plakát seriálu

Pronásledovaná

(Hunted)

Názory uživatelů

Velká Británie boduje :)

Musím říct, že seriál mě docela překvapil, je to sice trochu jako Jason Bourne v ženském podání, ale proč ne. Melissa George ztvárňuje agentku s tajemnou minulostí, která se snaží zjistit, kdo a proč ji málem zabil velice dobře. Docela si mi líbí ta temná a studená atmosféra Anglie. Sice se občas při některých scénách nudím, nemuseli by to tolik natahovat, ale co BBC to tak zvolila. Po seriálech z doktorského prostředí a po upírech a čarodějích sálajících z každého kouta je to příjemné změna. A docela jsem rád, že zvolili formu seriálu a ne filmu na dvě hodiny, protože v seriálu se postava může rozvíjet a překvapit.

Pokud máte rádi akční filmy či seriály, tak doporučuji podívat se na tento seriál. Sice není dobré hodnotit po dvou dílech, ale mě se celkem zalíbil způsob natáčení. Vřele doporučuji zkusit. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hunted

Tento seriál ze špionského prostředí má jedinečnou atmosféru. Nikdo nikomu nevěří, všichni se snaží přežít popřipadě přelstít své protivníky/kolegy. Když se bojuje, tak to není uhlazené, bojuje se mlčky, zuřivě a o život. Je to napínavé a narozdíl od jiných (amerických) seriálů je děj napěchován do jedné série, nikam se nerozplývá ve zbytečný americký řečičky (o rodině nebo vlasti, znáte to ;) ), a světe div se má to konec. Ten se mi relativně líbil, ale podstatnější je, že je to opravdu ukončené. Ne jako v některých jiných seriálech, kde v posledním díle série místo ukončení nakousnou všechno možný, hlavní postavy zabijou (ale tak, aby mohly vstát z mrtvých) a vám nezbyde, než čekat na rozuzlení v další sérii (která ani nemusí přijít, protože to zruší). Tohle mě krká, ale tady to naštěstí není ten případ a já to hodně ocenil. Jinak Melissa George je kočka. :)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hunted

Na Hunted jsem se těšila snad rok. Očekávala jsem takové Strike Back v ženském podání. No, co si budeme povídat, trailer to s tou akcí trochu přehání:-), takže v tomhle ohledu musím říct, že to pro mě bylo trochu zklamání. Navíc když je hlavním hrdinou muž, tak je to borec, kterého nic nerozhází a který má sex několikrát za díl. Když je hlavní hrdinkou žena, tak se víc hraje na city a ona se rozplývá nad každým dítětem, které uvidí. Jenže se tu hned naštěstí ukázalo několik kladů a absence mnou očekávané akční složky nakonec není vůbec na škodu.

Velkou předností seriálu je pro mě ticho, když postavy nemají co říct, tak jednoduše mlčí. Nejsou tady žádné zbytečné emotivní řeči o tom, kdo má koho rád a koho ne a proč. Vyjadřování hlavních postav je tak poměrně úsporné a ke komunikaci stačí i jeden jediný pohled. Mám ráda, když herci dokáží vyjádřit svoji postavu beze slov, jen výrazem obličeje a těla, proto je tu pro mě navíc ještě jedno velké plus. Herečky na sobě nemají tuny make-upu a hýbou se jim svaly v obličeji, takže nepůsobí jako oživlé voskové figuríny s jedním výrazem ať se děje, co se děje.

Co se týče postav, tak mi vůbec nevadilo jakési odosobnění jednotlivých členů týmu, o kterých divák moc neví a to, co ví, se dozví jen tak mimochodem. Kdo jsou, odkud jsou a proč jsou v týmu, není vůbec podstatné. Důležité je, že jsou v týmu právě teď a tady. Přesně to zapadá do atmosféry, kterou chce seriál navodit – odtažité prostředí špionů, kde nikdo nevěří nikomu.

Taky musím výslovně zmínit Melissu George, která hraje Sam tak, že jí člověk věří v emotivních scénách naprosto všechno a která ani při rvačkách a kroucení krčků dvoumetrovým chlapům nepůsobí směšně. Vůbec nechápu, že až doteď unikala mojí pozornosti. Taky je hezké vidět, že ani zbytek hereckého osazenstva není pozadu a nikdo z nich nevyčnívá tím špatným způsobem.

Přišlo mi, že hlavní konspirační záhada kolem Hourglass je hodně upozaděna ve prospěch případu kolem Jacka Turnera. Jako ne, že by tenhle případ nebyl zajímavý, ale mě osobně víc zajímalo, kdo a proč se Sam pokouší zabít. Bohužel to podle mě tvůrci s rozsahem hlavní konspirační záhady trochu přehnali, to, co se z toho klube, je až moc velké. Vypadá to, že Frank Spotnitz až moc počítal s druhou sérií, která s největší pravděpodobností nebude.

Seriál má celkově pomalejší tempo, které se postupně zrychluje a v posledním dílu letí rychlostí světla. Pro někoho je závěrečný díl možná zklamání, protože seriál neodpovídá na všechny otázky, mně to tentokrát nevadí a navíc jsem se rozhodla ho pokládat za happy end.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Anglicko nie je Amerika!!!

Keď som si začal pozerať prvú časť, nevedel som čo čakať, ale zistil som, že BBC nie je len slabá béčková televízia. Hunted má skvelý dej a tajomstvo, ktoré sa každým dielom odhaľuje. Niekedy si budete myslieť, že tam niečo chýba (u mňa to bola hudba, na ktorú som zvyknutý u takýchto seriálov) ale každý podľa svojho vkus.
Herecké obsadenie je skvelé, aj keď si pri každej scéne hovorím, ako to že Melissa George môže stvárniť takúto úlohu.
Ak už máte dosť seriálov z Ameriky a máte chuť na niečo iné, tak odporučujem Hunted. U mňa "len" 80% lebo niektoré scény su totálna nuda a chýba mi tam tá hudba ktorá by to skrášlila.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nikita 2.0

Na seriál jsem se začala dívat díky tomu, že sjem si oblíbila americký seriál Nikita. Byl to vlastně první seriál BBC,který jsem sledovala a neudělala jsem chybu. Těšila jsem se na nové díly a hltala jsem každou sekundu seriálu. proto mě neskutečně mrzí, že další série nebude.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé