Plakát

Prověřte svůj mozek

(Test Your Brain)

Je váš mozek skutečně schopen zaznamenat veškeré změny, které se dějí přímo před vašima očima? A nebo je skutečnost zcela jiná? Tuto odpověď se pokouší nalézt tento třídílný naučný dokument, který za pomocí interaktivních experimentů a triků zobrazí skutečnost, jak doopravdy náš mozek zaznamenává... [více]

2011 | USA | 60 minut | National Geographic | Dokument | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2011
Poslední odvysílaná

1×03 – Memory

(premiéra 7. 11. 2011 – před 12 lety)
závěr seriálu

Prověřte svůj mozek – O čem to je

Je váš mozek skutečně schopen zaznamenat veškeré změny, které se dějí přímo před vašima očima? A nebo je skutečnost zcela jiná? Tuto odpověď se pokouší nalézt tento třídílný naučný dokument, který za pomocí interaktivních experimentů a triků zobrazí skutečnost, jak doopravdy náš mozek zaznamenává realitu kolem nás.

Nahlédneme za pomoci moderní techniky do vnitřních útrob a procesů našeho mozku, jakož i jeho chápání. To vše nám umožní nejen moderní věda, ale také testy vytvořené za přispění předních vědeckých odborníků na slovo vzatých. Mezi nimi budou navíc iluzionisté, nebo policejní vyšetřovatelé. Pokusů se dobrovolně zúčasní náhodní lidé, ale také se setkáte například s lidmi, obdařenými výjimečnými mozky.

Součástí testů se navíc můžete stát i vy! Proto dávejte opravdu dobrý pozor!

Info box
Stanice

National Geographic

Délka

60 minut

Žánr

Dokument

Země původu

USA

Roky vysílání

2011

První vysílání

24. října 2011

Ukončení seriálu

7. listopadu 2011

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránky