plakát seriálu

Po stopách duchů

(Ghost Adventures)

Názory uživatelů

Duchovia a démoni

Pre ľudí, ktorí majú radi nadprirodzeno, paranormálne aktivity a honbu za duchmi v záhadných a starých miestach, budovách, opustených väzniciach a nemocniciach.
Tento seriál/reality show som si veľmi oblúbila a to z viacerých dôvodov. Po populárnych reality show typu Ghost Hunters a Ghost Hunters International, kde hlavní aktéri pôsobili trochu formálne a príliš vážne, je tento typ show príjemné osvieženie.
Vodca celej "bandy" je Zak. Ako malý človiečik v detstve zažil šikanu, posmech a trpel napríklad sociálnou fóbiou. Ako Zak tvrdí, veľmi mu v živote pomohlo posilovanie, kvôli čomu nabral sebavedomie (niet sa čomu diviť) a jedno stretnutie s nadprirodzenom, ktoré mu zmenilo život a nasmerovalo ho na cestu pátrania po tomto fenoméne. Rád by svetu podal dôkaz o existencii entít/duchov obývajúcich tento svet spolu s nami.
Spolu s kamarátmi Aaronom a Nickom založili skupinu "Ghost Adventures", v ktorej sa venujú dobrodružnému honu na duchov a démonov. Svoje pátranie po duchoch doplňujú najmodernejšiou a experimentálnou technológiou. Nechýbajú im digitálne nahrávače hlasu na nahrávanie EVP(electronic voice phenomena), EMF metre, termokamery, nočné videnie, ultrared kamery, ultraviolet kamery, fullspectrum kamery a rôzne iné experimentálne prístroje.
Ich show sa odlišuje od ostatných aj tým, že im v pätách nechodí žiadny štáb, no všetko sa snažia natáčať si sami a nemusíme čakať na koniec show, aby nám ukázali, čo zaujímavé sa im podarilo zachytiť, ale všetko sa v show objavuje v "reálnom čase".
Pokiaľ teda máte radi duchárske show, nadprirodzeno a paranormálne javy, určite si seriál/reality show užijete.
Premýšlať nad tým, či sa jedná o fake, alebo realitu je asi zbytočné - k pravde sa nedopátrame. Show je to však príjemná a zábavná, chalani majú zmysel pre humor a je na nich vidieť, že ich práca je ich koníčkom.
Doporučujem všetkým milovníkom duchárskych show.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Duchové to je moje ...

Jsem velký fanoušek nadpřirozena, takže jakmile se někde mluví o duchách a jim podobných, nesmím chybět.
Ze začátku jsem si říkala "Sakra, to zas bude nějaká falešná podívaná." ale pak jsem byla příjemně překvapená. Několikrát jsem se přistihla i při tom, že se opravdu bojím.
A kolikrát se nestačím divit, co jsem schopná vidět a slyšet na obrazovce mojí televize.
A navíc mě neskutečně baví Aaron. A nejvíc mě baví to, když Zac Aarona někam pošle a oni se pak vzájemně pošťuchují. Prostě skvělá parta.

Hodnotím plným počtem, protože jsem viděla už nespočet podobných pořadů, ale tento mě zaujal nejvíc. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

:-)

Jak už bylo napsáno v komentáři od Damien, těžko říct, zda jevy prezentované v Ghost Adventures jsou pravdivé, nebo jsou to podvrhy. Myslím, že na tom ale vůbec nezáleží a i tak má divák šanci si u většiny epizod užít 45 minut plných zábavy a napětí (ano, obojí dohromady, protože parta vedená Zakem si ze spousty věcí umí udělat srandu a to i ze sebe, ale zároveň chvílemi člověk zatajuje dech a čeká, co se stane). Zároveň se mi líbí, že se kluci snaží všechno ověřovat a hledat případné možné reálné vysvětlení - že všechno hned neberou automaticky jako nadpřirozené. Tím se také liší od ostatních duchy hledajících skupin. Působí to o dost reálněji a přesvědčivěji a o to jim jde.
Mrzí mě, že někdy na přelomu 9./10. řady odešel Nick, chybí mi tam. Ale i tak kluci neztrácejí na zábavnosti a pořád mne baví je sledovat. Zároveň myslím, že "povýšení" Jaye a Billyho na stálé členy týmu a vyšetřovatele je příjemným osvěžením.
Původně jsem začala GA sledovat jako "zvukové pozadí" k práci a učení, ale tak jsem se do toho zakousla, že se už nemohu dočkat nových dílů. Jsem zvědavá, co přinese řada 11, na Twitteru kluci slibují skvělé epizody. Těším se!
Za sebe hodnotím velmi vysoko. Začínala jsem s Ghost Hunters, ale ti se mi po čase omrzeli - jako parta lidí se zdají být příjemní, ale to, co je podstatou pořadu - tajemno, lekačky, snaha ukázat, že duchové existují, atd - to mi tam o proti Ghost Adventures dost chybí. U Ghost Hunters často sledujete reakce typu "viděl jsi to? slyšel jsi to?", ale sami nevidíte a neslyšíte skoro nic. Naproti tomu u Ghost Adventures si toho sami užijete celkem dost. A o tom to je.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk