plakát seriálu

Perníkový táta

(Breaking Bad)

Epizoda 5×02 – Madrigal
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Walt a Jesse se rozhodnou, že budou ve vaření pokračovat, přeji jen jim to vynášelo a jejich produkt je proslulý. Jediné, co sami nezvládnou, je distribuce, proto požádají Mikea, aby se stal jejich partnerem...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Muž jménem Peter Schuler ochutnává omáčky, při čemž ho přeruší nějaká žena, která mu sdělí, že opět přišli policisté. Pan Schuler prochází halou společnosti Madrigal Electromotive a zamíří na toalety, kde pomocí nějakého elektronického zařízení spáchá sebevraždu.

Jesse má starosti ohledně ricinu, který si schoval do cigarety, netuší totiž, kam mohl zmizet. V rukou ho má Walter, jenže ten si ho chce nechat pro sebe, a tak odšroubuje zásuvku a malou ampulku s ricinem si z druhé strany přilepí lepící páskou a zásuvku opět zašroubuje. Pak u Jesseho v bytě pomáhá najít onu cigaretu z ricinem a aby se zbavil Jesseho obav, přichystá podobnou cigaretu, ale do ampulky dá sůl, pak nechá Jesseho robotický vysavač, aby falešnou cigaretu vysál a Jesse ji pak mohl najít. Najde ji a vše se zdá být vyřešené, jenže Jesse se najednou rozpláče - má stále výčitky ohledně toho, jak ze vzteku Waltera málem zabil.

Mikea přijdou navštívit Jesse s Walterem a mají pro něj nabídku. Chtějí pokračovat ve vaření metamfetaminu. Je to stále výdělečné a po jejich produktu je velká poptávka. O vaření je postaráno, problém je v distibuci, kterou by měl na starost právě Mike, kdyby se rozhodl využít této nabídky. Mike ale odmítne, Walter je podle něj nebezpečný a nehodlá být u jeho dalšího průšvihu. Walter ale věří, že si to Mike rozmyslí.

Protidrogové navštíví několik šéfů společnosti Madrigal a oznámí jim, že hodlají plně spolupracovat při vyšetřování. Merkert je propuštěn a jeho místo na protidrogovém má převzít Ramey. Při povídání Merkerta, Hanka a Gomeze se dozvídáme, že notebook Guse Fringa byl vymazán a nic na něm nezbylo.

Žena jménem Lydia kontaktuje Mikea a setká se s ním v jídelně. Zajímá ji, kdo zabil Guse Fringa, ale Mike nemá v úmyslu jí to říct. Lydia mu předá seznam jedenácti jmen, kteří by je mohli stáhnout ke dnu. Lydia chce mít jistotu, že žádný z nich nebude mluvit, až si je přivolají k výslechu, a tak chce, aby se jich Mike zbavil. Mike jim ale věří a zabíjet je nehodlá.

Mike je předvolán k výslechu, kterého se ujímá Hank s agentem Gomezem. Hank má pochybnosti o tom, proč by si Gus vybíral právě člověka jako je Mike do čela jeho podnikového zabezpečení, když má Mike poměrně dramatickou minulost, co se týče jeho práce u policie. Proto ho obviní z toho, že se nějak podílel na drogovém impériu Guse Fringa. Není zatčen, protože není dostatek důkazů, Mike je tedy na odchodu. Pak ale Hank vytáhne Mikeovu vnučku Kaylee, na kterou je vypsáno něco přes dva miliony dolarů z jednoho z Fringových účtů, což svědčí o tom, že Mike pro Guse opravdu něco dělal. Mike všechno popře a odejde.

Saul má za úkol najít nové místo, které by posloužilo jako varna metamfetaminu. Má být samozřejmě někde, kde ji nikdo nenajde. Dalším problémem je, že schází methylamin, což je velmi důležitá přísada k vaření na úrovni. Dokud se nějaký nenajde, tak není co dělat.

Jedním z jedenácti lidí, kteří by mohli prozradit celé Fringovo impérium, je Duane Chow. Ten se ozve Mikeovi a chce s ním osobně mluvit, ne po telefonu. Mike slíbí, že dorazí. Na Chowa při jeho hovoru míří pistolí nějaký muž. Mike ale vytuší, že něco není v pořádku. Muže s pistolí přechytračí a než jej zabije, dostane z něj, že mu Lydia zaplatila, aby zabil všech jedenáct lidí včetně Mikea, aby se uchránila, stihl ale zabít jen Chowa.

Lydii doma přepadne Mike s pistolí a je jasné, co teď přijde. Na poslední chvíli si to ale rozmyslí a rozhodne se díky ní získat přístup k methylaminu a přijmout Walterovu a Jesseho nabídku na spolupráci.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Stay On the Outside (Whitey)

Jesse s Walterem prohledávají Jesseho byt kvůli cigaretě s ricinem.
Hlavní postavy
Walter White
Skyler White
Jesse Pinkman
Hank Schrader
Walter White Jr.
Saul Goodman
Mike Ehrmantraut
Vedlejší postavy
Kaylee Ehrmantraut
Duane Chow
vedoucí technik jídla
Herr Herzog
Peter Schuler
kravaťák od Madrigalu
Lydia Rodarte-Quayle
paní Tromelová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMadrigal
Původní názevMadrigal
Rok natočení2012
Premiéra22. července 2012
Česká premiéra20. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka47 minut
Sledovanost premiéry2 290 000 diváků
Autoři profilu epizody