plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Názory uživatelů

Green or red

Čo je realita a čo je sen? Na to sa Michael a spolu s ním aj ja snažím prísť celých 13 častí.

Dovolím si požičať kúsok z názoru Ragelly.Ak bol Ringer pre Američanov komplikovaný,tak čo bol potom pre nich Awake.

Celých 13 častí človek nevie čo si má myslieť.Pár častí som mala problém rozlíšiť,ktorá realita je ktorá (či tá s Rexom alebo Hannah),no po čase som som si na to rozlišovanie zvykla.Spočiatku boli diely zamerané na vraždy a využívanie detailov z jednej alebo druhej reality.Postupne sa ale začal objavovať dôvod prečo to tak je a čo stálo za nehodou.Každá časť mala v sebe niečo čo ma prinútilo si pozrieť ďalšiu,naozaj som chcela vedieť ako to dopadne.

Plus má seriál u mňa aj sa Jasona Isaacsa (pre ktoré mám menšiu slabosť už od HP).

Posledný diel bol...No povedzme,že bol zaujímavý.Aj odhalenie,ktorá realita je skutočná a ktorá sen (čo mňa osobne potešilo).Po jej uvedomení si ale začal nahovárať,že všetko je len sen,namiesto toho aby sa s tým konečne zmieril (čo ma zamrzelo.Potom tu bol koniec,s ktorého som sa tiež radovala a potom som si prečítala rozhovor s tvorcom,a odrazu neviem čo si mám myslieť.Sedelo by to a bolo by to zaujímavé ukončenie seriálu,no na druhej strane by som bola radšej keby tu bolo iné vysvetlenie ako to.Koniec si podľa mňa môže každý vysvetliť tak ako chce on,pretože nevieme ako by to bolo v druhej sérii,keby bola.

Niekto si v ňom nájde to niečo ho zaujme,a niekoho zase nezaujme vôbec.Ja hovorím,že sa skúsenie stojí a netreba ho odsudzovať hneď na začiatku.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hey, is that penguin?

Zkusím to stručně (to neumím).

Awake je "záhadný" seriál. V podstatě ani když ho dokoukáte, tak nebude tak úplně přesně vědět o co šlo. A bohužel se to taky už nikdy nedozvíte, takže pokud nemáte rádi ne-úplně ukončené seriály, ruce pryč (oči pryč).

Jinak to nemělo chybu, snad jen syn byl kapku otravná postava (byť to bylo lidsky pochopitelné). K zbytku nemám výhrady, Jason je opravdu hodně dobrý herec.

Seriál nemá logické díry narozdíl od většiny produkce a vypadal jako opravdu dobře promyšlený od začátku do konce. Bohužel seriály, které jsou maličko náročnější a vyžadují aspoň občas zapojit šedou kůru mozkovou nemají na růžích ustláno.

V podstatě, když Vás pobaví už úvod, tak je to nejspíš seriál pro Vás. A díl s tučňákem mi utkvěl v paměti dodneška (a že je to dlouho co sem to viděl).


V kostce je seriál o týpkovi, kterému se v určitém životním momentě rozdělí realita a místo klidného nočního spánku se každý den probudí v jedné ze dvou realit. A protože je detektiv, tak tuto neobvyklou schopnost používá k vyřešení případů jaksi napříč realitami. Tedy zná fakta, která by bez své existence v obou možných realitách nemohl znát. A časem to je trošku komplikovanější. A nic není náhoda, prostě "záhady".

Jo bylo to dobré a pěkně mě naštvalo ukončení, byť sem ho čekal. Prostě značně nad mozkovou kapacitou běžného gaučového Bloba.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Awake

Zajímavý nápad, pěkné zpracování, ale něco mi tam chybělo. Zásadně nejhorší byl konec, který se mi vůbec nelíbil. Mohli ho alespoň udělat propracovanější. Nicméně seriál slušný, jinak bych se nedodíval až do konce.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Two dreams, one reality.

A to se mi Američani snaží namluvit, že Ringer je moc komplikovaný.. Asi se zrovna na Awake nedívali. Awake je jedna velká třináctidílná záhada. Co si máme myslet? Jedná se o nadpřirozený seriál? Nebo je to jen psychologické drama? Na tyto otázky bohužel nenajdeme odpověď ani po posledním díle..

První půlka seriálu mě bavila velmi. Děj byl spíše episoidní, Michael využíval detaily a důkazy z jedné reality, aby odhalil pachatele zločinu v realitě druhé a naopak. Samozřejmě ani tady nemohly chybět srdceryvné rodinné scény, ale přišlo mi, že na to, že rodina je jakoby jedna ze základních myšlenek, tady byly tyto vztahy odsunuty trošku na druhou kolej, šlo především o Michaelovu práci, což jsem ocenila.

V druhé půlce už začal prosvítat nějaký hlubší děj, který procházel mezi jednotlivými episodami. Korupce, spiknutí, nehody nejsou tak úplně nehody, náhlé vyjasnění mysli.. všechna dostupná klišé, která si vybavíte, se zde objevila. A všichni jsme věděli, že Michael stejně nakonec zvítězí a zlouny dopadne.

I přes svou předvídatelnost ale má Awake něco, co vás donutí koukat na každý další díl. Možná je to touha zjistit, jak to vše nakonec dopadne. Asi je to tak, protože jak nad tím přemýšlím, herci nejsou zrovna důvod, proč si Awake zapnout. Neříkám, že jsou kdovíjak špatní, to určitě ne. Ale nejsou ani natolik charizmatičtí, abyste si je oblíbili. V podstatě mi bylo úplně jedno, která realita je ta pravá, kdo vlastně umřel. Neměla jsem jasného favorita.. i když by mi to stejně nakonec bylo k ničemu.

Musím ovšem pochválit volbu Wilmera Valderramy. Tedy, ne tak docela. Jsem rozpolcená. Na jedné straně bylo hrozně fajn ho po tolika letech vidět v nějaké výraznější roli. Na druhou stranu jsem se nemohla zbavit dojmu, že se mi tam předvádí Fez z That 70s Show. Jeho vystupování, jeho hlas, akcent, všechno mi to sedělo na Feze, čímž samozřejmě došlo ke zkomičtění jeho scén, což tvůrci asi neměli v plánu. Příště bych radila, aby si sitcomoví herci vybírali nějaké komediální role, kam se hodí tento pocit, který se u mě dostavil..

Series finale u mě osobně bylo ucházející. Konec jsem si pochopila po svém, přetvořila jsem si ho na happy ending. Sice jsem četla rozhovor s tvůrcem, který tu poslední scénu vysvětlil úplně jinak, ale rozhodla jsem se to ignorovat a stát si za tím, že žili šťastně až do smrti.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Awake

Námet na seriál bol veľmi zaujímavý, preto som sa rozhodla, že si ho pozriem. Prvých pár dielov (asi 3) sa mi to celkom dosť páčilo, a myslela som si, že sa každou epizódou budeme dostávať bližšie a bližšie k odhaleniu pravej reality, alebo ako to vlastne všetko je. No potom niekoľko dielov boli len samé prípady, ktoré Michael vyriešil tak, že si pomohol z detailami z druhej reality. A mňa to potom začalo tak trochu dosť nudiť.

Aj keď boli prípady čoraz zaujímavejšie, stále sme sa nedostali bližšie k jadru problému. Až nakoniec sme sa pomaly začali dostávať od jedenástej epizódy. A musím povedať, že posledné tri epizódy boli epické.

Seriál síce má jednu sériu, no nemusíte sa báť, že by ostal otvorený. Síce, koniec si nevysvetlí každý rovnako, a je tak trochu divný, ale ako-tak sa to vysvetlilo, čo ma teší. No na to, že seriál mal len trinásť dielov, mi občas pripadal príliš naťahovaný. Tvorcovia to podľa mňa mali spraviť trošku inak, než len naťahovať nejakými prípadmi. Každopádne veľmi zaujímavý kúsok, ktorý za pozretie stojí aj vďaka skvelému hereckému výkonu Jasona Isaacsa.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Awake

Zajímavý seriál. Jaké to vlastně je, když žijete ve 2 realitách, a nevíte, jaká z nich je pravdivá? Detektiv Michael Britten to ví. Ani jedna z realit pro něj není lákavá, v obou totiž někoho ztratil. V jedné manželku a v druhé syna. A aby toho ještě nebylo dost, tak v obou řeší případy s rozdílnými parťáky. Co je realita a co je sen? To neví ani on sám.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Awake

Už při shlédnutí traileru mě zaujal ten nápad dvou realit, který mě u prvního dílu naprosto pohltil a do konce seriálu jsem si pořád nebyla stoprocentně jistá, co je teda pravda a co ne. Myslím si, že seriál to byl velmi dobrý, moc se mi líbilo, jak to všechno krásně pasuje a zapadá do sebe jako klíč do zámku, i když je dobře, že Awake měl pouze 1. sérii, která bohatě stačila, aby to nebylo už příliš přehnané. Přece jenom asi každého napadlo, že by to mohlo dopadnout tak, jak to nakonec dopadlo, což sice bylo celkem klišé, možná by bylo lepší, kdyby to nechali tak, jak to původně mělo dopadnout, ale nechci tu roznášet spoilery. Takže už kvůli tomu se rozhodně na Awake podívejte, snad nebudete litovat, protože já jsem rozhodně nelitovala :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Awake - Pokus, který nevyšel

Mám takový pocit, že autoři tohoto seriálu viděli Nolanův Počátek a rozhodli se, že zahrávat si sny je zajímavé. Ano je to povedený nápad, který Nolan skvěle zpracoval. U Awake je ale jeden velký problém, zůstalo pouze u zajímavého námětu, který se nepovedlo dotáhnout. Když se to totiž vezme kolem a kolem, Awake vychází jako další odnož kriminálky s tím, že se odehrává ve dvou rovinách (snech), přičemž v každém díle jsou dva případy, každý v jednom snu. Náznaky z jednoho snu pomůžou většinou vyřešit případ ve druhém snu. Dalším problémem je místy celkem velká nepřehlednost toho, kde se zrovna nacházíte. Samotný závěr pak působí stylem, cože? O tomhle bylo 13 dílů? Záměrně jsem se vyhnul zbrklému hodnocení po prvním dílu, který sliboval zajímavou podívanou. Seriál by se měl hlavně povést jako celek, bohužel Awake se povedl pouze v některých epizodách a jako celek nefunguje.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Noooo tak Vám tedy nevím....

Fakt lidičky nevím.Asi jsem čekal něco trochu jiného.Chválíte to tady,jste nadšeni,já fakt nevím.Řenu to tak jak to cejtím.Mne tenhle seriál neoslovil,nezaujal.Buď nejsem zrovna z těch nejchytřejších :-)), nebo jsem pomalu chápavější, nebo jsem ještě prostě nedozrál.Přijde mne to strašne,pochmurný, nudný,až někdy chaotické, někdy zase rychlé a já jsem se v něm ztrácel a pořádně něco nevěděl.Takže pro mne seriál i přes natěšení zklamal a je nezajímavý.Kdyby mme aspoň někdo vysvětlil,tak budu rád, tu spojitost,kde mu psycholožka dala číst papíry s tou ústavou.Tedy pokud to nebyla ústava samotná...to jsem taky nepochopil :-))

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

90% good, až na ten konec

Pilot super, další díly taky skvělý. Poslední tři díly začaly být komplikovanější, ale poslední díl to uplně odrovnal. :( Škoda. Tak nějak nevysvětlil to, co bych si představovala, že má vysvětlit... Posledním dílem tedy ubírám hodnocení :/

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dvě reality, která je ta pravá?

Hodnocení Awake bych rozdělila do dvou naprosto rozdílných rovin. Prvních několik epizod, připomínající kriminálku s nadpřirozeným prvkem, se mi líbilo. Prolínání obou rovin přinášelo zajímavý pohled na vyšetřování a příběh seriálu. Obě reality měly něco do sebe a já jsem ani jedné nenadržovala. S přibývajícími díly jsem však začínala být skeptická vůči vysvětlení celého problému se sněním. Nakonec přišlo jen zklamání, vysvětlení bylo tak americké. Nic proti šťastným koncům, ale zrovna tady mi to nesedělo. V podstatě by se dalo říct, že poslední scénou šlo všechno o co se seriál během třinácti epizod dosáhnout, do kopru. A za všechno mohl předčasný konec seriálu. No jo, nízká sledovanost. To nejhorší, co seriál může potkat.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rozpolcenost

Dost možná byl tohle mnou nejočekávanější seriál sezóny 2011/12. Bohužel však u mě úplně nenaplnil očekávání. Hlavně ze začátku jsem měl problém, tak trochu jsem se ztrácel a tak trochu mi to přišlo jako obyčejná kriminálka. Prvních pár dílů na mě působilo vysloveně průměrně. Ale pak pro mě přišlo výrazné zlepšení a s přibývající díly konečně přišel ten pocit chuti: "chci koukat dál" a "jak tohle dopadne". Rozvinutí a pátrání po konspiraci bylo o moc lepší než obyčejný případy. Jsem rád, že seriál se smířil s koncem a je v podstatě uzavřen a důležité věci jsou vyřešeny. Jedno se musí seriálu nechat, a to, že má originální myšlenku.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda dobrého nápadu

Dnes jsem musela změnit své hodnocení směrem dolů. Je mi to opravdu líto, protože seriál se rozjel opravdu dobře a prvních pár dílů mě opravdu bavilo. Velice dobrý nápad ale kamsi brzo vyšuměl a mě to opravdu mrzí. První 3 díly byly totiž výtečné. To je ale bohužel na seriál velice málo.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

zajímavé

Na začátku se mi líbil nápad. Dvě reality, dva životy. Byla jsem zvědavá, co z toho nakonec bude. Docela příjemně mě seriál překvapil. Zajímavý příběh, který je i poutavě natočen. PO prvním dílu se nemůžu dočkat dalších. Jak to bude dál? Co toho nakonec vnikne. No řekněme, že jsem velice zvědavá na další díly.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Červená alebo zelená

Zakaždým, keď si Michael Britten ľahne spať, prebudí sa v inej realite. V jednej žije jeho manželka a v druhej syn.

Výborný nápad. Človeka núti premýšľať, ktorá skutočnosť je tá pravá. Následne to človek spochybňuje a uvažuje ďalej.

Na jednej strane som rada, že skončil po prvej sérii, predtým než došlo k výraznejšiemu rozporu v logike realít. Ale na druhej strane ma mrzí záver. Typický americký.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Uvidíme

Dramatická stránka pilotu byla naprosto dokonalá. Mé obavy o to, že hlavní postava je detektiv a bude tu další kriminálka, kde si tentokrát bude pomáhat řešit případy sám sobě, se ale bohužel pomalinku plní. ... Zatím tomu ještě dávám šanci a po 5. dílu 70%.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Trochu zmatek

Sice mám v tomhle seriálu trochu guláš, ale moc se mi líbí. Právě tím zmatkem je pro mne geniální.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

black or white

Námět mi opravdu vyrazil dech ... Super mysteriozní myšlenka ;D Zatím jsem zhlédnul pilot,za ten je 90% Postupně upravím hodnocení podle dalších dílů ...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Slibné

Podle prvního dílu to vypadá velice zajímavě a slibně. Doufám jen, že se to nezvrhne víc ke kriminálce a řešení jakoby vymizí. Zatím 80%, abych to nepřestřelil, uvidím dál.
Jen nevím, jak dlouho budou natahovat řešení, aby to nezkončilo jak hledání matky...
Tak po třetím díle mně to dál nějak neláká, je to pořád stejné. A jako detektivku mám radši NCIS a CSI

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemné překvapení

Awake byl seriál, kterému jsem zprvu nevěřil, ale po pilotu a dalších epizodách si mě velmi získal. Propojení mezi jednotlivými věcmi z obou realit je dokonalé a vše to podtrhávají argumenty psychologů. Navíc je zde na pozadí nějaká konspirace, která (doufám) v budoucnu vystoupí do popředí.

Asi nejlepší drama seriál tohohle roku, ještě jsem věřil Touch, ale jsem tím zklamán.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zatím mě to dost baví

ale mám za sebou teprve 3 díly. Na druhou stranu nevím, jestli si mě Awake dokáže udržet, vypadá to čistě na detektivku z pohledu dvou časových rovin... a to baví, dva, tři díly... ale pak to možná začne nudit.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí