plakát seriálu

Posedlý pomstou

(Taken)

Názory uživatelů

Já ti vlastně nevím..

Já ti vlastně nevím. Tak přesně to si asi musel myslet tvůrčí tým seriálu, vzhledem k tomu, co z toho ve výsledku vzniklo. A já dělám výjimku a hodnotím seriál po pilotním dílu, protože se bojím, že žádný další už neuvidím.

Pokud máte rádi, nebo se vám aspoň běžně líbily původní filmy s Liamem Neesonem v hlavní roli, nejspíš vás tento seriál moc nezaujme. Filmy totiž naprosto leží na bedrech hlavního hrdiny a baví vás, jak Liam hraje tvrďáka, co si jde pro svojí dceru klidně až na kraj světa a u toho buďto vůbec nemluví a nebo pronáší suché hlášky. Tady je hlavní hrdina absolutně nesympatický a bez jakéhokoliv charakteristického znaku, kvůli kterému bych si ho vůbec zapamatoval. Zbytek osazenstva si nepamatuji vůbec.

Další problém kromě nevýrazného a nesympatického hlavního hrdiny a zbytku obsazení je stejná nenápaditost celého seriálu. Akční scény nejsou ničím, na čem by si fanoušek akčních filmů ujížděl, nápaditost scénáře zase nezaujme ničím, co jsme už neviděli někde jinde. Když Taken porovnám s podzimní novinkou Shooter, která sice taky nemá kdovíjak sympatického hlavního hrdinu, tak pořád je pro mě Bob Lee Swagger daleko snesitelnější a koukatelnější, než místní rádoby Bryan Mills.

Jediný důvod, proč bych uvažoval nad sledováním dalších dílů je právě jméno seriálu, které by mělo odkazovat na původní filmy, ale to bude zřejmě i jeho největší slabina - nechci riskovat, že si zkazím dojem z filmu. Takže pokud neuvidím v budoucnu oslavné recenze na další díly, asi už se k seriálu nevrátím a tento názor zůstane jako konečný.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Taky ti vlastně nevím...

Shlédla jsem tři díly a nikterak mě to nenadchlo. Snadno zapomenutelný, mnohokrát viděný děj, dávka podprahové politické masáže, tajná organizace, klišé, klišé, klišé. Postavy mi splývají, nedokázala jsem cítit s žádnou z nich. Ani hlavní hrdina, jehož představitel je daleko lepší jako Rolo ve Vikinzích, to nespravil. Nejvíc ze všeho mi to připomíná Crossing Lines.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé