plakát seriálu

Policejní odznak

(The Shield)

Názory uživatelů

Shieldcut

Shield vypráví po svém příběh založený na tzv Rampart skandálu, kdy byly ke konci 90. let odhaleny tuny závažné trestné činnosti policejní jednotky CRASH oddělení Rampart v LAPD. V seriálu jde o fiktivní okrsek Farmington, kde působí zásahová jednotka pod vedením Vica Mackeyho. Jen pro představu ulice v Shieldu mají daleko k hollywoodským bulvárům, zato mnohem blíže ke gangsterskému sousedství v jehož "těle" koluje notná dávka nejrůznějších drog, kradeného zboží a všeho co má vůbec nějakou cenu.
Seriál staví zezačátku na dobře napsaných charakterech mnohem víc, než na nějakém jasně vedeném napínavém příběhu tbc. Hlavní linie se nabaluje jakoby mimochodem, jak se kamera točí kolem zásahovky. Velký kus úspěchu Shieldu nese na ramenou herecké obsazení. Charisma Michaela Chiklise (Vic Mackey), energie která čiší z jeho pohybu a výrazů, elegance, s níž se prožene záběrem a pořeší veškerý shitstorm, který někdo kolem něj nabalil. Z Benito Martineze jako Davida Acavedy zase na první pohled čtete podezíravost a vysoké ambice, přesto se z jeho charismatické postavy na začátku série můžete dostat na naprosto jiný level u konce. Charaktery tu opravdu prochází vývojem. Spolu s CCH Pounder, která za svojí roli Claudette Wyms získala kvanta nominací, je to špička ledovce výborného obsazení.
Co dělá ale Shield na první pohled jiným zbožím mezi docela početnou rodinou kriminálních seriálů, to není jenom téma a přístup. Není to jen pohled na zločin nebo komplexnost práce policie a její zázemí. Velkou roli hraje forma. Shawn Ryan se rozhodl uchopit Shield řekněme ve stylu paradokumentu, čemuž se přizpůsobilo používání ruční kamery Ronna Schmidta, který měl už před Shieldem bohaté zkušenosti s filmem, zásadně se také využívá exteriérů. Nejsou to ty klasické záběry na mrakodrapy centra LA nebo honosné vily v kopcích Beverly.. Výpravnost slouží k podpoření autenticity než filmovosti, Shield je jinak věrný klasickému televiznímu rámování obrazu včetně klasických zatmívaček. Často jsou užívané detaily obličejů, polocelky. Ze stejného důvodu - dojmu větší realističnosti - je minimálně využitá hudba.
Shield tady není od toho, aby budoval hrdiny z policistů, to spíš ukazuje, že policista je jenom člověk se všemi chybami. Zároveň odkazuje na reálný skandál a odhad jeho pozadí s tou omáčkou kolem válek gangů a složité demografické situace uvnitř LA. Zajímavé je ale až relativizování morálky společnosti vůbec, smyslu pro spravedlnost a odpovědnost, které na takovém území chodí po tenké čáře.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jeden z nejlepších...

Po sedmi sériích mohu v klidu prohlásit, že The Shield je nejlepší kriminální a dramatický seriál pod sluncem. První epizoda vám už na začátku jasně ukáže, jak silný celek to bude. Tvůrci v první řadě zahájí jízdu, která nemá obdoby. Napětí, emoce, akce, ale také realistické a doopravdy uvěřitelné dějové linie. Atmosféra v ulicích je správně syrová. K tomu výborné herecké výkony a to od hlavních až po vedlejší postavy.

Hlavním trumfem celého seriálu je příběh, který nám začne pilotním dílem a skončí poslední epizodou. Všechno to do sebe náramně zapadá, v ději najdeme plno propletenců, nečekané zvraty a hlavně neuvěřitelnou poutavost.

Druhou největší chloubou seriálu jsou charaktery postav. Všechny, ale opravdu všechny jsou naprosto excelentně napsané. Jejich pohled do pracovního, ale i do toho osobního života je jedna skvělá podívaná. Uvěříte jim každé rozhodnutí a krok, které udělají. Ale největší plus je jejich vývoj během sedmi sezón.

Suma sumárum seriál si na nic nehraje. Realita, postavy a příběh to je hlavní motto této show. Začalo to excelentně a také to excelentně celé skončilo. Zkrátka konec na vrcholu.

1. série = 95% | 2. série = 90% | 3. série = 80% | 4. série = 100% | 5. série = 100% | 6. série = 90% | 7. série = 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Totální nářez !

1.serie – 100%
1.serie The Shield je pořádnej nářez. Ukazuje tu odvrácenou tvář krásného LA, jsme svědky práce poldů, kteří si v některých případech nezadají s těmi největšími zločinci. Všechny postavy jsou silně rozporuplné a nikdo tu není kladný hrdina. The Shield se prezentuje jako hodně drsný seriál s velkou dávkou realismu, a jeho 1.serie probíhá v tak rychlém sledu, že od obrazovky prostě nemůžete odtrhnout oči.

2.serie – 90%
V 2.serii se naplno rozjela zápletka o jedné velké loupeži, která měla v důsledku fatální následky. Tým tady taky bojuje proti jednomu z nejsilnějších mexických mafiánů, který se ani neštítí zavraždit vlastního bratra. Jak je dobrým standardem Shieldu, i tady vše probíhá v rychlém a strhujícím tempu.

3.serie – 80%
3.serie trochu polevila, vše se točilo okolo následků loupeže, a byla plná nechutných sexuálních případů či napadení, a to včetně toho na jednu z hlavních postav seriálu. Tahle serie byla asi z celého seriálu nejslabší, ale pořád je to hodně nadstandardní podívaná.

4.serie – 100%
Zásahovka se rozpadla a do Farmingtonu přichází nová kapitánka, jejíž drsné metody si opravdu nezadají ani s těmi Vickovými. Seriál se tady rozjíždí na plné obrátky a má naprosto strhující tempo událostí.

5.serie – 100%
Tahle serie je jednoznačným vrcholem seriálu. Do Shieldu přišla nová postava, detektiv z Vnitřních záležitostí, a vše co se kdy ve Vicově životě odehrálo, se mu začíná vracet. Shield nikdy nebyl lepší, než v době 5.řady. Tentokrát opravdu ani na vteřinu neodhlédnete od obrazovky, protože to co se okolo hlavních postav semele, se bude odrážet až do konce celého seriálu. Serie je zakončena jedním z nejlepších season finale v historii TV a přesvědčí vás o tom, že v Shieldu prostě kladní hrdinové neexistují.

6.serie – 90%
Tato serie má místo mezi 2 nejzásadnějšími řadami seriálu, přesto si svoji kvalitu drží. Jsme svědky neuvěřitelného obratu v zásahovce, a jako třešničku na dortu dostáváme hostujícího Alexe O´ Loughlina, který se své role nového vůdce zásahovky ujmul skvěle a tato serie, zaměřená hodně na osobní profily všech postav, je i díky němu, stejně jako všechny ostatní, prostě skvělá.

7.serie – 100%
Poslední řady všech ukončených seriálů mají své kouzlo. Zápletka se vždy rozjíží pozvolna, ale vše směřuje k viditelně nervydrásajícímu konci, a nejinak je tomu i tady. Asi od půlky 7.serie Shield nedá nikomu vydechnout, a přijde takový konec, který snad žádný jiný seriál nezažil. Skoro ideální, ale spíš trpký, hořký, drsný. Ostatně, takový byl celý Shield.

The Shield je asi jediný realistický policejní seriál (pokud nepočítám The Wire, ale to je přeci jen o něčem jiném) a který staví na neuvěřitelném tempu událostí a opravdu drsném realismu a uvěřitelnosti všeho dění okolo. Také má skvěle složený soundtrack z rockových nebo streetových pecek, které spolu s rozklepaným stylem kamery dodávají všem situacím na věrohodnosti a pocitu totálního vtažení do děje. Postavy, ať už vedlejší, nebo ty hlavní, jsou zde hrány naprosto brilantně, a každý herec zde předvádí své maximum. V Shieldu prostě není místo pro slečinky, nejsou tu dobré konce. Tohle je totiž to, co do doby než vtrhl Shield na obrazovky chybělo. Realita se vším všudy. Nikdo není kladná postava a všichni si musejí procházet svým osobním peklem. A já jsem moc rád, že jsem to peklo mohl prožívat s nimi. Určitě si ho rád projdu ještě několikrát.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Sloužit a chránit....Přežít a vydržet...

O čem je seriál je jasné. Že mne tak chytne jsem tedy nečekal a nevěřil.Teď vlastně přišlo to, co jsem nechtěl.....představa,že je konec a není se na co dívat :-(
Vždy, když si vyberu sakra nějaký seriál,který mne vtahne do děje a kdy se těším na každý další díl, tak přijde den, kdy vlastně si položím otázku..a co teď ?
Popravdě bych řekl, že pokud to v těch státech takhle je,tedy funguje, tak je to v té svobodné Americe pěknej hnus, bordel a dost dobře nechápu, že je to země, která je předhazována pro ostatní svět jak je super. Každý normální člověk musí z tohohle seriálu chápat a zjistit, že tady v Evropě žijeme v klidu a v pohodě,pomalu v ráji :-)To snad ani není možný, že je tam tolik pošuků.A není mne jasný, že tam ty lidi chtějí být a žít...
Ale to by se dal seriál rozebírat z různého úhlu pohledu.Já jako ostatní musím konstatovat, že seriál je fakt realistický, dost dobrý a je velká škoda, že se už nemám na co koukat :-( Tak snad to neodpískaj a budou točit dál.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Best of!

Tohle je opravdovej mazec mezi seriálama. Žádný debilní kecy o tom jak někdo někoho miluje, jestli támhle ten byl s támhletou někde. Ani prd. Pořádný napětí, který vás přikove k židli a další díl se budete snažit spustit roztřesenýma rukama. Žádný kecy, tohle je THE SHIELD!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stojí za zkoušku

Viděla jsem jen první dva nebo tři díly, ale myslím, že bych se na seriál dokázala dívat i dlouhodoběji. Zatím mám rozkoukaných serošů dost takže ho do svého watchlistu ještě nezařazuji. Doporučuji ovšem vyzkoušet :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

NOVA?

Pokud se nemýlím tak jej začnou brzo vysílat na NOVĚ...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Number 1.

Viděl jsem hodně seriálů, ale The Shield se mě trefil do noty. Sedm serií jsem zkouknul jako nic (poslední i bez titulků). Skvělá dějová linie, prošpikovaná zajímavým "přidruženým" dějem, zajímavé a rozvíjející se charaktery. Pro mě je to seriál do mých osobních top5.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mazec

Perfektní seriál, první 2 řady jsem chodil snad jen do práce a domů sledovat shield. Naprosto syrový a bez zbytečnejch klišé jen mě štve že k s07 nejsem schopnej najít video kompatibilní s titulkama.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zobrat ci nie?!

Pravdepodobne naj policajny serial EVER. Niekde pisali, ze hl. hrdinovia sa pohybuju na rozmedzi sveta zlocinu a zakona. Myslim, ze si jasne vybrali stranu. Je malo serialov kde jasne "ciernobielo" nevadi, tu naopak pomaha. Byt zlocincom je fajn, zvlast ked mas placku. Urcite pozriet!

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé