plakát seriálu

Pioneer One

(Pioneer One)

Názory uživatelů

BOMBASTICKÝ NEZÁVISLÝ POČIN

Musí mít SCI-FI seriál profesionální kameru, scénář, herce a triky? Musí pilot stát statisíce, nebo miliony dolarů? Dosud jsem předpokládal, že ano, ale byl to neskutečný omyl.

Lze financovat seriál pomocí darů a šířit jej pod zdarma, prostřednictvím P2P pod licencí Creative Commons? Řekl bych že ne, ale byl by to další omyl.

Za nepochopitelně nízký obolus (USD 6.000) vznikl třicetiminutový pilot seriálu, který přes amatérské herecké výstupy, vaty ve formě klišé a absenci triků (k tomu bych dal facku kameramanovi za neustálé škubání kamerou a zoomování jako o život zejména v prvních minutách seriálu) DOSAHUJE VYŠŠÍ KVALITY, NEŽ PRŮMĚRNÝ DÍL PRŮMĚRNÉHO SERIÁLU TÉHOŽ ŽÁNRU. NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉ. Pilot dokazuje, že se kvalitní předloha obejde bez zvláštních efektů i u SCI-FI, dokonce se dá říci, že je ku prospěchu, když tvůrci nechají mozek, aby zapnul fantasii a doplňoval sám dle schopností a potřeb konkrétního diváka.

Atmosféra, připomínající šťastnou dobu The Next Generation, skvělý nápad jako hlavní dějová linie, překvapivě (u amatérů bych to nečekal) gradující děj až do konce...

DOPORUČUJI MILOVNÍKŮM SCI-FI. Snad se dočkáme dalších dílů - následující by se měly točit, pokud se podaří vybrat komických USD 20.000(!), první serie by měla být sedmidílná, pokud vše dobře dopadne, tak nás čekají 4 sezony.

Originální stránky projektu jsou tady: http://vodo.net/pioneerone, pokud se Vám pilot zalíbil jako mně a můžete přispět, tak prosím, něco málo jim pošlete. Z této stránky si můžete stáhnout jak torrent na pilot, tak i české titulky.

Hodnocení jsem dal nemilosrdně pouze 60%, protože jsem přesvědčený o tom, že je většině diváků jedno, zdali byl seriál stvořen amatérsky, nebo profesionálně, že by mělo hodnocení zohledňovat jen a jen "koukatelnost".

I tak mi vyšel pilot skvěle - 60% je v konkurenci několikařádově dražších seriálů neuvěřitelně dobrý výsledek a k tomu - když se přenesete přes začátek a chyby a zakoukáte se, tak zjistíte, že je to "fakt docela dobrý".

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé