plakát seriálu

Průměrňákovi

(The Middle)

Epizoda 1×14 – Křičení (The Yelling)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frankie nahraje své děti, aby viděly, jak otravné jsou při odmlouvání. Jenže video především ukáže, že ona neustále neskutečně řve. Sama sobě se nelíbí, a tak s křičením a naléháním na děti, aby si dělali úkoly, přestane. I Mika čeká těžký úkol, trávit noci v autě s Bobem při rozvážení dortů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hned první noc se s Bobem rozejde jeho přítelkyně a on ubrečený přizná Mikovi, že ji nikdy naživo nepotkal, jen o ní věděl, že má rodinu a chtěl být její součástí, aby na tom byl jako on. I Mika, který ho nemůže vystát, se ho zželí, a pozve ho k sobě domů na večeři.
Frankie mlčení přivádí k šílenství, ale pak vidí, že děti vše zvládají. Akorát když si chce dát relaxační koupel, vše se pokazí. Sue zapomněla na hlídání dítěte, Brick dostal vši z klobouku od bezdomovce, protože si na poslední chvíli uvědomil, že jeden potřebuje do školy a Axl nemá desky na velkou seminárku. Frankie se rozjede do obchodu, kde ji ale omylem zamknou, jelikož už je pozdě. Pak seřve přes sklo celou rodinu, ale ti ji naštěstí neslyší.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Mike má v posteli ruku podél sebe a při záběru z boku, ji má nad hlavou.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Frankie je v noci zavřena v supermarketu a když pro ni přijede rodina, mluví s nimi přes skleněnou výlohu.)
Frankie: Měla jsem dost času na přemýšlení, zatímco jsem tu trčela. A pár věcí je mi jasných. Víte, nejspíš budou nějaký rodiny kdesi na světě, kde nemusí máma řvát. Ale je mi líto... (Začíná křičet.) My k nim nepatříme! Víte vůbec proč vás peskuju a štvu vás, lezu na nervy a řvu jako nějakej magor?! Protože vy byste jinak nic neudělali. Takže se k tomu, miláčci, zase vrátíme a je mi jedno, jestli si budete myslet... (Ostatní stojí před výlohou supermarketu a pozorují Frankie, ale neslysší ji.)
Brick: Co máma říká?
Mike: Já nevim. Jen zklopte hlavy, že se stydíte. Kývejte jakože rozumíte.
Hlavní postavy
Frankie Heck
Mike Heck
Sue Heck
Brick Heck
Vedlejší postavy
rodič
ochranka
Ellen Craig
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKřičení
Původní názevThe Yelling
Rok natočení2010
Premiéra3. února 2010
Česká premiéra21. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry7 138 000 diváků
Autoři profilu epizody