plakát seriálu

Policie Battle Creek

(Battle Creek)

Názory uživatelů

od třetího dílu lituju, že jich je jen třináct

Vzhledem k tomu, že jsem seriál začala sledovat až když bylo rozhodnuto o ukončení seriálu, nečekala jsem žádný zázrak. První díl docela slabý, ale některé momenty byly fakt docela vtipné. Byly Vánoce, spousta času a tak jsem tomu dala šanci. Druhý díl už byl standard a od třetího se mi začal seriál opravdu líbit. A trend pokračuje. S každým dalším dílem se mi líbí čím dál víc. Opravdu mě mrzí, že jich bude jen 13. Detektiv Agnew, který zkouší triky (=obcházení zákona), které v jiných seriálech policistům prochází, jak na běžícím pásu ale tady ne. Takže pár bodů navíc za neobvyklé a vtipné detektivní postupy. Ústřední dvojice dokonalý agent FBI vs. protivný detektiv z maloměsta jsou protiklady snad ve všem co lze. Ale funguje to čím dál líp. Je to vtipné a není to nudně klasická kriminálka typu CSI. Jen škoda, že nejméně povedený díl je ten první. No možná není nejméně povedený, jen chvilku trvá než si člověk zvykne na trochu neobvyklé postavy a humor. Postavy jsou i přes svou ulítlost sympatické.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Police Battle Creek: Ve městě je nový federál!

Samozřejmě, že v Los Angeles, v Miami nebo v New Yorku se toho děje co do detektivní práce víc. To ale ještě neznamená, že si americká velkoměsta mohou uzurpovat veškerou policejní zábavu, zatímco v menších aglomeracích se nebude dít nic.

Například takový Battle Creek ve státě Michigan.

Žije zde nějakých padesát tisíc lidí, ale co se týče kriminalistických dobrodružství, to zde víceméně pošel pes. Místní důstojníci, jinak poměrně ostřílení hoši, došli dokonce tak daleko, že už si ani moc nekontrolují svoji pracovní výbavu. Proto také občas dostanou pár kopanců, například když paralyzér vypoví službu v tom nejméně vhodném okamžiku. A že by se zde střílelo? To by snad ani kvůli těm několika málo zlodějíčkům a překupníkům drog nestálo za to. Přesto ale padl los právě na maloměstský Battle Creek, aby se stal místem, kam FBI umístí svoji detašovanou kancelář.

A nově příchozí zvláštní agent Milton "Milt" Chamberlain s uhlazenou tváří Joshe Duhamela se zdejším klidem rázně zatočí. Zločin jako by se na něj lepil, a to i v těch nejnemožnějších situacích. Potíž ovšem je, že na jeho velkoměstské manýry není nikdo zvědavý. A detektiv Russ Agnew v podání Deana Winterse, jenž má být agentovi k ruce, už vůbec ne. Zkrátka se nám zde rodí další enormně nesourodá vyšetřovací dvojice, jejíž vzájemné tření nabídne nejednu komediální situaci. Protože ovšem začne zločin v Battle Creeku nevázaně kvést, a především mordů přibude geometrickou řadou, nechybí Policii Battle Creek ani silný dramatický základ.

A mimochodem jedním z hlavních producentů a zároveň režisérů tohoto seriálu je Bryan Singer, velepopulární tvář dnešního Hollywoodu, jež kdysi natočila fenomenální oscarové Obvyklé podezřelé a v posledních letech obcuje s komiksovými superhrdiny X-Meny.

Vychutnat si jeho práci budeme moci bohužel po omezený čas třinácti epizod, jelikož víc dílů nebylo tomuto zajímavému pokusu souzeno.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Novinka

Na tenhle seriál jsem se moc těšila a musím říct že předčil mé očekávání sympatičtí herci ( což je to hlavní ) podle mě je to i vtipné takže já nemám žádné výhrady a těším se na další díl

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé