plakát seriálu

Prázdné místo

(The Casual Vacancy)

Názory uživatelů

Prázdná minisérie

Za nadpis ani tak nemůže samotná minisérie jako spíš původní dílo, a to kniha. Musím říct, že kniha není nic extra. Dokonce si myslím, že pokud by pod to nebyla podepsána Rowlingová, tak by to pravděpodobně ani nikdo nevydal. Upřímně kdyby toto "dílo" nespatřilo světlo světa, tak by se vlastně vůbec nic nestalo.

Změny se udály, jako vždy když někdo něco adaptuje, takže nemá cenu se k nim vyjadřovat. Pouze, že tyto změny chápu a byly udělány ke prospěchu minisérie.

Není to vyloženě špatné, ty tři hodiny uběhnou ale není to taky nic co byste museli vidět. (viz. úvod o knize) Musím připustit, že kameraman se rozhodně snažil. Dost mě ale překvapilo herecké obsazení, především Michael Gambon. (Ve smyslu, že do toho ti herci šli, ale říkám vše dělá jméno Rowlingové)

Kdybych příště chtěla vědět jak to chodí na anglickém venkově, tak mrknu na Vraždy v Midsomeru, aspoň by tam byla nějaká ta "vraždička" která by to udělala nějak zajímavé. Ve výsledku je to průměrné dílo -> 50%

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zmena

Ku seriálu som sa dostala skrz fakt, že som čítala knihu a bola som zvedavá na spracovanie.

Veľmi na neoslnilo. Nebolo vyslovene zlé, ale stratila sa komplexnosť príbehu a mnohé krásne postranné línie, bez ktorých pôsobil príbeh príliš stroho a prázdne.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk