Plakát

Poldové z Rosenheimu

(Die Rosenheim-Cops)

Jednoho krásného letního dne vyrazíte po dálnici A8 směrem na jih, vystoupáte na kopec Irschenberg jižně od Mnichova a jakmile se přehoupnete přes horizont, před vámi se objeví jeden z nejkrásnějších pohledů, jaký si dokážete představit. V údolí protéká řeka Inn, po obou stranách břehů... [více]

2002–???? | Německo | 50 minut | ZDF | Komedie / Krimi | 32 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

1×05 – Tajemství Chiemského jezera

(premiéra 23. 7. 2007 – před 16 lety)
Poslední odvysílaná

23×23 – Der Schlüssel zur Lösung

(premiéra 26. 3. 2024 – před 90 dny)

Poldové z Rosenheimu – O čem to je

Jednoho krásného letního dne vyrazíte po dálnici A8 směrem na jih, vystoupáte na kopec Irschenberg jižně od Mnichova a jakmile se přehoupnete přes horizont, před vámi se objeví jeden z nejkrásnějších pohledů, jaký si dokážete představit. V údolí protéká řeka Inn, po obou stranách břehů stoupají zelené louky, na nichž jsou jako tečky rozesety stromy a farmářská stavení a v pozadí se až k modrému nebi tyčí vrcholky alpských hor. Po levé straně se do šířky rozprostírá nekonečná hladina Chiemsee a uprostřed toho všeho žije svým poklidným životem městečko Rosenheim. Ovšem i zde se najde dost lidí, kteří jsou schopni spáchat ty nejohavnější zločiny, a stejně tak se i zde najde dostatek policistů, kteří pachatele dopadnou a postaví před spravedlivý soud. Zkrátka zločin vždy zůstane zločinem, ať se odehraje v New Yorku, Berlíně nebo Rosenheimu. Možná snad jen přístup k vyšetřování se zde nezúčastněnému pozorovateli může zdát poněkud pozvolnější, dalo by se říci uvolněnější. Každý se zná každým a hlavní aktéři ději nejsou jen oběti zločinu, pachatelé a policisté, ale především lidé.

Hlavními postavami seriálu jsou dva policejní inspektoři. Korbinian Hofer je místní starousedlík s hlubokými kořeny ve zdejším kraji. Poněkud zamlklý a neustále hloubající Hofer se sklony k nadváze žije se svou sestrou Marií na rodinném statku. Nejlépe mu dělá čerstvý vzduch a nezřídka řeší případy jízdou na traktoru s mobilním telefonem v ruce, jakožto jeho jedinému ústupku moderní době. Ulrich Satori je zcela opačný případ. Do Rosenheimu byl za trest sesazen z moderního Mnichova. Satori je hrdým příslušníkem přetechnizované společnosti a ani na venkově se nehodlá obejít bez internetového připojení a diktafonu, na nějž si svědomitě nahrává každé svědectví. Právě to a očividný úspěch mladého a pohledného policisty u žen jsou dvě věci, které tradicionalistického Hofera na svém novém kolegovi iritují nejvíce. Dokonce Marie, Korbinianova vlastní sestra, nevynechá jedinou příležitost, kdy může flirtovat s Ulrichem. A jelikož mladý inspektor obývá přestavěnou stodolu přiléhající hned ke statku Hoferů, je příležitostí k třenicím mezi oběma rosenheimskými policisty více než dost. Přes veškeré rozdíly a neshody jsou oba vynikající detektivové a jako tým jsou jednoduše neporazitelní. A to i za cenu toho, že občas neváhají sáhnout po poněkud neobvyklých metodách.

Zdroj: TV Nova

Miriam Stockl
Michael 'Michi' Mohr
Marie Hofer
Korbinian Hofer
komisař Ulrich Satori
Christian Lind
Info box
Stanice

ZDF

Délka

50 minut

Žánr

Komedie
Krimi

Země původu

Německo

Roky vysílání

2002–????

První vysílání

9. ledna 2002

Odkazy

IMDb.com
Krimiseriály

Související