. Pro mě moc dobrý seriál.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Úmyslné natahování? naprosto nesouhlasím!

Hned v úvodu svého příspěvku mi to nedovolí, abych zde nezdůraznil nesouhlas s některými zde uvedenými názory: liga výjimečných v seriálu? Rozhodně ne, byť se to tak může tvářit. Jediné, co (podle mého názoru) může podobnost evokovat je přítomnost Miny a pana Greye, toť vše...Za další nesouhlasím s názorem, že meziepizody jsou jen násilným doplněním děje mezi první a poslední epizodou, naopak mne poslední epizoda vcelku zklamala.

Ale popořadě (budu se snažit být objektivní, i když to bude komplikované):

Velká plus tohoto seriálu

1. Herecké obsazení zde hraje top. Eva Green je neskutečná a naprosto uvěřitelná i v těch nejvíce nejneuvěřitelnějších scénách. Věřím jí naprosto všechno a je vidět, že do role (byť seriálové( dala mnohem víc než naprosto všechno. Ostatní představitelé ale nezaostávají daleko. Pro mne je na druhém místě představitel pana Greye (i když zde byl kritizován). Pro mne je naprosto dokonalým zpracováním podle mých představ s ohledem na to, že jsem Wildovy knihy četl, velmi mne oslovili a zanechali ve mne určitý dojem, který se se seriálem velmi ztotožnil (ta nonšalance na straně jedné a náznaková necitelnost na straně druhé, kterou jakoby narušuje až pan Chandler a následně slečna Ives; ta touha po nových poznáních, zážitcích, neskutečná jemná mimika...jsem nadšen). Josh Hartnett mne velmi mile překvapil, zejména to očekávání jeho proměny, která nastala až v posledním díle první série...Dalton byl srdcovkou již mé téměř 70-ti leté matky a i v této době z něho srší charizma všemi směry a dokazuje, že nepatří do starého železa...Takhle bych mohl pokračovat dlouho.
2. Hudba neskutečně dokresluje celkovou atmosféru celého seriálu.
3. Ne dokonale, ale i tak velmi schopně ztvárněné prostředí.
4. Byt´to zde někdo popřel, mne jednotlivé epizody nutily k tomu, abych si pustil další. Nehledě na to se velmi zamlouvalo, že některé epizody se věnovaly určitým konkrétním věcem a nebály se jít zpět do minulosti některých "hrdinů".

Velká mínus

1. Poslední díl nasadil tempo zdivočelého pendolina a neskutečně tím narušil pomalý a pro mne velmi napínavý ráz evokující starou tvorbu...najednou hrr hrr aby to už bylo u konce, nehledě na to, že mi chybí dopletení některých dějových linií (snad nalákání na druhou sérii).
2. Některé scény jsou neskutečně absurdní (po řeži v 8. epizodě, kdy je Chandlerův obličej rozsekaný od "upírek" je v následující scéně bez poskvrny apod.)

Určitě se budu seriálu věnovat dál, podle mne má velký potenciál, který momentálně naráží na pár nesmyslných absurdit a chyb, které by šlo velmi jednoduše odstranit.

prozatím 75% (ale dám 80%)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ach ten Londýn!

Skvělé, tenhle seriál mě vážně dostal, shltla jsem 6 dílů jak malinu za jeden den..:)
Nejvíc se mi na tom líbí to londýnský prostředí, je to hezky do detailů zpracované. Například v jednom z dílů je pohled na rozestavěný Tower Bridge, pecka!
A Josh Harnet mi kupodivu nevadí, ba naopak, těším se na další serii..

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SEN

Pro mě to byl absolutní vrchol seriálové tvorby a rázem nejlepší špičkou tohoto roku ze světa seriálů.Tento skvost ve mě dokázal vyvolat neskutečné emoce a za to mu dávám velký dík.Joh Logan je mistr.Herecké obsazení perfektní.Například Eva Green,kdo by ji za tu roli nemiloval.Josh Hartnett mě taky pěkně dostal.Reeve Carney mě oslovil a David Warner potěšil a dál a dál........prostě herci perfektní.Hudba si se mnou taky dost často pohrávala.Příběh,atmosféra,děj,zkrátka všechno tu šlapalo na plno.Takže se PENNY DREADFUL stává mým zamilovaným snem.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Zvrátené, krvavé, temné a psychologicky dokonalé

Eva Green si pre seba kradne celých osem dielov tohto atmosférického drahokamu. Výborné rozdelenie charakterov, hutná dávka tajomstiev, brilantné obsadenie, vynikajúca kamera, strih a správny hudobný podklad, to všetko z PD robí "must-see" každého seriálového či hororového fanúšika. Krvou sa nešetrí, viktoriánska doba ponúka priestor pre krásne kostýmy, scény, zaujímavé a tajomné postavy, ale taktiež pre fascinujúce rozhovory. Svojský štýl seriálu ma jednoducho uhranul a sériu som zhltla naraz. Nie úplná dokonalosť, nakoľko by sa našli i hluché miesta, ale v celku jedna z najlepších seriálových noviniek posledného roku, u ktorej sa však oplatilo s pozeraním počkať do konca série. 1.séria: 85%
2.séria: 80%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Slušná práce

Po shlédnutí dvou sérií musím přiznat, že to nebylo tak "dreadful" jak jsem se zpočátku obával. Tvůrci z HBO sice na seriálový stromek naroubovali téměř vše, co kdy v Londýně plašilo lidi (na dr. Jekylla zapoměli...) ale celkem se jim to podařilo propojit nenásilně i zajímavě. Herecké výkony jsou nadstandardní i když Eva Grenn je ještě o kousek dál. Trikové sekvence jsou na úrovni , jen mi trochu vadilo menší využití kulis Londýna konce 19. století.Rozhodně to není žádná nuda a docela se těším s čím přijdou tvůrci v další sérii. Pro milovníky hororu a tajemna určitě doporučuji ke shlédnutí

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Je to nářez

Tak tahle role sedne Evě Green jako ulitá, neumím si ani představit nikoho jiného, kdo by to zahrál tak fantasticky jako ona, v některých scénách z ní jde takový strach, že se bojím i koukat a celkově celý seriál je děsivý, napínavý a hlavně velmi originální, má to úžasnou jiskru a s každou další epizodou se posouvá na další úroveň! Zatím mám zhlédnutou jen první sérii, musela jsem počkat až druhá vyjde celá, nedokázala bych čekat týden co týden na další díl, ale konečně vyšla a už se moc těším až se na ní vrhnu, ta dávka toho všeho, co tenhle seriál má, mi neskutečně chyběla, opravdu je to lahoda!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vata, vata, samá vata

Penny Dreadful odstartoval první sérii hodně nadějně. Bohužel původní nadšení dost brzy opadlo a dějové linii začal na trati záhy docházet dech, takže se do svého závěrečného dílu seriál sotva dobelhal a to ještě s podporou berlí. Ústřední nosné téma odvyprávěné v první epizodě se od druhého dílu téměř vytratí, a je opět na něj navázáno až v epizodě poslední. Takže z celkem osmi epizod jsou důležité vlastně jenom dvě - první a poslední, zbylých šest slouží jenom jako vycpávka a vata, která vás zbytečně zdržuje od hlavního děje. Pokud si chcete ušetřit šest hodin času, klidně se podívejte pouze na úvodní a závěrečnou epizodu. O nic podstatného nepřijdete a vše důležité uvidíte.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

HIT - ty nejlepší hororové postavy a viktoriánský Londýn

Veliká paráda. Gigantické kostýmní drama s těmi největšími filmovými hvězdami, vypiplaným scénářem, strhujícím příběhem, naprosto megaluxusní atmosférou a spojením těch nejlepších postav viktoriánského Londýna, těch skutečných, i těch smyšlených. Vlastně mi tam chybí už jenom Sherlock Holmes.... Pro milovníky starých hororů a éry ve které se to odehrává, je to opravdu megahustej nářez. S přibývajícími díly sice nadšení krapet opadá, ale hodnocení milerád ponechám, protože tohle geniální dílo má na plný počet plné právo. Eva Green je fakt fantastická, začínám jí mít čím dál radši, Billie Piper potěší, ale líbí se mi opravdu jenom v Doctorovi, Timothy Daltonovi by slušelo víc prostoru a atmoška je tak hutná a brutální, že lépe to už snad ani nejde. Frankenstein, jeho monstrum, Dorian Grey, Mína Harkerová, dokonce i Jack Rozparovač, ti všichni tam jsou, ale mohl by se na scéně zjevit hrabě Drákula a ten Sherlock...95%, očekávám nějaké kulervoucí, husté, dramatické finále a stejně napěchovanou druhou řadu, která je už jistá. Konečně nějaký pořádná hororový klenot na pokračování, takhle to má vypadat.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pilot

Na Penny som bol zvedavý odkedy som po prvýkrát videl trailer. Keďže však seriál patrí pod Showtime, už som tak trochu tušil, že ma čaká poriadna "show"... Seriál má neuveriteľnú atmosféru, to je potrebné povedať hneď na začiatku. Úvodná scéna je naozaj, naozaj skvelá! Úprimne, nebolo mi ten večer, keď som to pozeral všetko jedno :D. Myslím, že sa to rozbehlo poriadne zaujímavo, a preto sa nových častí doslova neviem dočkať. Mám totiž pocit, že pilot bol len zahrievacie kolo a tá pravá hororová "zábava" sa len začne.

Obsadenie a prevedie seriálu si zaslúži jednu veľkú pochvalu. Ma to vydarený filmový look, čo tomu všetkému ešte pridáva na kvalite. Hodnotenie po pilote 90%, nech to radšej hneď na začiatku neprecením... :) Hodnotenie sa predsa dá zdvihnúť hocikedy.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

All in one

...alebo ako sa stretli všetky hororové postavy v jednom seriáli. Prvá séria naozaj stála za to, napínavé situácie, občas "lakačky", herecké výkony na jednotku (Eva Green-určite si zaslúži Oscara), postupné odhaľovanie temnej minulosti postáv a pochmúrna, temná atmosféra-to všetko vtiahne diváka a donúti ho pozrieť si ďalšiu a ďalšiu epizódu. Dávam 80%, nechávam si ešte rezervu na ďalšiu sériu :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

sbohem sexy Evo...

Viděla jsem všechny díly a i přes počáteční odpor prostě nešlo odolat. Přiznám se, že smrt hlavní hrdinky byla pro správný konec nevyhnutelná, ale zamrzela mě. Greenová mě snad nepřestane bavit, ta žena je chviličku ošklivá, aby v dalším záběru byla neuvěřitelně krásná.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Za 4 dny 2 série...

Miluju tajemno a starý Londýn.... tento seriál je podle mě naprosto úchvatný.... spojení tolika mysterií a legend je fascinující a děsivé zároveň :) ... za mě 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Penny Dreadful

První díl byl fajn, vtáhl rychle do děje, splácání všech možných postav dohromady mi nijak nevadilo, je to jen fikce. Bohužel to začíná mít hluchá místa, kdy jen přemýšlím, jestli ty bláboly vydržím ještě chvilku, či to vypnu. Tak zatím tomu dávám ještě šanci, snad se ten děj někam pohne.

70 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pilot

Musím začať žiaľ negatívne, aj keď som sa na seriál tešil a vedel som že to bude strašná omáčka, no to čo som videl mi skôr pripomínalo Arrowa, kde pomaly aj ich babka skončí ako super hrdinka, kríženého s posledným Resident Evil, kde kočka si proste kráčala a za sebou nechávala hromady mŕtvych. Začiatok je skvelý, ale žiaľ tam sa všetka strašidelnosť vytráca. Predstavenie pištoľníka ktorý všetko trafí no dobre, ale aby z neho spravili niečo viac, Penny jednoducho o ňom jemu samému niečo povypráva, to už je trochu trápne. Samotnú Penny nejako netreba predstavovať, stačí toľko čo sme videli na začiatku. No netuším odkiaľ získal svoju kamennú tvár a bojové schopnosti náš Ferdinand, ktorému akurát tak ukradli dcéru. Frankenštein je kapitola sama o sebe, nemohol som si nevšimnúť ako je zaujatý svojou robotou keď sa hrabe v urezanej ruke, ako ho nič nezaujíma, dokonca ani to že mu doniesli telo, ale ako ho poodkryjú, tak akoby mal aj vzadu oči, zrazu ho to zaujme a tvári sa ako by sa z takými príšerami zaoberal denne. Možno najviac trápne je to oživenie, kedy rozrezaná mŕtvolka ktorá má nohy v ľade po utretí niekoľkých kvapiek krvi na hlave a dotiahnutí nejakej skrutky ožije, no a náš Frankenštein sa tvári ako by to bola najväčšia samozrejmosť a vlastne to čakal.. Toľko teda predstaveniu postáv, v pilotu toho totiž viac nebolo. No možno predsa len. Jedna príšerka bola zabitá, to ale ako je na niečo extra. V jednom momente jedna z príšer je rozlomená na niekoľko častí a jednoducho sa z kamennou tvárou poskladá, údery nespravia nikomu nič, ani strelba dokonca, v inom momente ale príšerka kričí lebo má prepichnuté ústa obyčajným hákom. Samozrejme naši supermani ich bijú ľavou zadnou bez mihnutia oka a Penny si jednoducho odkráča. Mohol by som pokračovať no prišlo mi to ako pracovať pri páse... Nevrelé, nezaujímavé, nalinkované, nudné, bez emócií a napätia..

10 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Zbytečně nechutné

Eva Green září, Josh a Timothy přijatelní, ale to je všechno. Zbytek je jen chrlení nechutností na diváka. Bez zajímavého děje je to pak bohužel na pováženou (podobně jako letošní Salem bez hereckých kapacit). 60% [2. série BUDE]

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Překvapení jara

Seriál mě zaujal už jen obsazením herců - Josh Harnett jako vylkodlak, Eva Green v další psycho postavě, nový objev v podání Doriana Graye.
Seriálu nechybí napětí, pochmurná britská atmosféra.
Celou sezonu nejvíce vévodila právě už zmíněná Eva Green, která opět dokázala, že umí hrát.
Bavily mě sice více vedlejší děje, ale i tak seriálu dávám 90%. Už teď se těším na druhou řadu.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Začíná to být velmi zajímavé..

Tak tenhle seriál mě baví víc a víc, u některých dílů jsem se místy i fakt bála. Líbi se mi, že se tu potkávají různé smyšlené známé postavy. Uvidíme, co bude dál... :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mno...

U mě zatím 50:50. Už od prvního dílu mám pocit, že tolik klišé pohromadě jsem ještě neviděla. A druhý díl tenhle pocit předčil. Nějak to zatím nemá hlavu a patu. Je to taková Liga výjimečných bez steampunku a kapitána Nema (i když kdoví kdo se ještě objeví...btw. nemyslím film, ale původní komiks samozřejmě.)

Možná ještě hodnocení změním po shlédnutí dalších částí, ale asi z toho nikdy nebudu tak odvařená jako někteří
(Možná proto, že si raději přečtu jednotlivé knihy a nemusím mít tyhle postavy společně na obrazovce? Nevím.)

EDIT: Přihazuji pár procent...Pořád to není to, co jsem původně čekala, ale lepší se to (jen teda pořád nemůžu zkousnout to, že z Miny udělali naivní bloncku)

EDIT2: Po shlédnutí celého seriálu upravuji konečné hodnocení na 70% - čekala jsem víc (nebo možná trochu něco jiného, ale jinak fajn...některé epizody mi svou stavbou, střihem a pózami postav trochu připomínaly japonské anime - pro příklad epizoda s dětsvím doktora...)

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jéén aby...

přemluvili jste mne....to jsem tedy zvědav, jak daleko od těch Vašich chvalozpěvů je pravda...pak dám vědět..:-)

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Perfektní drama

Snad jedno z nejlepších dram, které jsem kdy viděla. Úžasná zápletka, výborně obsazené postavy (E. Green, T. Dalton,...) a přestože je to drama/horor, se u toho člověk i místy pobaví a odpočine!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé