plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Názory uživatelů

Odplata za každou cenu

Tohle mě prostě baví. Žádný podobný seriál jsem nikdy předtím neviděla, tenhle má prostě svou jedinečnou atmosféru a není ničemu podobný (alespoň pro mě ne).
Když Emily přijde o svého otce, je připravena zničit ty, kteří za to můžou. A vezme to pěkně od podlahy, se vším všudy.
Proti ní stojí dokonalá Victorie, která neomrzí - je neskutečný pohled na to, čeho je ta ženská schopná, jen aby dosáhla svého. A při všem se nezapomene usmívat. Její manžel Conrad si s ní může podat ruku, ale pořád mi připadá Victorie tak nějak zákeřnější a víc creepy.
Synáček Daniel je zvláštní typ a nikdy mi k srdci nijak nepřirostl.
Dcera Charlotte byla prvně v pohodě, ale čím víc dílů seriál má, tím je prohnanější a tak nějak "grejsnovatí".
Celá rodina i vysoká společnost jsou zkažení a hnusní, ještě že máme tu Emily, aby jim všem pořádně zatopila pod kotlem! :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Volím pomstu

Tenhle seriál jsem zbožňovala od počátku až do konce. Jistě, byly tu jistá období, kdy se seriál trochu vlekl, byla jsem na něj naštvaná (a to ať trochu nebo hodně), ale sledovala jsem ho celé čtyři roky a musím říct, že za tu dobu to byl nejlepší seriál komerční stanice, jaký jsem viděla. I když mě nejspíš budete všichni nenávidět, Once Upon a Time byl dobrým partnerem první dva roky, ale potom už Revenge jednoznačně kvalitou dominovala. Takže díky - Mike Kelley - že jsi vytvořil něco tak skvělého! A i díky celému týmu. Seriál mi vážně přirostl k srdci. A pokud jste to ještě neviděli a nevíte, zda se na to máte podívat, říkám vám: Ano! A věřte, že se může stát všechno.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Je tato pomsta sladká?

První série seriálu je naprosto úžasná.Celkově obsahuje spoustu napětí, ale i romantiky a citů lásky, ať už se jedná a milostné vztahy, tak o vztah rodinné- a to hlavně u otce a dcery.Hned první díl skvěle diváka vtáhne do děje, nejste zmatení, víte o co se jedná a hlavně chcete vidět víc, protože rozhodně celá série je velmi napínavá a mně osobně i sympatická.
Druhá série je opět úžasná.Nečekaná, vášnivá a emoční.
Třetí jakbysmet.
Nyní vysílaná čtvrtá série nám opět ukazuje nečekaný a napínavý děj, který opět stojí za to.Po každém dílu se těším na další a sama si říkám, jak by to asi mohlo pokračovat, protože mi hlavní hrdinka přirostla k srdci a myslím, že přiroste i k jiným.

Takže celkově za mě jeden z top seriálů-opravdu napínaví, ne roztahaný, plný emocí, dobrých hereckých výkonů a originální.Rozhodně stojí za zhlédnutí!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pomsta podle Emily

Tento seriál jsem začala sledovat především kvůli herečce Emily VanCamp, kterou jsem znala z Everwoodu. Seriál z prvu působil, že by mohl být příjemnou podívanou, ale již po pilotu jsem věděla, že bude mnohem lepší než pouhá příjemná podívaná.

V seriálu nechybí napětí, tajemno, láska, přátelství, rozvinutý příběh plný zvratů. A i přesto, že je zde spousta prvků moderních technologií, nepůsobí situace jako úplné scifi (až na některé výjimky).

U tohoto seriálu, taky oceňuji, že má pouhé 4 řady. U tohoto druhů seriálů, je prodlužování o každou řadu spíše utrpení, protože se děj zamotává až přestává dávat smysl, čímž pro mě 4. řada už byla spíše takovou povinností.

Celkově má u mě seriál 80 %, byl skvělý, ale pravděpodobně už se na něj znova nepodívám.

1. řada ... 90 %
2. řada ... 80 %
3. řada ... 75 %
4. řada ... 60 %

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pomsta je sladká...alebo nie?

Asi začnem od začiatku. Vlastne ani neviem, prečo som tento seriál začala pozerať. Pamätám si, že som si čítala obsah, pozerala si hlavné postavy a povedala si, že to nebude nič pre mňa, pretože hlavná postava (a aj jej predstaviteľka) je mi vrcholne nesympatická aj keď príbeh by možno mohol byť celkom zaujímavý. No ale napriek tomu som sa raz do tohto seriálu pustila. Zrejme som nemala čo robiť, čo pozerať, ja fakt neviem ale viem, že vtedy bežala už tretia séria. Prvé časti ma zaujali ale stále som mala ten problém, že mi hlavná postava veľmi vadila, nepáčila sa mi jej "pomsta", to čo robí. Ako ako išili časti za časťou, tak na začiatku druhej série som si uvedomila, že ten seriál fakt milujem. A nielen to. Zamilovala som si aj hlavnú postavu a s ňou aj jej predstaviteľku Emily VanCamp.

Myslím, že ak sa vám počas seriálu takto zmení názor, naozaj to musí byť jednak dobrý seriál a fakt dobrý výkon hercov, hlavne hlavnej hrdinky. Páči sa mi výber hercov, každá z postáv je pochopiteľná a vierohodná (hlavne Emily a Victoria). Dej je skvelo spracovaný - plus dávam aj za dobre spracované flashbacky a hlavne za flashforwardy vždy na začiatku série. Tie boli perfektne vymyslené. Ďalšia vec, čo sa mi v Revenge páči je to, že nie všetko má svoj happy end. Nemyslím teraz celý koniec seriálu ale jednotlivé dejové linky a príbehy. Nie každý bol šťastne zakončený, tak ako to niekedy v seriáloch býva. Takto to bolo reálnejšie.

Kto nad týmto seriálom rozmýšľa a nevie, či sa doň pustiť, odkazujem - pozrite si ho. Chcete plakať? Budete. Chcete sa smiať? Budete. A chcete pomstu? Budete ju mať!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pomsta sa servíruje za studena

Zo začiatku som bol k tomuto seriálu dosť skeptický, pretože, áno variácií na Monte Christa tu už bolo neúrekom. Táto je ale úplne iná, pretože je v čisto ženskom vydaní. Emily/Amanda ide tvrdo za svojím cieľom pomstiť sa za každú cenu tým, čo jej zničili časť života. Pomedzi hlavný príbeh si vedľajšie postavy rozohrali vzťahovku, ktorá síce občas narušuje diváka v sústredení ale nie je až taká otravná ako v iných seráloch. Teraz k samotným hereckým výkonom : Victoria - Madeleine Stowe síce vypadá ,že má za sebou aspoň 4 plastiky ale hranie mrchy jej ide takmer dokonalo, v tomto prekonáva aj svojho seriálového manžela. Amanda - Emily van Camp jej chladná krása necháva chladným aj mňa a tak si naplno užívam herecký koncert, ktorý predvádza a prevyšuje všetkých ostatných hercov. Daniel- Joshua Bowman dosť nevýrazný oproti ženskej časti a stále si na neho neviem zvyknúť. Charlotte - Christa B. Allen no v každom seriáli nesmie chýbať ani teen linka a tu nám ju vytvára občasné tokanie Charlottky a Declena. Christa B. Allen je ešte herecké mláďa takže o nejakom presvečivom herectve sa u nej nedá hovoriť ale aspoň vypadá k svetu. :)
Uvidíme čo nám stanica ABC naservíruje ďalej seriál má rozhodne veľmi dobre rozbehnutý a snáď sa z neho nestane telenovela so stovkou častí. Zatiaľ u mňa má 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zamotané překvapení

Pro mě nakonec velké překvapení, podle komentářů jsem se bál, jestli to nebude spíš telenovela než promyšlený seriál o sladké pomstě, což je lákavé téma. Naštěstí to bylo udělané slušně. Emily spřádá svojí pomstu v krásném prostředí u moře, ve společnosti, kde nejmenší částka - o které má smysl mluvit - má alespoň šest nul a je v dolarech. Pomsta jako taková samozřejmě není černobílá, ale s postupem času pěkně zamotaná.
Zabiják všech seriálů tohoto typu je délka. Když se to líbí a rádi bychom pokračovali, tak nezbývá než generovat další a další padouchy, oživovat padouchy a postavy zdánlivě mrtvé, přihazovat postavy a celé to zamotávat. Často jsem si v takové chvíli říkal, jestli to ještě mají zapotřebí, ale co. Ve finále tomu scénáristé nějaký ten smysl dali, stejně tak tomu dokázali dát alespoň trochu rozumný konec.
Herecky to bylo fajn, Emily mi nevadila, samozřejmě Victorie byla super protiklad. Trochu mi bylo líto postavy Nolana, který měl jednak hodně nevyjasněnou orientaci (Louisu mu prostě neodpustím) a ikdyž to měl být technický génius, tak z něj scénáristi udělali totálního trotla, kterýmu vydoluje z počítače ultratajné soubory i kolemjdoucí netechnicky zaměřený politik ještě že to nahrál na speciální flashku, to trochu bolelo. Ale jinak to byla rozhodně ta lepší postava.
Celkově rozhodně to lepší, co jsem v posledním roce viděl.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Revenge

Tady toho moc nebudu psát. Postavy byly vybrány dobře, měli talent a dívalo se na ně dobře. Zvraty tady také jsou, a síla Emily VanCamp, která vypadá nevinně ale není je zajímavá. Nic méně od třetí série to šlo do kopru a upřímně moc se mi nechtělo do čtvrté série, ale budiž - rychle slédnuto.
1. Série - 85%
2. Série - 80%
3. Série - 65%
4. Série - 50%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Větší očekávání

Nuže... Na Revenge jsem se rozhodla začít koukat z několika důvodů. Tak jako vždy, mě musí zaujat děj, při čemž mě tenhle seriál opravdu vzal. Nicméně jsem hodně koukala na ten ohlas. Říkala jsem si, že to musí být bomba, když to má zatím tolik řad, jelikož mě stanice ABC v tomhle ohledu hodněkráte zklamala, ukončením seriálů po 1. sérii, i když to většinou - dle mého názoru - byly dobré seriály. To jsme ale vybočily. :D

Seriál se mi líbí, zpracování mi příjde logické, někdy až moc. Herecké obsazení je sympatické, zapadajíc do dějové atmosféry. Nejvíc mě teda zaujala hlavní hrdinka Emily a Nolan. Ale prostě pořád mi tady na tom něco chybí, nesedí. Seriály tohohle typu mám nejradči, ráda je vyhledávám, ale už jich je prostě moc a hold se stane, že vás to omrzí. Na Revenge se ráda dívám, ale nepatří mezi mojí TOP 10.

Rozhodně však můžu doporučit!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Revengenda

Nově po serie finale:

Revenge je jako váš laptop. Když ho vybalíte z krabice a spustíte, jste nadšení a těšíte se až si k němu zase budete moct sednout. Po čtyřech letech jeho používání už ale uvažujete o koupi nového, nebo alespoň o formátování disku a důkladném vyčištění klávesnice.

S01: 90%; Skvělé, nové, dynamické.
S02: 80%; Druhá série byla nutnost, ale začala mít mírně sestupnou tendenci.
S03: 75%; Na třetí sérii je znát, že tématicky je seriál vyprahlý, ale za zimní a sezónní finále přidávám krásných 10%. Zde měl být konec a bylo by to sakra geniální.
S04: 65%; Když se aktuální čtvrtá sezóna rozjížděla, nevěděl jsem, jestli scénáristé neprošli nějakou formou brainwashingu. Umělé oslí můstky, překombinovanost, říkal jsem si, OMG proč?! Po zimním finále se tu matně objevila jiskra nové dynamiky, ale jsem toho názoru, že čtvrtá série neměla vzniknout, uvítal bych raději nějaký rafinovaný spin-off. Za poslední epizody +10%.

Závěr byl uspěchaný, škoda, že se stará dobrá revengenda vrátila až v posledních několika dílech, vypadá to, že seriál neměli v plánu nejprve ukončit. Jsem však rád, že se uzavřela hlavní linka, plus/mínus uspokojivě. Nolanovův spin-off by byl fajn, ale počkal bych s ním alespoň ob sezónu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pomsta za důkladného studena

1. série - 80% - Zatímco se pomsta z Hamptons snažila tvářit jako nový Monte Cristo, rozehrály si vedlejší postavy vztahovku. Protože je ale samotná hlavní hrdinka díky chladné kráse Emily Van Camp sama velmi žádoucí, spojení obou žánrů bylo příjemnou nevyhnutelností. Občas je sice trochu zvláštní pocit přepínat z dlouholetých intrik a plánů do teenagerovského tokání Charlotte s Declanem a vyprávěcí tempo často v polovině epizody opadne, aby se vyšší rychlost zařadila až ve finálním zvratu, ale v zásadě nakonec nevadí ani to. Seriál totiž disponuje úžasně napsanými postavami a sledovat Victorii, Nolana nebo mého největšího oblíbence Jacka je tak velká radost.

2. série - 60% - Souhlasím sice s tím, že pomsta nejlépe chutná zastudena, ale tolik zbytečných odboček jsme si snad ani nezasloužili. Dokola omílané vztahové půtky, nekonečné komplikace boje s Iniciativou a v první řadě stoupající zbytečnost či otravnost některých postav (Ashley, Charlotte a v mém případě hlavně nesnesitelný Daniel). Když se ani v polovině sezóny nezdálo, že se Ems s Nolanem doberou nějakého dalšího klíčového kroku, byl jsem pevně přesvědčený, že je tohle léto tím posledním, které v letovisku trávím. Všechno změnila várka několika posledních epizod, která nechává vzpomenout na starší časy a v mnohém je i překonává. Jak si s takovou porcí zvratů a skvělých příležitostí poradí pozměněný tvůrčí tým, zůstává ve hvězdách. Ještě jednu šanci jim ale určitě dám.

3. série - 60% - Když duchovní otec seriálu Mike Kelley odešel z pozice showrunnera a byl nahrazen spíše kriminálkovým tvůrcem Sunilem Nayarem, zatrnulo mi. Jaké ale bylo moje překvapení, když se nový tým rozhodl udělat za slepými uličkami tlustou čáru ("Let's never say the words Carrion or Initiative again") a začal si prošlapávat vlastní cestu. Ta ale po velmi svěžím začátku vytahuje zbytečně levné zbraně a stává se nefalšovanou soap operou. Ne snad, že bych pro černobíle zavilé záporáky, odhodlané mstitele nebo pravou lásku neměl slabost, ale kadence, s jakou scénáře sází do děje zapomenuté či zdánlivě mrtvé potomky, rodiče a vůbec všechny rodinné příslušníky a komplice, je chvílemi až urážlivá. A ono smířlivé hodnocení tak zachraňují Jack a Nolan, dva správní chlapi, kteří sice občas šlápnou vedle, ale vždy to několikanásobně vynahradí. Na konci zůstává pocit, že konec už musí být nevyhnutelně velmi blízko, takže hlavu motající finální zvraty potěší a už poněkolikáté slibují opravdu velkou konečnou hru. Snad to tentokrát už nebudou sliby falešné.

4. série - 60% - Poslední kapitola vyrovnání se se starými křivdami je občas mýdlovější než samy telenovely, občas překvapivě zábavná - a naštěstí není jen pointou všeho mstícího snažení, ale také zamyšlením, zda lze opustit válku a najít třeba i kus životního štěstí. Právě tato epilogově chutnající dohra zanechává překvapivě pozitivní dojmy, zatímco klasická Pomsta, jak jsme ji celé roky znali, končí ve flashbacky nabité a díky tomu i nostalgicky dojemné epizodě Exposure. Dělo se toho ale opět až závratně moc, za což mohou jak nové postavy (zábavně přepálená Louise a naopak nesnesitelný dříč Ben, který prohrává už jen tím, že se Jackovi snaží ukrást pozici kluka od vedle), návrat neočekávané vzpomínky z dávné minulosti a hlavně koncept scénářů. Tvůrci totiž v jedné epizodě rozjedou novou linku, která působí dostatečně nosně na to, aby vydržela do samotného konce - jen aby v příštím díle urychleně skončila a přenechala svoje místo jinému nápadu. Občas proto velkolepě představované postavy působí zkratkovitě (Malcolm Black) nebo dokonce nepochopitelně (White Gold). Přes to všechno, snad díky tomu, jak moc jsem za ony čtyři roky měl hlavní postavy rád, budu na Hamptons vzpomínat se zvláštní nostalgií. Hra s červenou fixou totiž zůstává mezi seriály jedinečná, jakkoli se laťce dokonale gradovaných úvodních patnácti epizod už nikdy nepřiblížila.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Doporučuji!

Někteří říkají, že je to ohrané téma... Já nesouhlasím. Možná to hlavní téma, které vychází z názvu seriálu - POMSTA.

Ale tvůrci ji tak zabalili, že mě to vůbec ohrané a opakované téma nepřijde. A to z několika důvodů - msta je opravdu opravdu osobní a oprávněná, ale Emily zůstala realistická a při zemi a nevydala se na nějakou cestu samuraje, který své nepřátele pobíjí - ne, ona je nezabíjí, dokonce jejich životy ani neničí (rozhodně ne tolik, jako oni zničili život jejího otce a jí samotné), spíš jim bere jednu složku života, která z objektivního hlediska není tak důležitá a dá se bez ní žít, i když její "oběti" by asi nesouhlasily (kariéru, pověst - ale v hranicích, peníze...).

Navíc prostředí je zcela ojedinělé (jedině snad Gossip Girl se tomu prostředí mírně přibližuje, ale pořád se liší...), i když možná trošku nereálné (lidé jako Graysonovi v reálném životě v Hamptons tráví pouze léto, někdy ani to ne celé, protože odjíždí za různými událostmi do New Yorku; kdežto v Revenge se zdá, že v Hamptons žijí celý rok a že je to jejich celý svět).

Celé obsazení je vybráno opravdu pečlivě a každý herec na svou roli perfektně sedí, u mě trochu hapruje postava milionáře Nolana Rosse, ale ten je tak asi napsaný, aby vám mírně na nervy lezl a byl extravagantní. Ostatně, nebyl by to první milionář, který se takhle chová. Většinou platí, že čím bohatší, tím "úchylnější a divnější", skoro jako kdyby se jejich bohatství hodnotilo podle toho, kdo bude mít největší výstřelky :)

Velkým kladem je u mě hlavní hrdinka, není to zrovna sexbomba, i když je opravdu překrásná. Mám ráda i její hlas i fakt, že se obléká jako normální člověk (v běžném životě normálně, jednoduše, ale slušivě, kdežto na akce se vyfikne, plus nenosí tuny makeupu či nemá složité účesy), prostě je příjemná a sympatická.

Jediné, co mi na seriálu opravdu nesedí a kazí jinak skvělý dojem je to, jak seriál začal. Takové velké prozrazení bylo dle mého názoru zbytečné a poskytlo divný start... Mě moc nezaujalo, protože to bylo takové hození do vody a "Teď si plav sám bez naší pomoci" aniž byste znali jedinou osobu a věděli, o co go... Ale jak tvůrce znám, tak to nějak zpracují, sehrají události tak, aby to dávalo smysl... EDIT po odvysílání 15. (?) dílu, kdy se dostáváme do "budoucnosti", o které tento flashforward z úplného začátku seriálu byl - tvůrci mi vytřeli zrak, tohle bych teda nečekala - je vidět, že to asi měli dost dobře promyšlený hodně dopředu... KONEC EDITU

Asi největší klad seriálu pro mě je, že epizody hltám ("To už je konec? Vždyť teď jsem to pustila?") a hrozně se vždy těším na další. Dalším velkým plusem je, že snad nikdy neodhadnu, co se dál stane. Ať už ze strany Ems nebo někoho jiného...

Někomu by možná mohlo přijít, že (a to zvlášť v pozdějších epizodách), děj nejde tak rychle, odehrává se pomalu - na někoho by to mohlo být moc pomalu až by ho to začalo nudit. Ale musíte si uvědomit, že pomstu nemůžete vykonat ve třech sekundách. Emily na to jde chytře a pomalu, čeká na správné situace, aby jí nic neprozradilo, navíc ne vždy může provést svůj plán, protože jí ho někdo naboří. Na některé věci se prostě spěchat nedá... Pokud vám tento fakt nevadí, zkuste, nebudete litovat...

70 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 34 lidí

Revenge

Po všech oslavných ódách na tenhle seriál, jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Díl za dílem jsem čekala, až mě ten zázrak praští do očí, ale kde nic, tu nic. Revenge je pro mě průměrné americké drama z prostředí bohatých lidí. Ovšem pozor, průměrné neznamená špatné.

Seriál táhne hlavně herecké obsazení a je to právě Madeleine Stowe jako Victoria Grayson, která seriál povznáší nad tuctové drama bohatých lidí. Victoria se nikdy nevzdává a vždycky dostane to, co chce. A kdo by nemiloval její dárek k zásnubám Emily a Daniela?

Největším záporem Revenge je pro mě hlavní hrdinka. Problém je, že Emily VanCamp její pomstychtivou mrchu vážně nevěřím. Na to, že má jít o chladnokrevnou dobře naplánovanou a provedenou pomstu, se Emily v některých chvílích až příliš citově angažuje, což ji teda v mých očích trochu zlidštilo, a ačkoliv mně teda Emily k srdci nijak nepřirostla, postupně se propracovala z naprosto nesympatické osoby jenom na průměrně nesympatickou:-) Na začátku jsem čekala seriál z pohledu bezcitného zloducha a opět dostanu chudáka, který je vnitřně rozervaný a který řeší koho mít rád a koho ne. Byla bych ráda, kdyby Emily i do budoucna začala projevovat víc emocí, takhle na mě působí strašně studeně a odtažitě, a přesně tak na mě působí i celý seriál.

Taky mi dost vadí nevysvětlené věci jako, jak dostala tu psycholožku do kontejneru, jak se vloupala do kanceláře toho makléře bez toho, že by jí někdo viděl atd. Schovávat důležité informace v dřevěné krabici pod podlahou je taky nápad hodný génia. To samé se dá říct i na to, že si pouští videa ze soudního procesu nebo čte složky o svém otci bez zatažených závěsů nebo zamčených dveří. Ovšem proměna Masona Treadwella na naprostého antigraysonovce se Emily vážně povedla. Doufám, že ho ještě uvidíme.

Na můj vkus je to trochu moc jako soap opera, která může trvat donekonečna, stačí jenom přidávat padouchy, kteří ublížili otci Emily. Situace ohledně Charlotte a Tylera je v podstatě jasná od okamžiku, kdy se oba objevili na scéně. Mnohem víc by mě překvapilo, kdyby zavražděná osoba byla skutečně tou, na kterou to vypadá, ale to ne, kladná (nebo spíš ne úplně záporná) postava přece nemůže být zavražděná, ta může být jen nespravedlivě obviněná z vraždy.

Revenge by se mi pravděpodobně líbil víc jako jedna uzavřená série. Po finálové epizodě se mi to zdá až příliš zamotané a asi by mě nepřekvapilo ani to, kdyby Emily nakonec nebyla ani dcerou Davida Clarka, ale nějakého parádního zloducha.

50 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Příliš dlouhá pomsta

První dvě série byly velmi povedené a zajímavé. Možná proto mě třetí zklamala. Začalo mi připadat, že se to všechno opakuje v nějakém kruhu, zápletky občas nedávají smysl a tak nějak všechno mi to přišlo zbytečně komplikované a přitažené za vlasy.
Co jsem četla jiné názory, tak si všichni oblíbili Emily...přišla mi od pohledu nesympatická, pekelně mě vytáčela a nikdy jsem si k ní nějak nenašla cestu :D Ale mou touhy po skvělé postavě naplnil Nolan(samozřejmě taky Aiden, Lou, Ben...)
Nevědět, že jsou jenom 4 série a kdybych si neoblíbila propracované postavy tak se asi ke konci nikdy nedostanu. Jsem však ráda, že jsem to zvládla, protože ten konec stál za to...i když kvůli mě mohl přijít i o sérii dříve :D

50 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Napínavá, podmanivá a pulzující pomsta

Tuto televizní show jsem začala sledovat někdy v první sezóně (epizoda 4 nebo 5), nicméně pouze dvě minuty konverzace mezi Victorií (Madeline Stowe) a Emily (Emily Van Camp) uvnitř krásné vily Graysnů byl tak slibný, že jsem se k tomuto seriálu ''přilepila''.

Pomsta má vynikající dějový příběh, obsazení a velmi pěkně zařízené a upravené pozemky. Je tam láska, zrada, nenávist a mnohé další druhy lidských emocí, které občas vyplují na povrch. Jsem ráda, že je tvůrci správně řídí, jinak bych to musela nazvat dalším melodramatem. Seriál začíná citátem a končí s citátem. Je to jeden z mála pořadů, kde se budete dívat s plnou pozorností, stejně jako poslouchat, protože si nebudete chtít nechat utéct důležité dialogy.

V neposlední řadě je zde samozřejmě málo, vlastně jen velmi málo času, kdy budete mít pocit, že Emily se chová trochu hloupě a egocentricky, ale nakonec tam budou nějaké ospravedlnění pro takové chování a Emily ukáže, že není jen prázdná skříňka bez emocí. Sledovala jsem mnoho dalších seriálů, které jsou dobré a lepší než Pomsta v určitých aspektech, však po Pomstě budete mít ''hlad''. Při každém novém dílu vám vaši chuť k jídlu vyplní a pak na konci každé epizody vás hladové nechá ještě více.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Že víte? Kdepak, jen si myslíte, že víte

Dokoukala jsem právě patnáctou epizodu tohodle skvělého seriálu a hned jsem šla sem zvýšit mu hodnocení na 100%. Řada lidí si od začátku stěžovala, že je moc jasné dopředu, co se stane ... houby s octem vážení. Na tomhle seriálu mě nejvíc dostává to, že vás nechá věřit, že víte, co se stane a pak to na vás pěkně vybalí. Nic není tak jak se zdá nebo jak si to kdo naplánoval. Celá ústřední "pomsta" se tak stává zatraceně těžkým, nebezpečným a zajímavým jobem. Každého dalšího dílu se nemůžu dočkat. A to je podle mě přesně to, čemu se říká stoprocentní seriál.

100 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Bohatí lidé s problémy bohatých lidí

Double infinity.
Čekala jsem velký nic, tak jsem mile překvapena. Když můj zájem začal opadat, zase to trochu rozproudili kolem čtrnáctýho dílu.
Seriál mi byl (ne)doporučen s tím, že je o bohatých lidech s problémy bohatých. Trefné. Všichni jsou falešní, že by mohli soutěžit, kdo víc. Chodí na snobské akce... A doufají, že na jejich tajemství nikdo nepřijde. Asi je nepohřbili moc hluboko. Alespoň jednou zaplatí něčím jiným než penězi. Celou dobu mě fakt dost irituje Ashley, oblíbila jsem si Nolana.
Miluju Emily.
A Aidena, ach.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ako toto skončí ?

Presne nad tým som sa zamýšľala, kým som hltala 4 série za ani nie týždeň (prázdniny a škaredé počasie).

Keď som sa pozerala, o čom ten seriál je, vravela som si, že to bude kravina.
Žena se vráti do svojho mesta, aby pomstila svojho otca? A nikto jej na to akože nepríde? Kravina. Ale opak je pravdou.

Nejdem opisovať dej, lebo by som veľmi spoilerovala, veď predsa každá prvá časť novej série ukáže flashback z budúcnosti (teda flashforward), myslíte si, že viete kam to celé smeruje a čo sa na konci stane, a zrazu je tu úplný zvrat a všetko je úplne iné, ako sa zdá.

Takže ani nemám veľmi čo k tomu povedať. Postavy sú v pohode, celkom pekný pohľad na niektorých, niektoré zase síce lezú trošku na nervy, ale po čase si zvyknete.

Nie je to žiadna telenovela, pekné uzavreté ukončenie, čo viac si priať.
Odporúčam každému, kto má rád trochu intríg, neočakáva komédiu ani romantickú hovadinu, ale len chce trochu zrelaxovať so seriálom.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pozitivní ohlasy

Na tento seriál jsem slyšela spoustu pozitivních ohlasu. Tak jsem se rozhodla že mu dám šanci. Abych na úvod řekla hlavní hrdinku tohoto seriálu jsem znala už ze seriálu Everwood a tam jsem jí zrovna nemilovala. Ani v tomto seriálu jí zrovna nezbožňuji, ale řekla bych toleruji. Mám pocit že na její postavě nejdou moc vidět emoce a to mi trochu vadí. Ale najdou se postavy které jsou vskutku zajímavé ku př. Nolen Ross,Victoria Grayson jsou skvěle zahrané postavy. U tohoto seriálu vás nenechají vydechnout a to se mi líbí.
Při pomstě kterou vykonává Emily nikdo neumírá a to má u mě velké plus. Kdo má rád intriky které mají spád ať dá Revenge šanci, určitě neprohloupí.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

ABC rocks

Už trailer se mi hodně líbil, což jsem ale přičítala zajímavému výběru hudby a dobrému střihu, tak jsem mrkla na první díl. A vlastně hned na začátku mě chytil hlas Emily VanCamp a její proslov o odvetě. A už mě nepustil.

Příběh mi zpočátku přišel trošku klišé, ale zpracování a herecké obsazení mě rychle vyvedlo z omylu. Emily hraje pomstychtivou mršku skvěle, postava Nolana je báječně napsaná a ještě lépe zahraná a Madeleine Stowe je taky bezkonkurenční, i když to občas kapičku přehání. Ovšem z těch padouchů mi přijde naprosto dokonalý Conrad. Bez skrupulí, kterému jde jen a jen o sebe, to je bad boy přesně dle mého gusta.
Emily sice není kladná postava, ničí jednoho člověka za druhým, ale nejde ji nemít rád.
A jak už jsem zmiňovala, stejně jako např. u Zoufalých manželek, i tady je pro mě třešničkou na dortu Emilyino vyprávění o lidských vlastnostech. Vytváří to takovou mírně ponurou atmosféru, mrazí mě z toho a mně se to líbí.

90 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Msti se, mstiteli můj

Nejsem člověk, co se mstí a tuhle vlastnost na lidech obdivuji, to že vymyslí a perfektně rozvrhnou, jak někomu zničit život. Je to sice fajn sledovat, ale ani bych to nechtěla umět, protože jak říká Ems, je to cesta osamění. To jen tak na okraj:)
Ne, že by tenhle seriál byl nějaký trhák. Teda on byl, v první sérii. Druhá mě už tak nebaví, jen ať na to jde pomalu, ale nějaká drsnější sražení dalších vedlejších postav na kolena by mi nevadila - jelikož se obávám, že se tak dlouho bude Ems natahovat po pomstě, až to nakonec celé vyčpí a ona se na to vyprdne.
Ale já na to koukám hlavně kvůli Nolanovi, je to tak vyšinutá a ujetá postava, že mi nezbývá jinak, než jej obdivovat.
"Amanda" mě tam akorát vytáčí.
Jack je podle mě trochu hňup, jako by pořád neměl tucha, co se děje jinde, než u něj v baru.
Victorie, tak to je postava! Pane jo, tahle mrcha když vejde.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Odplata je nejlepší, co můžeš udělat?

Revenge je seriálem, který nám ukazuje jak nápaditá a promyšlená může být pomsta.

Celý seriál je založen na velice úzkém a vratkém kameni. Ústředním motivem je pomsta, kdyby se tento předpoklad rozpadl, znamenalo by to konec seriálu. Samozřejmě je velice nepravděpodobné, že by se něco takového stalo.

Hlavní postavou je Emily, která se rozhodne vrátit do městečka, kde vyrůstala část dětství, kde jí občané zničili život. Intrikami a přetvářkami ji připravili o to jediné, co milovala. O jejího otce. Když zjistila pravdu rozhodla se všem pomstít.

Emily, jako postava, je vyvážená a dostatečně chladnokrevná, aby byla schopna uskutečnit svou pomstu. Nevidím zde ale moc velký prostor pro vývoj postavy a její posun. V seriálu se postupně dozvídáme, proč je taková jaká je, co v jejím životě ji donutilo vymyslet a uskutečnit odplatu. Přesto, že se dozvídáme všechny detaily, mě Emily nepřesvědčila, abych se přidala na její stranu. Spíše než s ní sympatizuji s oběťmi.Odplata mi není blízká, a už vůbec ne v tak vyhrocené formě.

Jediná kladná věc na celé pomstě byla její promyšlenost, dokonalé naplánování každého kroku.

Děj jednotlivých dílů je zajímavý a myslím, že když člověk nalezne pochopení pro Emily, může seriál i bavit. Bohužel já jsem, to tak důležité, pochopení nenašla, a proto nemůžu seriál hodnotit nijak kladně a vysoko.

Malý citátek na závěr:

Morální je to, co i s odstupem času považujeme za dobré, nemorální, co považujeme za špatné.
Ernest Hemingway

50 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Infinity times infinity

Seriál som si v pc odkladala na časy ako sú tieto (teda tie čo nastanú po skončení sezóny a ja čakám na tie letné).Nebyť toho,že som sa musela učiť a že som si seriál chcela naozaj vychutnať (2 časti za večer) tak ho asi zhliadnem za pár dní a nie za týždeň a dačo.

Námet seriálu stojí zato,človek sa potrebuje niekedy pomstiť.Emily si na to zvolila vlastnú cestu.Veľmi ma bavilo sa pozerať na to ako sa jednotlivým aktérom mstí.

Tak ako námet aj postavy boli skvelo napísané.Boli tú tie čo som milovala od začiatku a priala im len to naj (Emily,Jack,Nolan),ale aj tie ktoré som silno nemusela.Každá z nich si počas celého seriálu prešla vlastnými problémami a tie ju zmenili.Emily nie je príkladom 1000% kladnej hrdinky,ale aj tak vám prirastie k srdcu.Nolan mi spočiatku liezol poriadne na nervy,ale postupne ukazoval to,že mu ide o dobro Emily.Daniel,ktoré som spočiatku mala rada dostál ku koncu česť svojmu menu,Charlotte sa pre mňa ukázala ako to čo je a to rozmaznané dievčatko,ktoré je zlé keď nie je po jej.Ashley?Milá, kamarátska,ale nakoniec obyčajná karieristka a tak by som mohla písať o ostatných postavách.

Každý diel končil a mal v sebe veľa momentov ala WTF?! a ja som sa nevedela dočkať až si pozriem ďalšiu časť.Chcela som sa mierniť a pekne si ho vychutnať.Na jednej strane som bola rada,že som si ho nechala až na teraz,lebo neviem ako by som zvládala tie prestávky.Na druhej som si nadávala prečo si ho nechávala až na teraz-iný konflikt =D

summa sumárum seriál ma u mňa 100%,patrí k príjemným prekvapeniam tejto seriálovej sezóny,teším sa na 2.sériu a určite ho odporúčam.

70 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Příjemné překvapení

Podle traileru jsem se původně ani nechtěl na pilot shlédnout, ale pak jsem si přece našel čas, a rozhodně toho nelituji. Sice samotný příběh není nijak zvlášť originální, a je zde poměrně dosti klišé. Nadruhou stranu, seriál táhne herecké obsazení v čele s hlavní hrdinkou v podání Emily VanCamp, která vás vtáhne do děje a do její odplaty. Celkově lze říci, že to je poměrně zajímavá kombinace klasického dramatu o odplatě a kecací romantiky ve stylu ABC/CW.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Každá série by se měla hodnotit zvlášť

Ačkoli mi hlavní hrdinka ze začátku nebyla vůbec sympatická, nesympatie se ale po pár dílech vytratily a já každý týden netrpělivě čekala na novou epizodu. Nejen že zbožňuju nápaditost příběhu, ale kromě samotné hlavní postavy, také i Victorii, která je naprosto excelentně okouzlující.. ačkoli ji zrovna dvakrát nefandíte. Komu jsem doporučila, ten tomu naprosto propadl! Jen jsem díky tomu byla požádána, abych příště nic takového už nedoporučovala v době zkouškového :-D.
---------------------------------------------
Dodatek po třetí sezoně:

1. serie - 100%. Seriál mě dostal.
2. serie - 75%. Seriál klesl, ale ne tak, abych se přestala dívat. Moc ohrané, divný obsah.... nudný, nerealistický. Občas mi to už přišlo jak parodie na Kill Bill.
3. serie - 90%. To zakončení? Úžasné! Seriál se opět vyšvihl v kvalitním obsahu. Těším se na 4. serii!

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Revenge? Why not!

Když jsem si seriál přidala do svých "chci vidět", říkala jsem si, že mě to třeba nebude bavit ... Ale vzápětí jsem byla překvapená. Jenom co jsem zhlédla první tři díly, byla jsem v tom až po uši. Zápletka je úžasná, někdy jsem si říkala, že už pomstu asi ani neplánuje. Ale těším se až bude mít svojí pomstu vymyšlenou. Seriál se od první série změnil, ale teď se navrací do starých, dobrých kolejí. Seriál mám hodně ráda, je to jedna z mých srdcovek. Takže, vřele doporučuji. :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co by jste vy udělali ze stovkami miliony?

Sladká pomsta, není nic lepšího než se sledovat opilou sestřenku jak se snaží otevřít zavřené dveře, alkohol is bitch mile děti. Prvních 6 dílu se mi hodně líbilo, měli skvělou atmosféru a originální zápletku, herci byli fajn tak akorát tajemní a každý měl své místo. Děj dával smysl nic přesyceného prostě postupně odrovnávaní menších zaporáku až se dostaneme k hlavní svini. Seriál se stal ale populární tak tvůrci přeřadily z poloviční sezony na celou. Ději to však uškodilo a v polovině sezony jako by autoři nevěděli kudy kam. Máme tady klasické natahováni, odklizení menších zaporáku trvá o něco déle, někdy až moc a co víc oni se dokonce vracejí. Občas to není na škodu ale spadnutí ze střechy budovy na střechu auta, aby se o 2 epizody postava směle vrátila do hry, je trochu moc. Seriál bohužel ztratil z časti svoji skvělou pomstychtivou atmosféru a na konec 1. i konec konců 2. sérii jsem se díval z čisté setrvačnosti. Stále zde ale najdeme povedené vedlejší linie a zajmavé postavy které vše trochu zachraňují. Hlavní hrdinka je skvěla a dokážete pochopit, proč se tolik msti. Ústřední zaporčku toho to seriálu si taky zamilujete, není tak bezcitná jak se na první pohled zda a má věčí hloubku. Na konec jí taky fandíte možná víc než ústřední blondýnce. Výběr hudby je kvalitní obzvlášť v první episodě dokáže umocnit vaše pocity. Tenhle seriál má určitě své kvality a budu se na něho dívat i nadále přeci jsem jenom zvědavý, kdo na konec vyhraje. Přesto nevidím dlouhou a spokojenou budoucnost. Škoda no co stali se i horší věci. S přáním ať nikdy nemusíte kopat dva hroby….

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pomsta

Možná trochu pomalejší rozjezd i když byl první díl rozhodně zajímavý a ukázal nám, co se stane v budoucnu a pak se zase vrátil do současnosti. Ale potom to byla smršť! Role Emily je pro ni jako dělaná, skvěle vybraný Daniel i Jack, každá postava má svoje kouzlo (obzvlášť Nolan).
Finále první série mi vyrazilo dech a jsem nesmírně ráda za pokračování. Možná se mi takhle vynahradí zklamání z toho, že mi zrušili milovaný Ringer. Revenge vás prostě chytne a nepustí. Emily jde přes mrtvoly, nebojí se ničeho - a sakra dobře jí to všechno jde!

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

xxx

Tenhle seriál je pro mě nováček, zatím jsem koukla na prvních 7 dílů. Jen nevím, kolik sérií vydržím čekat, než se všem pomstí ?! Zatím je to zajímavé a baví mě koukat. Jak svět bohatých je tak moc lesklý na povrch a přitom odporně shnilý vevnitř. Jak charismatická Emily dokáže ničit životy jiných lidí a jak moc silný hnací motor dokáže pomsta být.
Budu doufat v kvalitu recenzí a snad mě to nezklame !

DOPLNĚNÍ - odkoukala jsem již všechny odvysílané epizody a klepu se na další díl. Opravdu mě to baví víc a víc ! Baví mě to prostředí, intriky a absolutně nečekané situace. Už jsem si několikrát říkala, to musí být konec, co dalšího jako chtějí dám do dalšího dílu a BUM - absolutně něco co nečekáš se stane a s otevřenou pusou sedíš a koukáš. ! Díky za tento seriál a na konci snad budu nadšená nikoli zklamaná !
Zatím velký palec nahoru !

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Revenge

Hodnocení seriálu po odvysílání první série je tak trochu risk, jelikož zde může být prostor pro změnu názoru, ale co už. První díl byl tak trochu rozpačitý. Vždyť, jaký bych měla mít důvod, dívat se na seriál, o kterém dopředu vím (nebo si myslím, že vím), jak skončí. Ale kupodivu to na mě zabralo a já se dívala dál a dál. S napětím jsem čekala, koho si Emily podá příště. A když v půlce série vyšlo najevo, že jsem nevěděla nic a myslela si špatně, byla jsem opravdu překvapená. I když mi přišlo, že úsilí Emily o odplatu ke konci série trochu polevuje, budu její snažení nadále sledovat a doufám, že si seriál udrží pro mě zatím vysoko nastavenou laťku i v příští sezóně.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bomba!

Tento seriál mě nalákal především díky vysokému hodnocení a musím říct, že mě úplně dostal. Shlédla jsem celou první řadu během 3 dnů, protože jsem chtěla víc a víc. Miluju Victorii Grayson i když je to pěkná mrcha, ale způsobem jakým jí Madeleine Stowe podává, je pro mě něco neskutečnýho. Už jen díky ní se na tento seriál stojí podívat.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Story about Revenge

Hodně jsem se nudila tak jsem projížděla nějaké seriály, na které bych se mohla podívat. Narazila jsem na Revenge, tak jsem si řekla, že to zkusím. Už při prvním dílu jsem si ten seriál zamilovala. ABC to má dokonalé promyšlené, nikdy nevíte co se stane, herecké obsazení je vynikající. Rozhodně to všem doporučuju, protžoe je to momentálně jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejoblíbenější seriál

Na Revenge jsem začala koukat z nudy, jako asi na většinu sériálů. Slyšela jsem na ni dobré ohlasy a navíc už byly dvě série, takže jsem měla zaplněných pár týdnů. Jenže ejhle! Už po prvním shlédnutí jsem se na Revenge stala téměř závislá. Celé dvě série jsem měla smlsnuté za méně než týden a pak nastalo mučivé čekání na třetí sérii. Nemám nic co vytknout, nikdy nevím co čekat dál, herecké výkony jsou taktéž skvělé. Revenge je zkrátka seriál, od kterého není lehké se odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nejlepší novinka roku 2011

Byť je seriál teprve v lehkém záběhu, nemůžu se ubránit tomu, že na každý díl netrpělivě čekám. Pro mě určitě zatím nejlepší novinka této seriálové sezóny. Příběh o, zatím bezpáteřní pomstě, na někom, kdo ublížil mě, se vyvíjí zajímavě a myslím, že má v sobě ještě obrovský potenciál. Doufám, že sledovanost nespadne a scénáristé si udrží tenhle vysoký standart. Snad příjde i série 2.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

V půlce čtvrté série....

Tempo první série, tažené parádním pilotem, ve druhé sérii hodně ztratilo, a série třetí spadla do průměru. Ty zástupy nových postav a překomplikovaných příběhů, ve kterých se už ztrácím, mě moc nebavily. 4.série mě ale chytla jako za mlada a tak by mi 5. snad ani nevadila.
Výborné ústřední trio Madeleine Stowe + Gabriel Mann + Emily VanCamp, teď ve 4.s. mě potěšilo hostování Courtney Ford. Celkově perfektní atmosféra, hutný náboj a líbivý soundtrack, to všechno dělá ze seriálu dramatickou lahůdku za 90%

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Revenge

Přiznávám, že po prvních pár dílech jsem byla přesvědčená, že už se dál dívat nebudu.. Zaplať pánbůh, že jsem se dívala dál! Protože to nabralo neuvěřitelné tempo a seriál jede.. fakt jede! Je to pecka. Emily jasně dokazuje, že je odhodlaná udělat cokoliv, aby zjistila pravdu a dostála pomsty. Victoria je zase odhodlaná chránit rodinu, stejně tak ale bojuje za svoji lásku a občas tápe. Ale je to správná mrcha. Nolan, nejlepší postava! Daniel mě nebaví, nelíbí se mi, je to trouba. Ashley stejně tak. Z Charlotte se stává správná holka. Dříve taková princezna, ale posledních pár dílů se krásně mění. Co jiného ji ale zbývá. A Amanda s Jackem, no.. zajímalo by mě, co bude dál. A jak to nakonec skončí. Zamotané je to hezky. Dříve se mi seriál fakt nelíbil, teď se nebojím říct, že je to jeden z nejlepších právě vysílaných seriálů :)

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Ohrané téma?..

..a i kdyby, tak co :) Jde o to, jak si s tímto tématem pohráli a musím říct, že již dlouho mě nějaký seriál nedostal jako tento. Už se moc těším na další díly.
I když jsem byla vychována na detektivkách, tak zde nikdy neuhodnu co se stane či kdo komu něco provedl.
Jediné co by mi tento seriál zkazilo, by byla další nadpřirozená bytost. :D
Tudíž doporučuji všem, kteří zvažují zda se kouknout či ne.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Moje droga!

Pomstu sleduji již od začátku vysílání. První řada byla podle mne dokonalá, nemůžu si pomoct, ale tolik věcí propojených dohromady, vždycky jsem si myslela, že vím, co se stane, ale pak mne to překvapilo, doporučiji všem, který mají rádi zápletky a trochu dramatu :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Revenge

Ze začátku jsem si myslel, že seriál o pomstě nemůže být nic extra, ale zmýlil jsem se. S každým dílem přicházelo další a další překvapení. Hlavní postavy mají zajímavý životní příběh a spoustu tajemství, která jsou postupně odhalována. Akorát mám strach, že jestli budou tvůrci seriál příliš protahovat začne být nudný.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

revenge

trochu moc postav na muj vkus,ale pribeh je fajn a na každý dil se tesim,protoze me vždy prekvapi

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pomsta

Revenge je seriál, ktorý dokázal tisíckrát ohranú myšlienku spracovať tak, aby zaujala. Hlavne čo sa prvej série týka, dej ma okamžite chytil a chcel som viac. Bolo priam vzrušuúce sledovať nádhernú Emily VanCamp spriadať plány na pomstu proti ľuďom, ktorí zničili život jej rodine. Prvú sériu som sledoval až po skončení vysielania, a zhltol som ju za 5 dní. Páčilo sa mi na tom všetko, no najviac zrejme cast. Tak dobre obsadený seriál nevidieť často. Emily, Gabriel Mann, Henry Czerny, ale hlavne Madeleine Stowe (fakt pani herečka) si rozhodne získali môj rešpekt, preotže boli skvelí. Druhá séria čo sa kvalitou deja klesla, no môj "chtíč" neustal. Už sa nemôžem dočkať tretej série.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seven devils all around you...

Po první řadě jsem nadšená. A moc. Na prvních pět dílů jsem se sice koukla jen ze setrvačnosti, ale pak jsem je nechala trochu uležet a zjistila jsem, že potřebuju víc.
Nejdřív jsem si z nějakého důvodu myslela, že se Emily bude mstít tím, že bude všechny ty lidi zabíjet, ale popravdě, jak s některými z nich naložila, bylo mnohem lepší, než kdyby je "jednoduše" zabila. Je pravda, že v druhé půlce první série se věci začaly spíš komplikovat, ale přece jen se v každém díle dozvíme aspoň kousek skládačky a děj se posouvá někam dál.
Finále bylo opravdu povedené, všechno skončilo v absolutním rozkladu a chaosu, celá závěrečná scéna navíc podkreslená nádhernou hudbou - vážně jsem z toho nadšená. Myslím, že Revenge se přidalo k mým srdcovkám a doufám, že tam i nadále zůstane, na druhou řadu se těším.

P.S. Co se týká týmu Jack versus Daniel (a slyšela jsem, že se v druhé řadě objeví jakýsi Aiden?), já jsem jednoznačně v týmu Nolan. :D Nemyslím to tak že by se měli s Emily dát dohromady, ale prostě ho mám hrozně ráda.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velké doporučení

Seriálů a filmů s touto tématikou je dost, ale i přesto mě mile překvapila. Je to seriál, který Vás vždy dokáže překvapit a drží si svoji velkou kvalitu. U některých seriálů se stane, že čím víc je natočených epizod, tím více se do toho zaplétají a postupně zjistíme, že je to ve výsledku zašlo úplně někam jinam, než to bylo zprvu myšleno. To naštěstí není případ Revege. Myslím si, že i druhá řada je slušně povedená a neztratila své tempo a napětí. Takže můžu říct, že se každý týden těším na nový díl a myslím si, že to tak ještě dlouho zůstane.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Emily je sice mrcha, ale jen proto, aby se pomstila za smrt svého táty, ale jinak je to správný člověk a zlá je jen na toho, kdo jí ublížil. Mám Emily moc ráda a držím jí pěstí. Ty promyšlené pomsty jsou úžasný, každý malý krůček vede k velkému úspěchu. Musím opravit na 100%.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Napjatě čekám na další sérii !

Tak mě tenhle seriál nadch už od začátku.Malá holčička přišla o otce díky lži a podvodu.Tak tatínek zaplatil za svou lásku s vdanou a bezcitnou Victorií.Ty scény vzpomínek,kde Emily vzpomíná na chvilky jak s tátou tak v tom kriminále kam ji zavřeli,a podotýkám že mě u toho tak svrběli pěsti,že bych vraždila.Jelikož sní jednali jako by vyvraždila celou Ameriku a nikdo se jí nesnažil pomoct!Obdivuju,že se nevzdala a pořád věřila a věří nevině svého tatínka.Za mě prostě GOOD!A doufám,že v druhé sérii to bude ještě hustší a pomstychtivější,jelikož ty roky co ztratila v bolesti a nenávisti jí nikdo nevrátí!Takže já hořím nedočkavostí :)

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

:)

Neohrané téma, ať si každý tvrdí, že to je podobné něčemu, nikdy to tak není zvláště, co se pomsty týče. Nejvíc se mi líbí herecký výkon Emily VanCamp, je prostě úžasná, celá ta ,,přetvářka" jí jde vážně skvěle.Druhé největší lákadlo z řad herců je určitě Madeleine Stowe. Určitě je ještě na co se těšit z minulosti Emily ale i z minulosti Graysonů. Těším se na druhou sérii.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pomsta bez záruky

První série mě celkem bavila, ale objevili se i díly, které byly slabší, dějově se celkem nic nedělo a hodně mluvilo. Ale pak přišlo finále, na které jsem koukala s otevřenou pusou a série druhá. Každý díl se postavy někam posouvali a přišlo několik dějových zvratů. Díly hltám a nemůžu se dočkat dalšího. A ty pohledy Emily a Victorie jsou odzbrojující. Skvělé herecké obsazení.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pomsta, kam se podíváš

Mladá holka, co chce pomstít to, že přišla o svého otce a pomstít se chce na těch, kteří ho dostali do vězení. K seriálu jsem se dostala uprostřed první řady a musím říct, že první díly jsem zkoukla jak nejrychleji to šlo. Zvolení Emily VanCamp do role Emily byla dokonalá volba, ona je prostě úžasná. Co se týče Nolana Rosse, milionáře, tak z něj prostě vychází to, že si myslí, že milionáři jsou něco víc, ale s postupem času se trochu umírní. Jen jedna věc na závěr, at' už je druhá řada!!

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Stojí za to

Ze začátku mě seriál moc nebavil, protože hned na začátku je střelba, ale po nějaké době jsem se na něj začala dívat znova a jsem ráda, že jsem to udělala. Pak mě velmi příjemně překvapil. Rozhodně doporučuji a dejte mu šanci aspoň jeden díl. Neudělejte to jako já nebo byste pak mohli litovat. :)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Grejsn sem, Grejsn tam ..

Emyly a její coldface funguje dokonale .. nechává mě naprosto chladným. Seriál má rozohdně velkou tendenci sjíždět z vyhraněných kolejí, ale zas tak velké překvapení to není. Opravdové emoce se dostaví někdy po půlce série, ale i tak musíte sami sebe přesvědčovat že je ta holka úplně nahraná. V další sezóně by to mohlo trochu přidat, protože počítat diváky na prstech by ABC asi nechtěla.

70 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Čekání se vyplatilo

Čekaní na tenhle serial se rozhodne vyplatilo,Vždy se nemužu docat až bude dalsí díl a pro me radostná zpráva že serial bude myt 2 řadu.(puvodne melo byt asi jen 13 dílu)takže rozhodne doporucuji zkouknout :-)

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Předsudky

Musím opravit své předchozí hodnocení. Šlo víceméně o předsudky. Ale přesto měl podle mě na začátku první série seriál úplně jiné kvality než na konci. Každý díl mě překvapil dobrým pocitem z příběhu a čekala jsem kdy si to zkazí. A ještě víc mě překvapilo, když nic takového nepřišlo.
Druhou sérií se seriál díky stále lepším dílům vyšplhal do nadprůměru, kde se snadno drží.

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

super :)

Něco co tady ještě nebylo. Konečně seriál tak trošku o nečem jinym :) 100% !!

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Něco mi to připomíná

Takový moderní Hrabě Monte Christo.

80 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

telenovela.....

ne a ještě ne....

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí