plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×23 – Two Graves
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily je zahnaná do kouta a je nucena přiznat svojí vinnu. Nejdřív se ale musí rozhodnout, jak daleko zajde předtím, než přizná porážku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily vzpomíná na to, když byla malá a ptala se svého otce, proč existují špatní lidé. Ten jí říká, že si myslí, že se nikdo špatný nenarodil.
Zpátky v přítomnosti se Emily ptá jestli už dorazil Ben. Strážník jí řekne, že nedorazil a Emily chce vědět kdy přijde, on jí ale řekne, že nikdy, protože ho zavraždili. Varuje jí, že jestli s tím měla co dočinění, přijde na to.

Margaux schovává Victorii v prostorách, které se opravují, aby tam bylo nové sídlo její společnosti. Dává Victorii nový pas, ta má co nevidět zmizet do zahraničí.
Emily mezitím žádá o nové slyšení a přiznává se, že Victorii zabila. David se jí pak ptá, proč to udělala. Ona mu říká, že kvůli ní zabili Bena a už to takhle dál nejde.

Jack jde za Nolanem a ptá se ho, proč to Emily proboha udělala. Ten mu řekne, že to od ní byl vychytralý tah, protože jí převezou do vězení s maximální ostrahou a odtamtud jí pak dokážou dostat ven.

Victoria přiznává Margaux, že mrtvola, kterou nechala spálit v domě Graysonových byla její matka. Zavolali jí z nemocnice, kde umírala, Victoria za ní šla, její matka si nenechala ujít posledních pár okamžiků, aby Victorii mučila a pak zemřela. Margaux se bojí, že se Emily přiznala protože má něco v plánu. Victoria se ale nebojí, nenechá Emily, aby ještě ublížila jí nebo jejím dětem.

V Emiliině vězení se spustí požární poplach. Nolan hacknul počítač strážce, takže začnou obrazovky zrnět. Strážce není schopný poznat, kde nějaký požár je, a tak musí evakuovat celé vězení. Otevřou cely a všichni vyběhnou ven. Emily počká až zmizí i poslední vězeňkyně a protáhne se šachtou od topení ven. Venku na ní čeká Nolan, aby jí odvezl.

Louise s Margaux jsou na Victoriině pohřbu. Moc velká účast tam není, ani Patrick, ani Charotte se neúčastní. Louise vystoupí na pódium a říká srdceryvný příběh, jak byla Victoria jako její matka. Victoria sedí v paruce vzadu a celé to sleduje.
Když se pak vrátí zpátky do úkrytu, který pro ní připravila Margaux tak se jí svěřuje, že byla na svém pohřbu, aby naposledy viděla svoje děti. Ty se ale neukázali. Zato Louise se k ní zachovala velice dobře. Chce, aby jí Margaux přivedla.

Jack s Emily jedou do domu Mary Gaines, aby zjistili, jakou má spojitost s Victorií. Emily tam najde fotku a domyslí si, že je to Victoriina matka. Jack ukáže na podlahu a říká, že to vypadá jako by jí někdo nedávno vytíral. Emily si všimne kousku krve na podlaze a řekne, že Ben byl zavražděný tady. Volá Nolan, aby jim řekl, že se nemají nikam hýbat, protože policie řekla, že Emily utekla a všichni jí teď hledají.
Emily si ale nedokáže odpočinout, musí něco dělat. Chce jít ven, ale Jack jí zastaví. Začnou se líbat a poprvé se spolu vyspí. Když se Emily probudí, najde na polštáři vzkaz, že Jack šel pro něco k jídlu. Jde k umyvadlu, kde jí upoutá jeden kartáček a dostane nápad.

Margaux na přání Victorie odvede Louise do její skrýše. Victorie Louise řekne pravdu, slíbí jí, že i když teď musí odjet, ještě se uvidí.

Nolan přijde na to, že Margaux dvakrát zaplatila nájemné vražedkyni White Gold, mezitím mu volá Emily, která se v přestrojení vydala do zubní ordinace a našla důkaz, že Victoria prohodila svoje zubní záznamy za zubní záznamy její matky. Nolan jí řekne, že musí pryč. Pak přijde na účet White Gold další platba od Margaux. Nolan chce, aby se vrátila zpátky do domu, když Emily řekne, že tam byl zabitý Ben, David chce, aby se držela co nejdál. Emily se ale chce vrátit, protože tam nechala Jacka. David volá na policii, aby to ohlásil.
Jack se mezitím vrátí do domu, kde ho najde White Gold, začnou se prát a ona ho bodne do břicha. Dovnitř přibíhá policie, ona ale zmizí. Jackovi volají sanitku.

Nolan pak sedí u jeho postele a dovnitř se vkrade Emily pod přestrojením. Omlouvá se mu, pak řekne, že chce zabít Victorii. Nolan se jí nesnaží zastavit, naopak, sám chce dostat White Gold do vězení. Emily mu to rozmlouvá, ale on říká, že 4 roky sledoval jak pracuje a že to zvládne. Emily teda souhlasí a říká, že musí najít Victorii, jen neví, kde jí hledat.
Do pokoje vejde Louise a řekne, že s tím by jim mohla pomoct.

Margaux je v kanceláři, někdo jí hackne počítač a začne tam běhat prezentace s fotkami Benovi mrtvoly a nápisy, že je za to zodpovědná. Dovnitř pak přijde Nolan. Řekne, že díky ní je Ben po smrti a Jack v kritickém stavu v nemocnici. To Margaux vyděsí a později začne brečet, Nolan jí řekne, že mu jednou někdo řekl, že náš život ovládají naše rozhodnutí a ona by se měla dobře rozhodnout co dál.
Margaux později volá White Gold, říká, že když ohrozí Nolana, Emily mu přiběhne na pomoc. Ta tedy vchází do opuštěného klubu, Nolan jí nabízí drink, když se skloní pod bar, tak ho bodne do ruky. On ale vytáhne paralyzér a trefí jí s tím. Ta spadne na zem. Z vedlejší místnosti vyběhne Margaux a ptá se, jestli je v pořádku.
Policie je na cestě. Margaux se rozhodne zůstat a čelit svým činům.

Jack se v nemocnici probere, když u něho sedí David. Ten chce jít pro sestru, Jack mu ale nejdřív řekne, že miluje Emily a že by chtěl jeho požehnání. David mu ho dává.

Louise zavede Emily k Victorii. Ta není překvapená, že jí Emily našla. Nechala nainstalovat bezpečnostní kamery pro případ, že se tak stane, aby si Emily pak mohla vypít, že jí zabije. Emily na ní míří zbraní. Je jí to jedno a chce jí zastřelit. Než tak však udělá, ozve se výstřel a někdo za ní zastřelí Victorii. Emily se šokovaně otočí, stojí tam David. Chtěl zachránit duši svojí dcery. Victoria na poslední chvíli vytáhne zbraň a Emily postřelí.

Následuje skok v čase, někdo pokládá květiny na náhrobek s nápisem "Clarke". Přichází tam Charlotte a dotyčnému říká, že musí jít. Ukáže se, že je to Emily, pokládá květiny na otcův hrob. Vzpomíná na to, jak David umřel. Propustili ho z vězení, protože už mu zbývalo jen pár dní života. Seděl na houpačce v domku na pláži a mluvit s Emily. Během jejich rozhovoru zemřel.
Emily se pak zvedne a projde kolem hrobky Graysonových, kde si prohlíží tři náhrobky vedle sebe - Conrad, Daniel a Victoria.

Později se prohlíží v zrcadle a prstem si přejíždí po dlouhé jizvě, kterou má na hrudníku. Přichází k ní Nolan, aby jí pomohl se svatebníma šatama. Pak jí vede k oltáři, kde už na ní čeká Jack. Vezmou se, na svatební hostině pak vzpomínají všechny, kteří tam s nimi nemůžou být.
Jako dárek dostanou štěně labradora. A všem oznamují, že odplují na Jackově lodi.

Následuje vzpomínka na to, když Emily ležela v nemocnici. Charlotte jí sleduje z druhé strany skla a ptá se doktora, jestli to zvládne. On říká, že snad ano, že díky tomu co Charlotte udělala má šanci. Emily zjevně prodělala operaci srdce a Charlotte dala svolení, aby použili Victoriino, nechce, aby to Emily věděla.
Ta se probouzí na lodi a není jisté, jestli to byl jen zlý sen, nebo vzpomínka.

Společně pak s Jackem odplouvají na lodi do západu slunce.

Za Nolanem přijde mladý kluk a ukazuje mu noviny. Tvrdí, že mu Amanda Clarke řekla, že mu pomůže. V novinách je jeho matka, která je nevinná. Nolan se usměje a seriál Pomsta končí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

For You (Angus & Julia Stone)

Nolan vede Amandu uličkou.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Jack Porter
David Clarke
Charlotte Grayson
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Judge Moss
Detective Yamada
5letá Amanda Clarke
Lawrence Stamberg
Prison Guard
Stevie Grayson
SWAT Member
Marion Harper
White Gold
Police Officer
Pastor Saunders
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevTwo Graves (neoficiální název)
Původní názevTwo Graves
Rok natočení2015
Premiéra10. května 2015
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 800 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody