plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×07 – Perfect Helen (Helena je úžasná)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

George Fraley se obrátí na agenta Baileyho Maloneho a žádá FBI o pomoc. Jeho matka, která žije v Minnesotě, mu volala, že u nich kdosi vykradl dva židovské hroby. Malone tam nakonec pošle Georgea se Sam Watersovou.

První tělo patřilo Nathalii, která zemřela na inzulinový šok, a druhé Sheryl, která se utopila. George chodil do školy s jejím bratrem Jonathanem, který jim řekne, že ve městě řádí gangy neonacistů a skinheadů. Jonathan je přesvědčen, že to udělal člen jednoho z gangů – Brad Mueller, na kterého si počíhá a zbije ho. Brad však tento čin popře, i když nijak nezakrývá své protižidovské smýšlení.

Za krátký čas najde policie první z mrtvol znovu ležet na hřbitově. Zesnulá žena má obarvené vlasy na blond a voní parfémem. Sam nabývá přesvědčení, že pachatel si vytváří iluzi ženy, kterou chce, ale nemůže ji mít. Půjde určitě o upraveného, spořádaného muže s uměleckými sklony, který si žen sice váží, ale zároveň ho i děsí. Vytváří z mrtvol umělecké dílo a pravděpodobně pracuje tam, kde jeho idol.

Druhou mrtvolu policie nenajde na hřbitově, ale ve městě. Sam se domnívá, že pachatel mrtvolu uložil poblíž bydliště svého idolu. Zlomovým bodem ve vyšetřování se však stane nález zavražděné prostitutky. Sam si myslí, že její vražda souvisí s tím, že pachatel svou vyvolenou už nebude moci vídat. FBI proto začíná pátrat po ženách, které se rozhodly změnit zaměstnání...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Rose Fraley
Helen Jefferies
Officer Karen Radulski
Brad Mueller
Uniformed Deputy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPerfect Helen
Původní názevHelena je úžasná
Rok natočení1998
Premiéra5. prosince 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody