plakát seriálu

Pohřešovaný

(Missing)

Epizoda 1×07 – Lidský rozměr (Measure of a Man)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jamie vyslýchá Beccu. Ptá se jí na operaci "Slavík", na které Becca dělala společně s Paulem. Šlo o hlídání malého chlapce a jeho znovusetkání s matkou. Chlapec Maxim byl ale, jak se Becca od Jamie dozvěděla, synem Azimoffa. Michael s Oksanou se musí bránit, zaútočí na ně jeden ze strážných. Miller se svěřuje Giovi, že hledají podezřelého nula, který stojí nad Azimoffem, Luccierem a dalšími zkorumpovanými podnikateli.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Martin přesvědčí Jamie, aby prověřila vlak, ve kterém Becca tvrdí, že je Michael. Jamie vyslýchá Beccu. Becca nemůže pochopit, proč jsou někde zavření a nehledají venku jejího syna. Jamie ji nevěří, že neví, kdo má jejího syna.

Jamie se ptá Beccy na případ "Slavík", na kterém v CIA dělala s Paulem. Paul vyčítal Becce, že nemá vztah s Michaelem, že měla být nyní doma, ale místo toho se dobrovolně přihlásila na tuto misi.

Miller vypráví Giovi své podezření. Myslí si, že "zlí chlapci" (Luccier, Azimoff, Candotti) sice kontrolují své země, ale nad nimi stojí někdo neznámý - podezřelý nula. Někdo, kdo zákonům uniká už roky. Má to být někdo, po kom by je ani nenapadlo pátrat. Miller si myslí, že je to Paul.

Jamie si je jistá, že Becca spolupracuje s Paulem. Becca jí přiměje slíbit, že až jí dokáže, že je nevinná, Jaime využije všechny své prostředky k tomu, aby našla Michaela.

Oksana nemá inzulín. Michael jde prozkoumat vlak, jestli něco nenajde. Místo toho ale uvidí na střeše vlaku strážce.

Martin říká, že operace "Slavík" selhala na všech levelech. Nebylo to ale proto, že by Paul a Becca byli zkorumpovaní, ale proto, že jsou rodiči.

Michael se začne prát se strážcem. Oksana mu pomůže vystrčit ho z vlaku. Po pár metrech ale vlak zastaví a muž se sbírá z trávy. Oksana a Michael vystoupí z vlaku a utíkají pryč.

Jamie ukáže Becce fotku kluka, kterého s Paulem hlídali v operaci "Slavík". Becca vidí, že je to syn Azimoffa a je zaskočená. Jamie si ale myslí, že o tom celou dobu věděla.

Oksana už nemůže bez inzulínu vydržet. Michael ji odnese do nějaké malé stavby uprostřed pole.

Jamie ukáže Becce současnou fotku Azimoffa syna Maxima. Je to ten muž, který po ní střílel, který ji omráčil. Becca tomu nechce uvěřit.

Michael se pere se strážným a v sebeobraně ho zabije. Pak je celý zničený. Mezitím Oksana omdlí.

Jamie obviní Beccu, že Maxima před dvanácti lety schválně zavedla k jeho matce, aby ji mohl zabít. Pak jí navíc řekne, že Michael nebyl ve vlaku. Becca už neví, co si má myslet. Jamie jde za Martinem a říká mu, že už jsou možná velmi blízko k nalezení podezřelého nula.

Becce někdo otevře dveře, aby mohla utéct. Jamie se vrací k ní do místnosti, ale agentka Violet ji zavraždí. Vše vypadá tak, že ji zabila Becca a utekla. Miller po ní začne pátrat.

Becca vzpomíná na minulost. Jde po Vídni a pár kroků za ní ji následuje Maxim.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Becca: Pojď, jdeme. (Podává Maximovi ruku.)
Maxim: Je mi dvanáct, nejsem dítě.
Jaime: Nebyla jste v té místnosti, kde Paul mluvil s Maximem?
Becca: Na pánském záchodě? Ne.
Becca: Vy děti se neumíte o nic postarat. Měly byste chodit v pytlích.
Jaime: Máte špičkový výcvik, aby jste dokázala číst v lidech, ale nepoznala jste, že vám několik let lhal vlastní manžel?
Becca: Očividně nejste vdaná.
Michael: Jenže já nikoho nezabiju.
Oksana: Proč ne?
Michael: Možná dokážu palci zabít stovky zombií, ale nevím, jak se z tohohle střílí.
(Becca je ve výslechové místnosti.)
Becca: Proč jsem tady?
Jaime: Ukradla jste policejní helikoptéru a odletěla do Moskvy. To není nejlepší nápad, ať jste kdokoliv.
Hlavní postavy
Becca Winstone
Michael Winstone
Agent Dax Miller
Fitzpatrick
Giancarlo Rossi
Paul Winstone
Vedlejší postavy
Martin Newman
Violet Heath
Jaime Ortega
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLidský rozměr
Původní názevMeasure of a Man
Rok natočení2012
Premiéra26. dubna 2012
Česká premiéra16. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 980 000 diváků
Autoři profilu epizody