plakát seriálu

Ravenswood

(Ravenswood)

Epizoda 1×10 – My Haunted Heart
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do Ravenswoodu přijíždí Hanna a Olivia s Lukem se dozví pravdu ohledně toho, co se stalo jejich otci.

Když se Hanna najednou objeví v Ravenswoodu, musí ji Caleb konečně zasvětit do toho, co se tam děje, protože trvá na tom, že si chce promluvit s Mirandou ohledem toho, že jí Caleba „ukradla.“ Luke a Olivia se konečně dozví pravdu o tom, co se doopravdy stalo jejich otci a kdo je za to zodpovědný. Když Dillonovi dochází možnosti, uchýlí se k radikálnímu kroku.

A když se Remy ztratí, zbytek „Pětky“ se ji zoufale snaží zachránit, což vede k vyostřenému souboji, v němž jsou ohroženy životy všech.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když Hanna přijede do Ravenswoodu, Caleb z její návštěvy není příliš nadšený. Jelikož pořád naléhá, že si chce s Mirandou promluvit, musí jí Caleb oznámit, že Miranda je mrtvá. Po několika otázkách Caleb nakonec Hanně řekne pravdu, že Mirandu vidí, i když je duch, což mu ale Hanna nevěří a odejde. Posléze ji vidíme ve Vaultu, kde ji potká Grunwaldová, která ji přesvědčí, aby Calebovi dala ještě šanci a zůstala o něco déle.

Remy s Lukem mezitím pátrají po totožnosti ducha kluka s kravýma očima. Domnívají se, že to on jim ukazuje věci, které se staly v minulosti. Olivia, Luke a Remy se rozhodnout jít na radnici do bývalé kanceláře pana Mathensona v naději, že jim Ryan ukáže, co se tam skutečně stalo. Zjišťujeme, že jeho vrahem je Dillon.

Calebův strach o Hannu ještě zesílí, když ji v parku odláká Max pryč. Když se ho Hanna ptá, proč ji od ní otáhl pryč, a on jí to nechce objasnit, opět se na něj naštve. Později "mluví" s Mirandou - mluví sice sama se sebou, ale Miranda ji poslouchá a následuje velmi emotivní rozhovor, ve kterém jí Miranda slíbí, že na Caleba dá pozor.

Dillon však podnikne další šílený krok, když unese Remy. Caleb ohledně této skutečnosti konfrontuje pana Collinse. Při jejich rozhovoru zjišťujeme, že pan Collins se snažil Mirandu ochránit, když ji prve odehnal. Ví, že pokud někdo kletbu zpochybňuje, skončí mrtvý. Snaží se ochránit i další duše.

Olivii mezitím přijde mmska s obrázkem kaple, jdou tam tedy všichni hledat Remy. Nečeká je tam nikdo jiný než Abaddon, kterému Dillon sloužil. Abaddon začne Mirandu oživovat, to však překazí Collins. Pětice si tak myslí, že není na jejich straně. On jim ovšem objasní, že Abaddon potřebuje, aby všichni zemřeli najednou, proto chce Mirandu oživit.

Dillon mezitím utíká lesem, kde potká Max. Ta mu řekne, že mu pomůže utéct, ať ji následuje. Posléze umírá na kolejích pod jedoucím vlakem.

V kapli mezitím probíhá souboj o Mirandu, Abaddon si ji vezme k sobě, aby ji oživil a vytvoří okolo sebe ohnivý kruh. Collins říká, že je příliš slabý, proto to musí udělat v této kapli, kde mu dodává sílu ďábel. Uvědomí si, že Miranda a Caleb jsou silnější než Abaddon a rozbije dózičku s původním Calebem Riversem. Abaddon pak zmizí.

Epizoda končí tím, že Miranda sleduje, jak se Caleb loučí s Hannou - při tomto loučení se políbí a Miranda smutně odchází. Vidíme ji sedět na lavičce v parku, když tam přijde původní Caleb a nemůže uvěřit tomu, že skutečně vidí svou lásku.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Fuel to Fire (Agnes Obel)

Miranda viděla loučení Caleba a Hanny a pak sedí na lavičce.

On the Shore (Slow Skies)

Hanna se baví ve Vaultu s paní Grunwaldovou.

We No Who U R (Nick Cave & The Bad Seeds)

Olivia, Remy, Luke a Caleb se spolu baví ve Vaultu.
Hlavní postavy
Caleb Rivers
Luke Matheson
Olivia Matheson
Miranda Collins
Remy Beaumont
Vedlejší postavy
Hanna Marin
středoškolák
Raymond Collins
červenovlasá žena
Charles Matheson
Gabriel Abbadon
Simon Beaumont
Carla Grunwald
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMy Haunted Heart (neoficiální název)
Původní názevMy Haunted Heart
Rok natočení2014
Premiéra4. února 2014
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 394 000 diváků (0,51 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody