plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×01 – Korunovace (Coronation)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jack vymyslí útěk ze státního vězení. Otevře celu Sharon alias Jill a zavraždí jednoho z dozorců, za něhož se poté vydává. Agent Bailey Malone se Sam Watersovou se snaží Jacka zastavit, ale nedaří se jim ho v uzavřeném vězení najít. Sam přitom zastřelí Sharon. Na vězeňské chodbě se najde uříznutý prostředník patřící dozorci a několik vzkazů Jacka pro Sam. Jackovi se podaří uprchnout.

Sam jede s Baileym do pohřební síně, kde patoložka Grace Alvarezová najde v krku dozorce další vzkaz. Ze vzkazů vyplývá, že se Jack snaží nalákat Sam k sobě, chce, aby ho následovala. Když se Sam vrátí domů, zjistí, že ze svatební fotografie byl vyříznut obličej jejího manžela Toma. Jack se dostal k ní domů i přes ostrahu a mříže. Sam odvede dceru Chloe do bezpečí. Vrací se jí pořád obraz křičící holčičky, ale neumí ho nikam zařadit. Malone donutí Sam, aby se snažila vypracovat profil své vlastní osobnosti.

V jednom ze zašifrovaných vzkazů od Jacka Sam pozná písničku, kterou zpívala v dětství v nedělní baptistické škole. Z malých písmen v textu lze složit jméno Lucas. Sam s Baileyem se rozjedou za učitelkou, aby získali nějaké informace. Učitelka Sam připomene, že do ní byl blázen chlapec jménem Donald Lucas...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Angel Brownová
Jack Všeuměl / Albert Newquay / šerif Ed Post
Vedlejší postavy
Donald Lucas
Chloe Waters
Agnes McMillan
Prison Director
Female Prisoner
Senior Guard
Prison Guard #2
Coronor's Assistant
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKorunovace
Původní názevCoronation
Rok natočení1998
Premiéra17. října 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody