plakát seriálu

Prisoners' Wives

(Prisoners' Wives)

Názory uživatelů

Prisoners Wives

Seriál Prisoners Wives ukazuje, že život venku může být mnohem obtížnější než život uvnitř vězení. Každá epizoda se zaměřuje na jinou protagonistku příběhu, ale neponechává stranou ani ty zbývající tři. Hlavní postavy nejsou vůbec líbivé, každá z nich má něco, pro co byste jí nejraději zakroutili krkem:-), ale jako celek to docela funguje.

Přiznávám, že mě seriál po prvním díle moc nezaujal, to se zlomilo až s dílem třetím. Nemám totiž ráda, když mě seriál mermomocí nutí mít rád hlavní hrdinku a přesně tohle je v prvním dílu případ Gemmy, která je v šestém měsíci těhotenství, manžela jí zatknou, detektiv ji uráží, biologická matka ji opustila a byla vychována v pěstounské pěči a k tomu ji sexuálně obtěžuje její šéf. Co je moc, to je moc, naštěstí se Gemma trochu vzpamatuje, ale chvílemi je ta Gemmyina naivita až zarážející.

Gemmyn perfektní svět se sesypal jako domeček z karet, když jejího manžela Stevea zatknou. Výstavní manželka Francesca zavírá oči před podnikatelskými aktivitami svého manžela. Manžel Louisy si odpykává trest za její obchodování s drogami, aby ona mohla zůstat s jejich malým synem. Harriet nechala zatknout svého syna. Tyhle ženy nemají kromě návštěv svých manželů ve vězení vůbec nic společného, a přesto se nějakým podivným způsobem dokáží spřátelit. Neberte to tak, že budou kamarádky na život a na smrt, jejich vztah je spíš založen na potřebě být s někým, kdo je ve stejné situaci a kdo je nebude odsuzovat za to, jaké jsou.

Přes všechny problémy dokáží tyhle ženy žít venku nezávisle na svých mužích a rostou jako jednotlivci, některým to jde lépe, jiným hůře, ale zvládají to všechny. I když je to dramatický seriál, tak v něm není nouze ani o vtipné (no, spíš tragikomické) momenty, které dodává hlavně Harriet a Francesca.

Jenže pak jsou tu i věci, které mi hodně vadily. Gemmyin šéf a jeho sexuální obtěžování bylo naprosto zbytečné, divák pochopí i bez toho, že je na tom Gemma špatně. Když vás chce někdo zabít, co uděláte – běžíte na izolované místo, nebo zůstanete v davu lidí? Lou by se mohla učesat, ten ulízlý pramen vlasů mě iritoval celých šest dílů.

Líbily se mi prostřihy, kdy se střídaly záběry toho, co se děje ve vězení, se záběry toho, co se děje venku. Hodně se mi tentokrát líbil i závěr a už se těším na další sezónu, i když už bude bez některých hlavních postav.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk