Plakát

Quatermass and the Pit

Během stavebních prací v části Londýna zvané Knightbridge je objevena lebka. Na místo nálezu je zavolán profesor Quatermass, který následně objeví další lebky a kosterní pozůstatky. Stáří kosterních pozůstatků je stanoveno na 5 milionů let. Následně je pod kosterními pozůstatky objeven... [více]

1958–1959 | Velká Británie | 30 minut | BBC One | Drama / SciFi / Horor | 6 epizod | status: ukončeno v roce 1959
Poslední odvysílaná

1×06 – Hob

(premiéra Kdysi dávno)

Quatermass and the Pit – O čem to je

Během stavebních prací v části Londýna zvané Knightbridge je objevena lebka. Na místo nálezu je zavolán profesor Quatermass, který následně objeví další lebky a kosterní pozůstatky. Stáří kosterních pozůstatků je stanoveno na 5 milionů let.

Následně je pod kosterními pozůstatky objeven neznámý dutý předmět. Materiál, ze kterého je předmět vyroben, není na Zemi znám a jeho stáří je stejné jako u kosterních pozůstatků.

Při bližším prozkoumání vnitřku dutého předmětu jsou nalezeny pozůstatky mimozemského tvora podobného hmyzu. Profesor Quatermass vysloví domněnku, že mimozemšťané přistáli před 5 miliony let na Zemi.

Při zkoumání vnitřku však dojde k zvláštní nehodě, po níž jeden z pomáhajících vojáků tvrdí, že viděl stěnou projít divné stvoření...

Professor Bernard Quatermass
Dr. Matthew Roney
Colonel James Breen
Captain Potter
Barbara Judd
Corporal Gibson
Info box
Stanice

BBC One

Délka

30 minut

Žánr

Drama
SciFi
Horor
Thriller

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1958–1959

První vysílání

22. prosince 1958

Ukončení seriálu

26. ledna 1959

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související