plakát seriálu

Perníkový táta

(Breaking Bad)

Názory uživatelů

Heisenberg, bitch!

Breaking Bad je drsná balada o jednom milém učiteli chemie, který obdrží zdrcující novinku. Objeví se u něj rakovina plic, i když je nekuřák. Co má člověk s takovou diagnózou dělat? Walt se pokusí o to, co uzná za nejlepší. Chce zaopatřit svou rodinu, tak rychle, jak je to jen možné. Začne tedy vyrábět chemický zázrak, po kterém se všichni můžou utlouct. Základní premisa seriálu mi nezněla kdovíjak chytlavě a trvalo mi dlouho než jsem se k němu dostal. Ale stálo to za rozhodně za to. BB je parádní drama, nikdy se s ničím nemazlila a své finále vybudovala naprosto skvělé. Tvůrci se nebáli udělat některá definitivní rozhodnutí a já jím za to tleskám. Nejvíc u mě rezonuje postupný vývoj postav. Ve většině seriálu se řekne, že postava se vyvíjela, ale skoro nikdy to není vidět na jejich činech, chování atd. BB je světla výjimka. Walter se stále posouval dopředu, každá nová situace na něj měla vliv a formovala to, co se z něj stalo na konci. Z Walta se stal skutečně Heisenberg, kterému se to zabíjení okolo nejspíš vážně i zalíbilo. Zkrátka je BB parádní počin a všichni milovnici pořádných dramat, kriminálek či gangsterských filmů a seriálů by měli vidět toto dílo. Celý seriál 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Virtuozní psychologická studie

Skvěle odvedená práce, dokonale zaznamenaný průběh vnitřní proměny outsidera v jedničkového žraloka temných drogových vod.Psychologie proměny pod tlakem složitých okolností a nemilosrdně odtikávajících hodin života je opepřená takovou spoustou akce a neočekávaných zvratů, že se u ní může nudit jen ten, kdo ji totálně nepochopil. Drsně realistické jsou situace, kdy se děj zdá ubírat k nevyhnutelnému bodu, pak nastane něco, čeho se divák jen v duchu hrozil, celá situace se vymkne z rukou, vybuchne jako tříštivý granát a dostat vše pod kontrolu si žádá zase další porci hrdinova bývalého já, jeho charakteru a zásad a posune hranici temnoty jeho postavy zase o kus dál. Poznání a přiznání pravdy,skutečných a předstíraných pohnutek, smíření s tím, že žádná zkratka k cíli ani výhybka na lepší kolej prostě nefunguje a že bestie v zápalu boje strávila sama sebe je bez patosu a bez mravokárných lekcí, prostě jen konstatuje výsledek. Divák, který porozuměl až do toho momentu, ten si jistě svoje závěry vyvodí.
Já porozuměla, že tanec na ostří nože nejde provozovat napůl, bez obětí. Zde byla obětí právě ta rodina, která měla jako zaklínadlo omlouvat přerod Waltera, jeho snahu zanechat po sobě nějakou stopu, zakusit život respektovaného a mocného muže. V první a poslední řadě však to o co šlo většinou , bylo právě jeho ego.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Heisenberg

Breaking Bad jsem odkládal delší dobu, ale vůbec nevím, proč jsem to, sakra, dělal. Od začátku do konce jedna velká jízda, a vývoj hlavní postavy WW od začátku do konce? To bylo něco. Ostatní postavy taky parádní, navíc to skončilo v nejlepší možné chvíli.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I am the danger!

Seriál znám již nějakou dobu, ale až teď jsem se rozhodl na něj podívat díky mému narvanému programu seriálů. Nicméně musím říct, že je Perníkový táta opravdu mistrovským dílem, který rozhodně nezklamal. Ze začátku je děj klidný, s pomalým rozjezdem, ale s další a další řadou se děj stále stupňuje. Poslední série je opravdovou špičkou, která vás donutí sednout si na prdel a sledovat každou vteřinu tohoto božského seriálu. Děj do sebe postupně krásně zapadává, nechybí plno zvratů, chemie, násilí, řešení vztahů a...prostě všeho! Druhá polovina páté série byla opravdu akční a než se člověk stihl vzpamatovat, přiletěla další zvratová bomba, při které jen člověk seděl s otevřenou pusou. Seriál jsem si opravdu zamiloval a z finále poslední řady jsem se ještě do teď nevzpamatoval.

A závěr? S klidem můžu říct, že seriál u mě drží naprostou jedničku a kdo ho ještě do teď neviděl, tak už je opravdu čas, protože takových seriálu moc nenajdete.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ocko na prelome: bude to dobro alebo zlo?

Pri Braking Bad som nejako nezachitil začiatok vysielania a keď už ma všetci známi hnali, na čo ešte čakám, rozhodol som sa počkať do úplného konca, kým som si seriál celý pozrel. Rovnaký postup momentálne zvolený pri Game of Thrones. Má to svoje výhody aj nevýhody. Výhodou je rozhodne odpadnite čakania a menej stresu zo spojlovania. Nevýhoda pre mňa určite menšia detailnosť, keďže štandarne sa popri sledovaní aj veľa povie, analyzuje a hodnotí. Ale to pre každého platí individuálne a aj pre každý seriál to platí inak. V tomto prípade možnosť pozrieť denne celú sériu určite pomohla. Neviem si predstaviť, že by som v tomto prípade vydržal čakať celý týždeň, či dokonca dlhšie. Ale konečne k samostatnému seriálu. Woow! Ocko je rozhodne jeden z nemála nových seriálov, kde už silne pociťujeme filmovú kvalitu, čo nesmierne oceňujem. Na druhej strane to môže odrádzať od rozpočtovo chudobnejších seriálov, ktoré majú rovnako dobrý potenciál. Pre mňa ja nakoniec dej vždy ten rozhodujúci. Ocko nielen že má abnormálne prekombinovaný ale nesmierne uveriteľný dej, píši sa aj hereckými výkonami (pozoruhodná premena osobnosti hlavného hrdinu sa verím zaradí do učebníc herectva) a vznikom vlastného kultu, Stockholm syndrome included. O kvalitkých seráloch často nezvyknem veľa napísať, kedže tu nemám čo skritizovať a nechcem nič spojlovať, jedoducho treba vidieť. Možno ešte extra ocením naturálnosť a surovosť, ktoré nie je úplne obľúbená a verím, že niekoho môže aj odradiť. Ale práve vďaka tomuto má seriál okrem umeleckej hodnoty aj hodnotu sociálnu, skutočne sa nesnaží byť len zábavný pre široké masy. Ďakujem tvorcom za tvrdú robotu a Zároveň za darček v podobe spinup Better Call Saul.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Breaking bad, bitch!

Než jsem začala sledovat Breaking Bad, pořád jsem přemýšlela, který seriál bych označila za úplně nejoblíbenější. Teď už mám jasno, BB si mě získal hned po prvním díle a nemohla jsem se odtrhnout. Herecké obsazení by snad nemohlo být lepší, například Jesseho a jeho "bitch" si prostě nešlo nezamilovat a Bryanovi Cranstonovi role Waltera dokonale sedla.
Co se týče děje také nemám co vytknout, u každého dílu jsem byla napnutá jak struna, protože člověk prostě netuší, co za nečekaný zvrat přijde tentokrát. S hlavními hrdiny jsem prožívala každou minutu a hrozně mě mrzí, že už jsem seriál dokoukala a nemůžu to celé prožít znova. Na začátku páté série jsem si začínala myslet, že to jde se seriálem z kopce, ale brzo jsem vyšla z omylu a nakonec se poslední série ukázala jako úplně nejlepší (tedy alespoň pro mě). Zkrátka a jistě je to velmi povedený kousek a jen těžko mě něco zaujme tak, jako právě Breaking Bad. Dávám 100% a kdyby to šlo, dám klidně i víc :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Science, bitch!

Cítím se trochu jako feták, kterému první dávka příliš nechutnala, po další si řekl, že je to není tak úplně špatné a znenadání si uvědomil, že je v tom až po uši. Hlášky a celkově dějová linie ohledně Jesseho Pinkmana mi natolik utkvěla v hlavě, že to nejde jinak. Hlavní postava je ovšem postupem času čím dál víc na přes držku a připadá mi, že jeho představitele zastínil výkonem právě Aaron Paul (Jesse), který narozdíl od Cranstona nepředvádí jen dvě emoce (zlomyslnost a nasranost). První série mimo to (karavan) byly daleko záživnější a lepší než ty poslední. Kromě toho mám u páté série nutkání přetáčet scény s hlavním hrdinou. V jiném případě by to byl hřebíček do rakve, ale v Breaking Bad jsou natolik vymakané další postavy, že jen napjatě sleduji dál. Mimochodem - když už je BB tolik srovnáváno s (tak moc "chybujícím") Dexterem - kdyby v Dexterovi někomu uletěla půlka obličeje a dotyčný si pak ještě v klidu vyšel ze dveří a rovnal kravatu, tak tuším, že se z toho všichni zblázní a navalí tomu odpad. Tady je to naprostá pecka, přestože se to do děje absolutně nehodilo... Každopádně kromě skvěle ztvárněného Jesseho musím ještě vyzdvihnout Saula Goodmana a Juniora, jsou to sympatáci :) Seriálu si ještě více cením po druhém shlédnutí, konečně finále zapůsobilo jak mělo! The special love I had for you, my baby blue...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I am the one who ... can destroy this show

1. série - 90% - Veškerá očekávání postavená na hlavu. Potenciálně otravný fetující podvodníček Jesse je od první scény mou nejoblíbenější postavou, potenciálně otravná starostlivá Skyler mě pozitivně překvapuje každým svým rozhodnutím. O obou toho chci vědět co nejvíc, chci vidět víc ze schopností hlavního hrdiny vyhrabat se z nejhorších kaší a koneckonců chci zkrátka vidět, kam takový seriál může vůbec dojít. Povrchnost a falešné pozlátko obchodu s drogami jsem tady totiž nenašel, naopak. Na úvod se jedná o poctivě neklidné rodinné drama, které má tu smůlu/štěstí, v jakých kulisách se může odehrávat. Mým největším přáním je, aby se tomu tak i nadále dělo takto civilním způsobem.

2. série - 70% - Bavilo mě, když Walt bojoval s vlastní morálkou ve jménu rodiny, nebaví mě, když po rodině a jejích hodnotách šlape a původní cíle má jen jako výmluvu. Se sympatiemi k hlavní postavě také přímo úměrně klesá i kvalita, protože neustálé arogantní a neurvalé chování směrem k (byť jakkoli hloupoučkému a naivnímu) parťákovi mi rve srdce, stejně jako Waltův způsob rozhodování v klíčových situacích, viz očividné morální dilema v závěru předposlední epizody Phoenix. A je to škoda, protože potenciálu je pořád plno, mračna se výhledově stahují solidně tmavá a Hank se z přihrávače hrabe do pozice nejcharismatičtějšího seriálového policajta.

3. série - 80% - Od některých činů vede spletitá cesta, od některých ale už žádná. Po událostech předchozí sezóny je pro mě hlavní hrdina pořád zaslouženým diváckým magnetem, ale držet palce mu, hlavně z důvodu absence sebereflexe a dostatečného pokání, nedokážu. Oproti tomu podceňovaný Pinkman se díky dokonale civilnímu výkonu Aarona Paula definitivně stává tahounem seriálu. Přesto se na nápaditou a nebývale napínavou úroveň vrací celou podívanou až dvojice závěrečných epizod, během nichž jsem nervozitou téměř nedýchal a naplno tak docenil takřka antimimický herecký projev Giancarla Esposita.

4. série - 75% - Většina seriálů stanice AMC se ve svém prozkoumávání zajímavých námětů dostane do kritického bodu, kdy dech beroucí zvraty začnou řídnout a civilní přístup začne hraničit s nudným přešlapáváním na místě. Breaking Bad to potkalo právě v rozjezdu vychvalované čtvrté sezóny a byly chvíle, kdy jsem myslel, že mě jakýkoli další dialog Walta a Skyler na téma "car wash" snad zabije. Naštěstí druhá polovina, která opět řeže velmi hluboko do vztahu Jesse-Walt a nově také Jesse-Gus a Jesse-Mike, je na tom s napětím úplně jinak, dramatickou pointu posledních epizod předkládá velmi chytře a je proto velká škoda, že se Vince Gilligan často neudrží a působivé scény nechá zajít až moc daleko. Budovaní pocitu drtivého tlaku ze všech stran je totiž stejně jako o sezónu dříve tísnivé až k zbláznění.

5. série, první část - 80% - Nesnesitelný Walt. Jeho oblíbenost jsem nechápal nikdy a teď, kdy je nenápadný psychický teror vůči depresemi konečně dohnané Skyler na vrcholu, už je mi z Heisenbergova chvalořečení až na zvracení. Přestože se v Bryanu Cranstonovi i v pátém roce skrývá nejedno překvapení, vývoj jeho postavy mi ho znechutil na hodně dlouho dopředu. Gilligana za to chválím, stejně jako definitivní dospění Jesseho a všudypřítomný tíživý pocit neodvratného začátku konce v čele s Dead Freight, pravděpodobně nejlepší epizodou celého seriálu.

5. série, druhá část - 90% - To nejlepší nakonec. Nebýt několika přešlapů, které ale zároveň kopírují vývoj celého seriálu, by to možná bylo i absolutní hodnocení, ale přesto jsem dostal osmičku epizod, která zanechává tak silný dojem, že bych na ona slabší období s klidem zapomněl. Právě tady, ve chvíli, kdy jde všechno do háje a doslova všechny postavy jsou na pokraji katastrofy, je nejlépe vidět, kdo nám přirostl k srdci nejblíž. A až budu na Breaking Bad vzpomínat, vždy mu budu vděčný za to, že mi dalo jeden dokonale komplexní charakter, který se rázem vyšvihl mezi moje nejoblíbenější seriálové postavy vůbec. Na rozdíl od většiny (mnou navždy nepochopených) diváků to ale není narcis Heisenberg, Walter White, do sebe zahleděný neřád, ať už mu říkáme jakkoli. V mých očích je to zlomený a věčně životem klopýtající závislák a nešťastník, Jesse Pinkman.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Breaking Bad

Jelikož mám velkou slabost pro seriály, ve kterých je hlavní postava kladný "bad guy" (Homeland, Dexter,...) Říkal jsem si, že tento seriál mě bude taky bavit a nespletl jsem se.

Seriál mapuje vývoj dvou hlavních postav. Walter White začíná jako všední středoškolský učitel, poté zjistí, že má rakovinu a rozhodne se pro dráhu drogového dealera, aby zabezpečil rodinu. Během pěti řad se Walter vyvine z člověka, který by neublížil ani mouše, k člověku, který lže všem lidem okolo a který je schopen i vraždy.
Naopak Jesse Pinkman začíná jako kriminálník a v průběhu seriálu po nešťastných událostech zjistí, že to dělat už nechce.

Tvůrci výborně vykreslili drogové podsvětí, kde se může zvrtnout cokoliv a někdo to může zaplatit životem. Nejlepší na celém seriálů jsou herci, podávají výborné výkony a konkrétně Bryan Cranston (Walter White) by si zasloužil mnohem víc cen. Myslím si, že tento seriál je v současnosti nejlepší drama na televizních obrazovkách a rozhodně je nedoceněn.

Poslední díl první poloviny páté série mě zanechal v rozpoložení, kdy jsem ještě několik minut po skončení dílu zíral na černou obrazovku s otevřenou pusou, takže se už moc těším na červenec 2013 a posledních 8 epizod tohoto seriálů, ikdyž bude velmi těžké se s tímto seriálem rozloučit.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

This show is ART, bitch!

Klobúk dole pred Vincom Gilliganom! Seriál je perfektne vystavaný, úžasne napísaný a v neposlednom rade dokonale zahraný. Veľmi sa mi páči vývoj hlavných postáv - Walter aj Jesse prešli dlhú cestu a ten spôsob ako sa počas deja formovali bol napísaný veľmi realisticky a veľmi prirodzene.
V nejakom videu Vince Gilligan spomínal, že sám bral vývoj Walta počas seriálu ako taký "sociologický prieskum", vraj ho prekvapilo, ako ho ľudia napriek jeho charakterovému obratu uznávali a fandili mu.
Vyzdvihla by som ešte herecké výkony a tiež soundtrack (okrem Heisenberg song :D som si veľmi obľúbila hlavne Rodrigo y Gabriela - Tamacun, ktorá odznela už prvej časti).
Nemám tomuto seriálu čo vytknúť, naozaj jeden z najlepších aké som doteraz videla! :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

fckn Heisenberg

Seriály už jsou dávno na úrovni filmů. A tohle je jedna z absolutních špiček :) Úžasný nápad a zpracování. Prostředí drogových dealerů, zapadlá poušť a v dáli jen karavan. Co tam dělá? Proč kolem něj běhají chlapíci ve žlutých pláštěnkách? :D I na tohle vám seroš odpoví. Postarší učitel fyziky, mimochodem naprosto skvělá postava, začne připravovat krystalický metamfetamin. Jak tak ale projíždíte sériemi tak se rakovina a snaha vydělat peníze pro rodinu mění v uplně jiné problémy. Blah blah. Nutno podívat se, pak pochopí každý. Zprvu jsem seriálu nedal šanci. Neměl jsem čas a nebo mi nestál za sledování. Ale to jsem netušil proč jde o takovou pecku. Walter White (ten maník) se vyvíjí. Zprvu je to poťouchlý učitel, ke konci pořádný gauner. Pokud se rozhodujete, dejte tomu šanci. Ono to je vcelku povedené :3

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší kuchař

Fu*k status quo, yo. Breaking Bad se od ostatních liší právě bouráním zaběhlých kolejí a nekompromisním vývojem děje i postav kupředu. Tvůrci se neptají "co kdyby", oni vám to natvrdo ukážou. Oni vám přenádherným záběrem červánek oznamují, že příchod drsné reality zítřka je stejně skutečný, jako ta rozpálená hlína, ve které se válí vaše držka. Následky přijdou, status quo neexistuje, odnesete si to, schytáte to, vy nejste Elvis, abyste žili věčně. Neptáte se, jestli zemřete. Ptáte se "kdy".

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Breaking Bad

Za mě palec nahoru, je to jeden z těch hodně mála seriálů, co se nebojí se totálně lišit od ostatních, výběr tématu je podle mého názoru hodně zvláštní a zajímavý, ale musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšela o tomto seriálu moc mě nezaujal, ale nějak jsem se dokopala k tomu, abych si stáhla první díl a už první díl mě přesvědčil, že tenhle seriál bude prostě bomba a je to prostě něco nového (a opravdu mě seriál nezklamal). Hlavně bych chtěla pochválit styl kterým je celý seriál natočený... seriál tak vypadá více reálně. Nejlepší herecký výkon podle mého názoru podává Aaron Paul (Jesse Pinkman) a jeho hlášky mě osobně nikdy neomrzí :). Jediné co bych chtěla seriálu vytknout je hudba, nemusela by být tak častá a mohla by být lépe zvolená...

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Perníkového tátu prostě nejde nemilovat!

Před chvílí jsem dokoukal finále seriálu. Ne každému kousku se povede dostat se mi do hlavy natolik, abych i po skončení nad ním tak dlouho přemýšlel. Pořád mi vrtá hlavou. A nechce se mu pryč!

U mě měl seriál trochu těžší rozjezd. Byl to pro mě "vedlejšák", na který jsem koukal ve volných chvílích, když jsem neměl opravdu co dělat, nebo se dívat na něco lepšího. Začátek seriálu se na mne rozjížděl trochu déle a občas pro mě až moc dlouhé mlčící pauzy (ale musím uznat, že to nakonec dosáhlo své dramatičnosti).

Poté přišla větší přestávka a k seriálu jsem se po nějakém měsíci vrátil. A pak to začalo. Do konce třetí série mi seriál skákal mezi 80–90 %.
Jenomže potom přišla 4. řada. A začalo to. To pořádné drama, akčnost. Prostě jsem se nestačil divit. Tohle je ten Perníkový táta!

Musím říct, že se mi stalo poprvé, abych hlavní postavu začal pomalu nesnášet a zároveň ji tolik miloval. Abych tipoval, co se stane a skoro nikdy se nestrefil.

Verdikt je pro mě jednoznačný. Je to snad jeden z nejoriginálnějších seriálu, nenahraditelný kousek s velkou, nevyčerpatelnou, dávkou dramatu, napínavosti a udivení "co se to ksakru děje!". kterému nakonec nemůžu dát nic jiného, než stovku.
Finále mě tak dostalo, že můžu s čistým svědomím říci – Lepší finále seriálu jsem zatím neviděl!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Umělecké dílo

Breaking Bad je alespoň pro mě jeden z nejlepších seriálů všech dob. V rámci subžánru pak, alespoň v současné době, nemá konkurenci. Je to skvěle napsané, nabité emocemi, skvostně zahrané (především od ústřední dvojice), originální, minimálně předvídatelné, velice zdařilé i po technické stránce. Charakteristickým rysem díla je fascinující charakterový přerod některých postav, především Waltera Whita. Zajímal by mě mimochodem výsledek průzkumu mezi diváky, který by ukázal, jaký poměr diváků Walterovi fandí i jako "zloduchovi". Tvůrcům tleskám i za to, že si například dovolili natočit ostatním se vymykající (a skvělou) epizodu Fly. Pravda, seriál nemusí svým konceptem části diváků sednout, já se ho ale nebojím označit za skutečné umělecké dílo, takže s hodnocením musím jít na 100 %.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nic pro mě

Sice nerada hatím, když mě to nebaví, tak na to nekoukám, ale tady asi udělám výjimku, protože jsem viděla první tři řady, pořád jsem si říkala, že se to musí rozjet, má to tak skvělý ohlasy, když jsem si seriál hledala. Třetí sérii jsem skoro už jen přetáčela. Seriál se mi nelíbil. Hlavní postava mi nepřirostla k srdci vůbec. Jeho manželka mi od první vteřiny lezla na nervy, stejně jako její divná sestra. Syn mi byl sympatický. Ale u žádný (až na jednu výjimku, viz dál.) z postav jsem jakoby neviděla emoce, nemůžu si pomoct. Z ústřední dvojky mi víc seděl Jesse. Nejlepší postava pro mě osobně je Hank, ten mě bavil a líbil se mi, každou scénu oživil a měl krásnej vztah s Walterem Jr.. Hank mě fakt bavil, ale nedonutí mě to sledovat dál.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

BrBa

Tohle je teda něco. Od deprese až k soucitu skrze nenávist a mohl bych pokračovat. Walter je velice silná osobnost, jeho nemoc i jeho přístup mi vcelku vyhovuje. Jeho manželka Skyler už mi tak moc nesedí a občas mi leze na nervy. Jesse je jako feťák z plakátu, ale docela jsem si ho oblíbil.
To jak se celý děj vyvýjí je někdy až šokující,
jak se můžou věci "pokazit" a to ve všech směrech je někdy až opravdu nepříjemné a nechutné.
Drogové podsvětí plné šílenců jako byl Tuco je perfektní. Mám rad i agenta DEA Hanka, švagra Waltera, který byl pro tuto roli snad stvořen.

Celkově se mi seriál líbí a nemám ho snad ani s čím srovnávat.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Silná deprese

Čekal jsem bombu, přeci jen 118 a 157 místo v topce na csfd o něčem svědčí, jenže... Všichni mluví o díle, snad až geniálním, které dokázali shlédnout v kuse bez nadechnutí. To já měl mnohem větší problémy. Skoro jsem nedokázal dokoukat ani první sérii. To jsem ale musel, abych mohl hodnotit. Nesympatické postavy jsou pro mě tím nejhorším článkem. Seriál jako takový hodnotím na průměrnou záležitost - první série 50%, a myslim, že se v nejbližší době nebudu ve sledování pokračovat. Protože jediná emoce, která z toho na mě dýchala byla deprese a to silná. To nemam zapotřebí, raději se vrátim k jiným žánrům

40 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 30 lidí

Breaking Boring

O tomto seriáli som sa dozvedel keď už bežala tretia séria a ľudia si ho v celku pochvaľovali. K jeho sledovaniu som sa však dostal až po jeho ukončení. Aj moji známi mi tvrdili, že je to najlepší seriál, aký kedy videli, tak som si povedal - prečo si to nepozrieť? Prvé časti boli v celku slušné, aj keď sa to na môj vkus rozbiehalo trochu pomaly, no na začiatok som si povedal, že príbej je vcelku fajn. Navyše som mal nádej, že seriál do konca série ešte prinesie veľa zaujímavého a naberie peknýspád. Nestalo sa. Epizódy ma bavili čim ďalej tým menej a nič ma nelákalo k sledovaniu ďalších častí. Dal som však na slova kamarátov, podľa ktorých sa to celé poriadne rozbehne až v druhej sérii. Pozrel som si teda aj tú ale ostal som ešte viac sklamaný. Nie len, že to bola pre mňa neskutoná nuda ale sprotivili sa mi aj samotné postavy. Walt je taký nemastný, neslaný, proste postava, ktorá si nedokázala získať moje sympatie a chvíle, keď bol na scéne ma totálne ubíjali. Ostatné postavy mii časom začali tiež neskutočne vadiť. Po druhej sérii som mal nulvú chuť pokračovať v sledovaní ďalej. Zas mi však bolo povedané, že tretia séria je niečo výnimočné a zase zom sa nechal presvedčiť...a potom znova že štvrtá séria je ´plný TOP. Nestotožňujem sa s ani jednýmz týchto tvrdení. Zbytočné naťahovanie, dlhé scény, dialófy absentujúce alebo nudné, epizóda s MUCHOU je asi to najhoršie, čo som do toho času v seriáloch videl. Ak by celý dej prvých štyroch sérií zhrnuli do 4 častí , stačilo by mi to. Piatu som prestal pozerat v polovici pretože som nehodlal tomuto seriálu venovať viac času - rozhodne si to nezaslúži. Spomeňte predomnou "preceňované seriály" a ja vám odpoviem dvoma slovami - Breaking Bad

30 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Breaking Bad

Na tenhle seriál jsem narazila díky soutěžím tady na serialzone, nikdy předtím mě neupoutal. A jelikož jsou teď vánoční svátky, máme s přítelem spoustu volného času. Co děláme? Hltáme tento seriál, díl po díle. Za dva dny jsme u konce 3. série. Seriál, který když jednou zapnete, jde těžko vypnout! Seriál plný převratů, napětí a zábavy. Nemůžu nic vytknout.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vďaka za Heisenberga

Heisenberg is dead.
Ten, ktorý nebol v nebezpečenstve, ale ním sám bol, je mŕtvy. Waltova premena dospela do bodu, v ktorom už nepotreboval svoje činy ospravedlnovať rodinou. Zaklopal na posledné dvere...

Päť rokov, päť sezón, bolo akurát a AMC spolu s Gilliganom urobili to najlepšie, čo mohli. Úspešný seriál dôstojne ukončili, nesnažili sa ho zbytočne naťahovať. Vďaka im za to. Vďaka im za kvalitný dramatický seriál, v ktorom dokázali zaujímavý scenár skĺbiť s "krásnou" filmárčinou. A darilo sa im to, podľa môjho názoru, mimoriadne dobre celých 5 sezón. Iste, nie každá epizóda bola vydarená. Ako celok však seriál vyznieva viac než nadpriemerne. Neskĺzol do zbytočnej sebarecyklácie a bezradnej klišéovitosti. Vďaka tvorcom za jeho jedinečnú atmosféru, inteligentný strih, "krásnu" kameru, pútavý príbeh, skvelé herecké kreácie. Vďaka im za "náladové" používanie dlhých záberov; strihovú skladbu, v ktorej posledná scéna epizódy dá zmysel prvej; inteligentných "spoilerových" flashforwardov. Vďaka za muchu v laboratóriu, za odhalenie W.W. na záchode... Mnohé momenty seriálu si ešte dlho budem pamätať práve kvôli tejto "poctivej" filmárčine, ktorá je pre mňa jeho charakteristickým znakom.

Hovorí sa, že tí najlepší vedia odísť na vrchole. Seriálu Breaking Bad sa to podarilo. Vďaka mu za to...

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

rozhodne best the best !

pro mě momentalni špička(TOP)v serialech . Nadruhou stranu to neni pro každeho a jedine co Breaking Bad sraži v hodnoceni je že se zaměřuje na uzkou škalu diváků .
(ted odbočim ....Sons of Anarchy mě taky nic neřikalo. Klub motorkařu co si hraji na klubovnu rychlych šipů nemělo šanci u mě zabodovat a ejhle po 6 protrpěnych epizodach se ve mě cosi zlomilo a začal jsem i vnimat děj :D ).

takže abych to shrnul ...prvni epizody si nekteři zvas budou muset protrpět aby si Breaking Bad zamilovali. Skvěla kamera ,herecké výkony ,prostředi a děj vas pak nepusti od obrazovky :)

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Perníkový táta

Hlavně fascinující proměna hlavního hrdiny, kdy se z uťáplého, vystrašeného učitele chemie stane megalomanský, arogantní a bestiální drogový boss, dělá z Perníkového táty super-luxusní seriálový nářez a rozhodně jeden z nejlepších seriálů na pokračování, který byl kdy natočen. Seriál se dále pyšní vygradovaným a vypointovaným příběhem, skvěle napsanými charaktery všech postav, včetně těch vedlejších a co nebývá tolik u seriálů zvykem, tak i povedeným soundtrackem. A ještě další věc, která stojí za zmínku, tak je to mimořádná chemie mezi B.Cranstonem a A.Paulem, jejich herecká souhra je něco, co se tak často nevidí. Aaron Paul a jeho Jesse je pak kapitola sama o sobě :-) Pro mě je Jesse Pinkman jednou z nejlépe napsaných a zahraných seriálových postav. Co říci závěrem - to nejlepší, co můžete udělat, je Perníkového tátu shlédnout. Litovat určitě nebudete, yo!

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Náhoda.

Tak na tenhle seriál jsem trefil náhodou a snad do dvou týdnů jsem sjel celé 4 série jak mě bavil. Dvě postavy, každá úplně jiná, které osud svede dohromady a vytvoří perfektní dvojku - učitel a žák, senior a junior, oldschool a newschool.
Poprvé v seriálech, co se hlavni postava tak razantně vyvíjela během jednotlivých epizod jak po psychologické stránce tak vizuálně. Už se těším na pokračování.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Česko v zahraničí

Ze začátku jsem se na seriál koukal jen tak z nudy, v první sérii nebylo totiž moc věcí, které by mě navnadili ke sledování dalšího dílu. Během druhé série jsem se ale do BrBa zamiloval a nemohl jsem ze seriálu spustit oči. nedovedete si představit mé nadšení, když jsem slyšel, že "modrý" se bude dovážek k nám, do Čech.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zlý tatko

Breaking bad som si obľúbil postupne, musel si cestu ku mne najprv pekne vydláždiť, pretože prvá séria ma nejak zvlášť neohúrila. Lenže postupom času prichádza k dokonalým vývojom charakterov hlavných postáv, zmeny ich hodnôt a seriál začína neskutočne gradovať až k úplnemu záveru, ktorý je fantastický. Keď k tomu prirátame ešte skvelé herecké výkony, dostávame Makrofonov serial n.2.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak tohle stojí za to!

Tak tohle mě přibilo k obrazovce. Pořád si říkám, že tohle se může stát každému. V zoufalé situaci vymyslíte zoufalé řešení. A pokračujete pořád dál a dál a pak překročíte určitou hranici a už se nikdy nemůžete vrátit. To je i případ hlavního hrdiny, který je ze začátku zoufalý a přinucený vařit drogy, aby zajistil rodinu. Tímto rozhodnutím se z něj stává někdo jiný a rodina se mu začne rozpadat. Přijde o to nejdůležitější? Může si za prachy koupit svobodu? A co jeho nově nabitá sebedůvěra a respekt?
To se dozvím až dokoukám poslední sérii. Prostě doporučuji - obrázek si už uděláte sami. Za mě 100 procent, protože mě dlouho už takhle nic nedostalo.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

AMAZING !

Toto čo bolo ? WOW !

Ako sa hovorí v najlepšom treba prestať. A mne sa naozaj páči, že to nenaťahovali silou mocou na 20 sérii. Práve z tohto dôvodu sa mi prvý krát stalo, že každý jeden diel ma bavil.

O postavách ani nebudem hovoriť, herecké obsadenie neskutočné, každá jedna.

Takto sa robia posledné diely seriálov, nie jak napr. Jak sem poznal vaši matku a Dexter....toto bol zaslúžený koniec !

Nemám slov = AMAZING jednoducho !

Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videla !!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Science bitch!

Mistrovské dílo... více není třeba dodávat. O tom se nedá psát, to se musí vidět! Nejlepší kriminální drama v celém vesmíru a aktuálně je u mě v TOP 10 na prvním místě. Zaslouženě.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Chemie trochu jinak

Vynikající ztvárnění drogového podsvětí, vás vtáhne do děje tohoto seriálu. Spolupráce učitele a žáka, kteří se věnují "vaření" je báječný nápad. Určitě změníte názor na chemii, teda pokud jste ji neměli rádi.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:-)

Teprve, když Vás polije horko z diagnózy a Smrtka začne klepat a dveře, uvědomíte si jakou cenu lidský život má. Začnete dělat věci jiné, nestandardní, až ilegální, začnete si "užívat" zbytku života... A o tom je Breaking Bad, nijak zvláštní námět, přesto výjimečné zpracování s vynikajícími hereckými výkony, především Bryana Cranstona v hlavní roli.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Perníček..

První díl pro mě byl utrpení, avšak vydržela jsem a dobře udělala! Stal se totiž z toho jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Skvělé téma, nikdy by mě předtím ale nenapadlo, že mě to bude zajímat. Herci výteční, trošku mi byla nesympatická Skyler, ale asi to tak mělo být. Do Jessieho jsem se naprosto zamilovala a často mi ho bylo šíleně líto :(

Bohužel je to jeden z dalších seriálů, který měl skončit dřív než skončil. Poslední série už nebyla vůbec ono.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po 5. serii

Nebýt páté série, která byla extra pomalá a tak depresivní, že už ani mě nebavila, dostal by tenhle počin 90%. Rozhodně se ale pořád drží v mé topce "antihero" seriálů vedle Dextera, SoA a the Wire ;)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nejlepší přeměna

Neskutečný seriál, jehož kvalita se stále zvedá a i 1.série má u mně sto procent, přičemž 5.série je zřejmě to nejlepší,co kdy bylo natočeno v oblasti dramatických seriálů. Dokonalé obsazení, nepředpovídatelný scénář a více než důstojné finále. BrBa odešel na vrcholu, jak sledovaností tak kvalitou.
Ps. Tohle je jediný seriál, který si může dovolit natočit něco jak epizodu Fly.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Už teď chybí

Tak mám za sebou poslední díl, poslední serie a už se mi stýská. Brilantní, propracovaný seriál, který vás napjaté drží od první serie. Pro mě zůstane v tomto žánru nepřekonatelný! Nečekal jsem, že by mě nějaký seriál (po mojí srdcovce SFU) tak dostal. Finále grandiozní!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po pilote

Úplnou náhodou som natrafil v telke na tento seriáľ, názov mi niečo hovoril, hodnotenia to malo vysoké, tak reku Pozrem si. Po 1. časti išla hneď druhá, ale to som už musel prepnúť. Totálna kravina, šialene nudná, nulová motivácia k pozretiu druhej časti, Božechráň celej série / seriálu.

20 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Breaking Bad

Weeds trochu jinak. Méně komediální a více dramatický. Místo trávy je tu metamfetamin. Místo hlavní hrdinky - svobodné matky - je tu hlavní hrdina - učitel chemie ve středním věku s diagnostikovanou rakovinou plic. Nepochybně velice zajímavý počin, který diváka vtáhne do děje především svou "realističností". Zatím jsem viděl jenom tři díly, ale i tak musím dát 90% a doufám, že v budoucnu nebudu muset ze svého hodnocení slevovat. EDIT: "Perníkový táta"? To si snad někdo dělá srandu.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Perla

U tohoto seriálu musíte překousnout první 2 série, které se vláčí opravu pomalu, ale potom je to série od série větší a větší jízda.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

W.W

Pan White se postupně stává větší a větší "badass"

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

paráda

závěr třetí řady byl vynikající nemůžu se dočkat pokračování =)

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...wow...

...moment který mě baví....je.....že začátek většiny dílů je jaksi "mimo-mísu", téměř vždy šokujíci a v rybářsky terminologii "dokonalá muška"...a až děj ukáže "vo co vlastně go" :-)

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Yo Bitch!

Walter White a Jesse Pinkman - dva naprosto rozdílní lidé, u kterých by vás nikdy nenapadlo, že z nich jednou bude tak úžasná dvojka, díky které je tento seriál naprosto geniální.
Nebudu lhát, měla jsem své pochyby a seriál dlouhou dobu odkládala, ale jen co jsem nakonec sebrala odvahu si ho pustit, tak mě naprosto pohltil.
Vztah Walta s Jessem je hořkosladký, nenávidí se až se milují - jako rodina. Zabili by se a přes to udělají vše pro to, aby jeden druhého ochránili. Tohle jejich duo mě bavilo od začátku do konce, ač se asi všichni, kdo to viděli až do poslední epizody, shodneme na tom, že jejich konec byl zkrátka smutný a hodně emocionální, ale nedalo to se tomu bohužel nijak zabránit...
Jesse si naprosto získal mé srdce a ne jednou jsem ho chtěla obejmout a říct mu, že všechno bude dobrý a Walter mi ukázal, že je hodně tenká linie mezi dobrem a zlem, i když si myslíme, že věci děláme ze správných důvodů... a jejich vývoj postav byl opravdu neskutečný, až mi to kolikrát vyrazilo dech.
Tenhle seriál má zkrátka všechno - humor, smutek, drama a nutí se vás koukat se bez přestání :)
A teď zpětně jsem ráda, že jsem si seriál nechala až na teď, zrovna v dobu, kdy má k němu vyjít film, svoje čekání jsem tak díky tomu zkrátila, protože jinak bych se asi zbláznila a už jen to vypovídá o tom, že ho vážně doporučuji - stojí za to! :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk