Plakát

Prime Suspect 1973

Jsou 70. léta v Hackney. Ženy začínají být přijímány mezi policejní jednotky, i když toto začleňování rozhodně neprobíhá hladce. Hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Jane Tennison, probační policistka, která se ocitne ve světě vysoké policejní politiky, kde jsou pravidla a příkazy často... [více]

2017 | Velká Británie | 60 minut | ITV | Drama / Krimi / Retro | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2017
Poslední odvysílaná

1×06 – Episode 6

(premiéra 6. 4. 2017 – před 7 lety)
závěr seriálu

Prime Suspect 1973 – O čem to je

Jsou 70. léta v Hackney. Ženy začínají být přijímány mezi policejní jednotky, i když toto začleňování rozhodně neprobíhá hladce. Hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Jane Tennison, probační policistka, která se ocitne ve světě vysoké policejní politiky, kde jsou pravidla a příkazy často překrucovány.

Jane je cílevědomá, leč mírně naivní. Má skvěle vyvinutý instinkt, na který spoléhá při rozvoji své kariéry. V nové práci se dostane do prostředí vražedných zločinů, z první ruky zažije ty nejhorší londýnské kriminálníky. Pracuje na svém prvním případu vraždy po boku vyšetřovatele Bradfielda. Musí čelit zničujícím důsledkům, jaké zločin zanechal na rodině oběti, ale musí se také vypořádávat s vlastní zkušeností tragických následků.

Na pozadí stylu a kultury 70. let poznáváme také hrdinčinu rodinu, skrze kterou se dozvídáme, co stojí za ambicemi Jane, se kterou se můžou ztotožnit miliony diváků po celém světě.

Seriál je točen jako prequel populární britské kriminální minisérie Prime Suspect z roku 1991.

Jane Tennison
Spencer Gibbs
Clifford Bentley
Len Bradfield
Články k seriáludalší články
Pilot pod lupou
Info box
Stanice

ITV

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Krimi
Retro

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2017

První vysílání

2. března 2017

Ukončení seriálu

6. dubna 2017

Tagy

prequel, číslovka v názvu, žena v hlavní roli, Londýn

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související