plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×20 – Revolution
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jak Graysonovi pomalu přicházejí k prozření, Emily si vytvoří novou identitu, aby je odhalila.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Aiden jde ke svému autu v podzemních garážích, když ho dojde Conrad a začne mu vyhrožovat. Jestli mu do zítřka neobstará evidenci, kterou na něj má Pascal, Conrad prozradí Pascalovi jeho identitu a ten už se o něj postará.
Mezitím Pascal požádá Victorii o ruku a ta nadšeně souhlasí.

Nolan vybírá pro Emily nové jméno, kdyby náhodou její plán sejmout Conrada nefungoval. Vrátí se Aiden a říká, že musejí najít nové místo, protože ho vystopoval Conrad. Řekne Emily o Conradově hrozbě, ta mu podá pistoli a řekne, že je nejvyšší čas, aby se o to postarali.

Daniel s Margaux snídají spolu s čerstvě zasnoubenou Victorií a Pascalem. Margaux s Danielem se připravují na zítřejší večer, kdy se pořádá párty ke spuštění Javierova MyClonu.

Pascal se nechá odvést do kanceláře, ale jakmile vystoupí z auta, přijede k němu zezadu dodávka, ze které vyskočí Aiden a unese ho. S pytlem na hlavu ho odvede do výslechové místnosti, kde už na něj čeká Emily, která se představí jako agentka Rebecca Stone. Údajně už tři roky žije v utajení a snaží se postavit případ proti Graysonovým. Chce, aby jí s tím Pascal pomohl. Ten odmítá a chce svého právního zástupce, Emily ho ale vyvede z omylu, nemusí mu ho poskytnout. Vyžádá si od něj mobil a jde pryč z místnosti za Nolanem, který mobil hackne, aby našel důkaz proti Conradovi. Najdou nahrávku, kterou Pascal vyhrožoval Conradovi, ale ukáže se, že je to jen nějaký náhodný rozhovor mezi nimi, pomocí kterého Pascal blufoval a Conrad mu na to skočil.

Charlotte dostane dopis, který je adresovaný Charlotte Clarke, má podobné písmo jaké Charlotte viděla v denících Davida Clarka, píše se tam, že je na ni pyšný, že převzala jméno Clarke. Charlotte s tím jde za Victorií, ta se ji snaží uklidnit, že je to pouze někdo, kdo si z ní chtěl vystřelit. Charlotte má ale podezření, co když je David pořád naživu?

Za Victorií pak přijde Conrad, který slyšel o jejím zasnoubení. Snaží se ji před Pascalem varovat, ale ona ho neposlouchá a vyhodí ho z domu.

Charlotte pak jde za Jackem, aby mu ukázala dopisy. Našla ještě další tři u svojí matky, která je schovávala. Jack jí nejdřív nechce pomoct, ale pak souhlasí.
Mezitím Emily pokračuje ve vyslýchání Pascala, začne vyhrožovat Margaux, nakonec Pascala přesvědčí, že nahraje Conradovo přiznání na štěnici. Dá mu vizitku s číslem, které má zavolat, kdyby něco.
Pascal se pak vrátí za Victorií a řekne, že s ní chce jet pryč. Zítra, hned po párty Margaux a Daniela, odletí ze země. Sundá si sako a jde se umýt, Victoria se ale tváří podezřívavě a začne mu prohrabovat sako. Najde vizitku a na číslo zavolá. Zvedne to záznamník, který představí kancelář Rebeccy Stone od FBI.
Victoria je zmatená a jde s tím za Danielem, ten řekne, že se nemá čeho bát, protože pokud Pascal po někom půjde, určitě to bude Conrad.

Jack jde za Nolanem a požaduje jeho hackovací schopnosti, aby zjistil odkud přišel dopis pro Charlotte. Ten říká, že ho poslal jakýsi Kurt Renner, který bydlí uprostřed lesů v Berkshires. Jack mu neřekne, o co jde a odejde.

Daniel se staví za Conradem v hotelu, aby mu řekl o Pascalovi. Další den ráno jde pak Daniel za Margaux a přesvědčí ji, aby Pascala donutila sepsat na papír, že po jeho odstoupení připadne celé impérium Margaux. Jack s Charlotte jedou na průzkum do chaty, najdou tam papíry, na kterých chodily dopisy, spoustu výstřižků z novin a knížek o Davidu Clarkovi, ale nic jiného. Charlotte odchází, Jack je taky na odchodu, když si všimne prstenu na stole, zvedne ho a strčí do kapsy. Pak taky odejde a po jeho odchodu se otevřou druhé dveře a dovnitř do kabiny vejde muž.

Margaux jde za Pascalem, dá na Danielovu radu a chce, aby Pascal všechno přepsal na ni. Ten s tím souhlasí. Margaux s ním chce jít oslavovat, ale on odmítne, že má moc práce.

Nastává párty na spuštění MyClone, Emily s Nolanem se vetřou dovnitř. Pascal na pódiu přenechá slovo Margaux a ta představí Javiera, který má ukázat, co MyClone dokáže. Javier vyvolá obrázek Charlotte a všechno vysvětluje, když se pak klonu zeptá, co chce k narozeninám, Charlotte odpoví, že se chce zhulit a pařit. Všichni jsou z toho rozpačití, Javier se to pokusí zachránit, když se zeptá na jméno jedné z dívek v davu pod pódiem. Ta mu ho řekne a za chvíli MyClone ukáže její perfektní podobu. Javier se klonu zeptá, kam by chtěl jet. Ta odpoví, že do Sarajeva. Dívka se urazí a zeptá se, jestli si z ní dělají srandu, v Sarajevu byla zavražděná celá její rodina a ona stěží unikla.
Nolan později prozradí Emily, že je to jeho práce, program trošku upravil. Daniel je naštvaný a vyhodí Javiera, program vlastní on a Margaux, Javiera tedy nepotřebují.

Pascal jde za Conradem a chce si promluvit, ten s ním jde do výtahu. To se nelíbí Emily, protože to nebylo v plánu. Nelíbí se to ani Victorii. Obě dvě se za nimi rozběhnou. Emily běží po schodech, Victoria jede výtahem. Pascal s Conradem jedou na střechu, kde čeká na Conrada helikoptéra, která ho má vzít zpátky do Hamptons. Pascal se z Conrada snaží dostat přiznání, ten do něj ale strčí, Pascal zakopne a spadne na vrtuli letadla, ta ho rozseká. Emily to celé spatří, šokovaně se otočí a uteče ve chvíli, kdy dorazí Victoria výtahem. Jakmile spatří mrtvého Pascala, začne šílet.
Později chce po policii, aby zatkli Conrada, ale ti proti němu nemají důkazy. Údajně to byla nehoda, Pascal upadl a celé to dosvědčil pilot.

Charlotte děkuje Jackovi za to, co pro ni udělal a pak o samotě odchází domů. Jack vytáhne prsten, který vzal v chatě a prohlíží si ho, jsou na něm iniciály D.C. Za oknem Stowaway stojí stejný chlápek, co byl v chatě a Jacka pozoruje.

Margaux brečí Danielovi na rameni pro svého otce. Neustále jí zvoní mobil a Daniel jí připomene, že je teď nová ředitelka impéria. Pak se jde podívat na Victorii, která je v šoku. Chce po Danielovi vědět, jak se Conrad o Pascalovi dozvěděl. Daniel popře, že by mu to řekl a řekne, že je mu divné, že jestli Pascal spolupracoval s FBI, tak proč to teď FBI nevyšetřuje. Victoria zavolá číslo z vizitky a to už je odpojené.

Emily má plán, jak sejmout Conrada. Charlotte jde po pláži domů a vtom ji někdo přepadne a unese.

Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Javier Salgado
Party Guest
Sexy Nerd
Kristiana Rubins
Kurt Renner
Pascal LeMarchal
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRevolution (neoficiální název)
Původní názevRevolution
Rok natočení2014
Premiéra27. dubna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 190 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody