plakát seriálu

Pět mrtvých psů

(Pět mrtvých psů)

Názory uživatelů

Pět mrtvých vyšetřovatelů

Kéž by. Poprvé kdy máme televizní verzi aniž by vyšla knižní "předloha", takže v tomto případě není možné srovnávat. Těžko říct jestli je to dobře nebo špatně.

Nechci tvrdit, že to bylo špatné nebo nudné, ale pomalu mě začíná tato série unavovat. Začíná mi vadit, jak se v každé samostatné sérii nějakému vyšetřovateli něco stane, jak kdyby Olomouc byla Divoký Západ, kde jde detektivům při vyšetřování o život. Dále dva případy, které zdánlivě spolu nesouvisí ale jak už to tak bývá nakonec přece jenom spolu souvisí. Všimli si toho všichni, to znamená diváci, a dokonce i Horová, jen ti kdo ten případ vyšetřují jaksi zůstávají slepí. Vzhledem k tomu, že jsme zpět u Hřebejka, tak už ani kamera není zajímá. Jakoby to už nikomu nestálo za tu snahu, ani hercům podotýkám.

Co se mi asi nelíbilo nejvíc, bylo téma. Když se dějí zločinnosti na lidech tak mi to nevadí, na to jsme nějak zvyklí ale zvířata opravdu ne. Zlatá politika z Modrých stínů. Nepodporujeme ani vnímání národnostních menšin, spíše naopak. Tenhle "díl" se podle mě opravdu nepovedl. -> 50%

PS: To, že začínáme tím, čím budeme končit z nás opravdu skvělé nebo zajímavé tvůrce nedělá.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda času...

Poslední série pseudodetektivů od Nejsvětější Trojice nám nabízí příběhovou motanici od nelegálních psích zápasů přes gamblerství až po obchod se zvířecímí orgány.S ohledem na fakt,co jsme mohli sledovat v první řadě Případu pro exorcistu i v sérii Modré stíny bylo jasné,že se nebude jednat o mrazivý thriller ale nešikovnou parodii.Scénář opět spíchnutý v nějakém umělecko-alkoholovém delíriu plný blábolů a logických chyb. Místní gauner pořádá nelegální psí zápasy kde je zainteresovaný i přihlouplý šéf místního venkovského oddělení PČR, které se odehrávají na jeho statku .Někdo ukrade ze ZOO v Olmíku medvědy a šoupne je na statek gaunera , který o tom nemá ale páru.Sic! Nejedná se o plyšové medvíky ,abych nepokračoval v logice scénaristy..Během loupeže medvědů však zemře člověk a tak narukuje "mordparta" tentokrát už bez Krobota , který v důchodu lajnuje tenisové kurty kam chodí i gauner a přihlouplý(o něco víc než ostatní) šéf místního oddělení.Gaunerovi uhynou psi které neumětel v jeho službách nahází do lesa aniž by je zakopal , to chce plán!! Ježibaba s bradavicí v obočí Voříšková která je za trest na venkově řeší psy kde se angažuje i Krobot aby se u lajnování kurtů příliš nenudil. Práce týmu z mordparty je však naprosto diletantská a nechají si sejmout v té době hlavního podezdřelého a nedají si do souvislosti zmizení se psy..Tyhle nesmysly už fakt musí Hřebejkovi někdo radit, na tohle nemohl přijít sám.Dalšími dějovými kličkami které slouží jen k natažení stopáže zjistíme, že na našem území působí vietnamská komunita která nejen prodává padělky zboží cizích značek ale vyvíjí i jinou trestnou činnost , třeba ve spolupráci s veterináři.Samotný závěr se pak spíš hodí do sériálu Akta X jako "inovace" v rámci žánru. Kamera o chlup lepší než v Modrých stínech, střih zase trapnější (jak může být Majer v dvou různých kancelářích najednou?) Dialogy opět jak z ústavu pro předčasně vyvinuté.Hudba (už tradičně) mimo mísu.Shrnuto , další Hřebejkův pokus o krimi a jediná nezodpovězená otázka zní: Koho v České televizi tak důvěrně zná , že si pořád dokola může točit tyhle bláboly za peníze milionů koncesionářů

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

třetí série

Tato třetí série se mi líbila nejvíc, měla super téma, zajímavé prostředí. Je plno nevyřešených vražd, co lidi jsou všechno udělat za prachy je až neuvěřitelné.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk