plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×09 – Zápas (Game Day)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Los Angeles se hraje velká fotbalová hra. Po jejím skončení Michael řeší dva zločiny - vraždu a žhářství. Emma se rozešla s Rexem a ten se snaží přijít na to proč. Michael si uvědomí, že jsou obě reality propojené a najde něco, kvůli čemu možná s Hannah nepojedou do Oregonu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael vyšetřuje dvě různé vraždy vztahující se k fotbalovému utkání, které se ve městě hrálo. Jeden fanoušek byl nalezený mrtvý se zlámanými nohami. Druhou obětí byla uhořelá dívka, jejíž šéf dlužil na sázkách z utkání skoro půl milionu a měl svůj podnik pojištěný na milion. Zajímavé je, že v jedné realitě vyhrál jeden tým, v druhé druhý tým.

Efrem chce pro Michaela uspořádat rozlučkovou párty. Michaelovi se napřed nápd moc nelíbí, nakonec ale souhlasí.

Rex se trápí kvůli Emmě, která se s ním rozešla. Nechce to tátovi říct, ale ten to stejně pozná a odpustí mu den školy. Rex chce po něm vědět, jak se pozná, že někdo lže. Nemyslí si totiž, že ho Emma nechala jen proto, že se kouknul na jinou holku.

Bird najde jednoho podezřelého fanouška z druhého týmu, který se na tribuně s obětí popichoval. Ten je opilý, nic si nepamatuje.

V druhém případu najdou podezřelého - jednoho z poslíčků lichváře. Ten se jim snaží utéct, má ale autonehodu. Kluk jim řekne, že si ho na podpálení podniku najala manželka majitele. Ta se přiznává.

Michael přijde na to, že kšiltovka zavražděného fanouška mu nepatří - je pro něj moc malá. Ovšem sedí na hlavu jeho mladšího bráchy. Policie už odebrala vzorky vlasů, ví jistě, že je vrah. Ten se přiznává, nechtěl ho zabít, ale bratr ho pořád šikanoval, zhodil ho na zem, a tam náhodou byla uvolněná dlažební kostka..

Rex přijde za tátou do práce. Řekne mu, že Emma byla těhotná, ale potratila. Rex si to vše dává za vinu, přesvědčil ji totiž, že vše bude OK i bez kondomu. Michael si uvědomí, že se to poprvé stalo ještě před jejich autonehodou. Když se probudí v realitě s Hannah, jde najít Emmu. Emma mu řekne, že je těhotná.

Michael se vrátí domů a jde si promluvit s Hannah.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
Colleen Jones
kapitán Tricia Harper
Dr. Karen Koretz
Angel Luna
Rob Jones
Jinsung Do
Sabina Fernandez
George O'Dell
Solomon Kang
Kenneth Jones
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZápas
Původní názevGame Day
Rok natočení2012
Premiéra26. dubna 2012
Česká premiéra18. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry2 210 000 diváků
Autoři profilu epizody