plakát seriálu

Ravenswood

(Ravenswood)

Názory uživatelů

KONEC

Dle mého měl Ravenswood výborně našlápnutu. Na jeho epizody jsem se těšila 100x více než na PLL. Měl dostat šanci celou sérii. Nebýt návratu Caleba do PLL, kde nám alespoň trochu vysvětlil co se stalo, jsme nevěděli nic. Když už nic jiného zasloužilo by si to mít aspoň řádné ukončení.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Milé překvapení

Jediným důvodem, proč jsem si řekla, že se na tento seriál podívám, byl Caleb z Prolhaných krásek, opravdu mě totiž zajímalo, kvůli čemu byl ochotný opustit již zmíněný seriál, dá se říct, že z toho důvodu jsem Ravenswood ihned odsuzovala... No a nakonec jsem byla celkem mile překvapena, nemohu říct, že bych z toho byla hotová způsobem, že jsem se nemohla dočkat dalších epizod a po jejich shlédnutí mi po těle brouzdalo mravenčení, ale něco mě na tom přeci jen zaujalo, nejsem sice fanda toho, když se normální seriál smíchá s nadpřirozeným, stejně jako se to stalo tady s Prolhanými kráskami, ale tak nějak jsem si na to nakonec zvykla a tolik mi to nevadilo, ve výsledku musím říct, že seriál se celkem povedl a kdyby byla druhá série asi bych se na ní taky podívala, ale není a Caleb je zpět v PLL, za což jsem opravdu ráda, moc mi tam chyběl, ale přeci jen by mi ta druhá série asi nevadila, seriál zkrátka něco do sebe měl a to něco mě bavilo, rozhodně si mé původní odsuzování nezasloužil...

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

To najlepšie na koniec...

Ono to na začiatku ide pomaly, chvíľkami je dej naozaj zaujímavý, no potom zase príde také ticho a máte to chuť vypnúť.Zo začiatku stále to isté, chvíľkami maličké zmeny. A koniec ? konečne keď to začne mať grády, a je to dosť zaujímavé a oni to zrušia? mmm škoda!

Čo sa týka nadväznosti na PPL, lepšie ako PLL to určite nebolo, no určite to nestálo za zahodenie. No podľa mňa tento seriál bol viac záhadnejší a viac strachu som pociťovala...za to veľké plus!

Druhý sériu by som tomu možno aj dopriala, ale hold smola =)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ravenswood

Pretty Little Liars fanúšikom som už nejaký ten piatok. Keď sa po prvý krát zmienili o Ravenswoode bola som nadšená. Už samo mesto ma vtiahlo svojim tajomnom, jemne hrôzostrašnou atmosférou. Veľmi som sa tešila, že to mesto znova cez obrazovku navštívim. Prvé diely ma bavili, zápletka zaujímavá, herci nie najhorší no postupom ma to po asi 5. dieli prestalo baviť. Tento spin-off skutočne ostal v tieni PLL.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A course will fall

Ravenswood bol označovaný ako spin-off PLL. A tam asi nastala aj tá chyba, ktorá ho akoby pochovala. Jasné spin-off, je vždy seriál, ktorý z toho pôvodného vychádza a potom si ide vlastným smerom. No pri Ravenswoode, to akoby nefungovalo.

Ravenswood ponúkol atmosféru malého tajomného mestečka, kde nič nie je ako sa zdá. Hral na temnejšiu a hororovejšiu atmosféru ako PLL, no stále mal týchto scénach určité rezervy. Ponúkol tiež zaujímavý námet na príbeh, ktorý sa vinul celými 10 časťami. Spočiatku sa rozbiehal síce pomaly, no ku koncu nabral už to tempo. Postupne sa objavovala jedna záhada za druhou, no tie pred nimi akoby neboli dostačujúco vysvetlené kým naservírovali ďalšie.

Menši problém bol asi aj v postavách, ani jedna z nich nedokázala byť natoľko výrazná aby si dokázala človeka získať na plno. Možno až na Caleba s Mirandou. Zatiaľ čo pôsobenie Caleba v tomto mestečku bolo tak trochu čudné a diametrálne odlišné od Pll. Miranda ako duch síce dostávala dostatok miesta, no aj napriek tomu akoby bola občas navyše. Plus to ako sa z nich snažili urobiť tvorcovia ten pravý jediný pár, ktorý jednoducho patrí k sebe občas pôsobilo ako päsť na oko a prehnane silene.

Ravenswoodu sa žiaľ (našťastie) dostalo len 10 častí. Finálová časť mala byť finálová, áno pár vecí sa uzavrelo, možno sa dostalo aj menšieho vysvetlenia, no akoby stále niečo nevysvetlené ostalo (napr. prečo práve oni piati a pod.) Ravenswood trpel podľa mňa tým, že bol označovaný ako spin-off PLL, čo mu najviac uškodilo. Až moc chcel byt jeho spin offom a až moc si chcel zachovať prepojenosť postáv. Keby ním nebol, niektoré postavy boli preobsadené a príbeh o niečo viacej rozvíjaný mohla byť z neho slušná ducharina. Takto nenadchol, no ani neurazil. Mal veľký potenciál, ktorý sa mu však nepodarilo rozvinúť a ostáva tak v tieni PLL.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nadšení se rozplynulo

Jsem opravdu velká fanynka PLL, tak jsem s nadšením očekávala tento "Spin-Off", prvních pár dílů, jsem si pořád říkala, to se rozjede a hned to bude lepší, ale žádné nakopnutí nepřichází.
Což mě velmi mrzí, protože určitě současný trend v seriálech pro teenagery je tajemno, nadpřirozeno atd. (Samozřejmě ne vždy, ale do toho žánru se tento nepovedený kousek snažil zařadit.) A i když sleduji hromadu nadpřirozených seriálů, tak sem mi to do prostředí, se kterým jsme se setkali v PLL absolutně nehodí.
Takže za Spin-off PLL bych ho taky asi nepovažovala, je to spíše hodíme tam jednoho herce z původního seriálu a pak to snad přitáhne diváky. Kromě Caleba a toho, že se to odehrává v Ravenswoodu nenacházím žádná pojítka.
Seriál na mě působí příliš, že je příliš přímý nemá dostatečné napětí a děj taky negraduje.
Samozřejmě, když se na to stále koukám, tak zde taky najdu snad nějaká pozitiva - pěkný hřbitov a havran - to má být vtip z mé strany, protože tu tak 15 sedím a přemýšlím, co se mi na tom seriálu líbí a opravdu nenacházím důvod proč jsem ho již nevyhodila z watchlistu dávno.

V současné době to prostě není moje krevní skupina, ale určitě si nějaké fanoušky najde. Myslím, že tak před deseti lety by mě bavil

40 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ravenswood

Seriály si většinou vybírám podle toho jak jsou prezentovány a recenzovány. Někdy se ovšem stane, že se prostě na něco podívám jen tak z holé čisté nudy a buď mne zaujme nebo ne. Přečetla jsem si pár recenzí, názorů a shlédla několik promo k tomuto seriálu a upřímně? Obsazení herců nešťastné, prostředí už je lepší. Tajemnost, strašidelnost, děsivost, uchvácení, očekávání, příběh - to vše dohromady = seriál seškrábnutý na papír s pokusem, který moc nevyšel.

30 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

dřevo, tříska, tajemný havran

Ravenswood městečko jak se patří, nemá webové stránky, ale vynahrazuje to tajemnými obyvateli a místními duchy. Tedy město správně vymyšlené na zajímavé mimoškolní radovánky pro pětici budoucích přátel. Pilot ukázal, že zde není jenom partička uhlazených lidí a dokáže zajmout nejenom vzhledem ale i tajemnou a temnou atmosférou. Městečko prezentuje svojí nepěknou tvář a tak tady máme hned několik dějových větví. Mamka ze dvou zdejších hrdinů je označovaná jako černá vdova, která zabila svého manžela. Protože však chybí důkazy, nezbývá nic jiného, něž na ní ukazovat prsty. Další příbuzný hrdinu se taky moc nevyvedl, máme tady podivně divného a ne zrovna ukecaného strýčka, který schovává pěknou dávku kostlivců ve skříni a ve svých rakvích. Další osazenstvo je taky povedené a tak každý si tady najde svého vyšinutého oblíbence. I přes určitou zajímavost však seriál cíli na mladší publikum a tak seriálové vybafnutí zastraší jen předškoláky. Dialogy jsou průměrné a někdy jsou až moc jednoduché. Děj je víceméně zábavný a rozhodně má co nabídnou. Nikoliv však originalitu. Doufám, že seriál nesklouzne do zbytečného natahování a po par epizodách nebude z tohoto městečka vyžvýkaná žvýkačka. S přáním lepších zítřku…….

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ravenswood

Nevím, jak to máte vy, ale Caleb patří k mému oblíbenci z pánské části PLL. A tak když jsem se dozvěděla, že se chystá seriál, ve kterém bude mít hlavní roli, opravdu jsem se na něj těšila.

Je to už nějaká chvíle, co jsem seriál viděla, ale k hodnocení se dostávám až teď. Rozhodně to z mého pohledu nebyl nudný seriálový počin, právě naopak mi seriál na spin-off připadal fajn. Až na sourozeneckou dvojici, která mi byla neskutečně nesympatická a lezla mi na nervy od prvopočátku, se mi seriálové obsazení líbilo.

Škoda, že se seriál dočkal jen 10 dílů, slušelo by mu jich víc (minimálně jedna celá série).

70% je dle mého názoru slušné skóre na 10 epizod.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Město, kde se zastavil čas

Konečně dostal Caleb šanci se pořádně projevit. Do tohoto seriálu se mi tato postava hodí, protože na mě působí tajemně jako samotné městečko. Ostatní postavy mě nijak neohromily. Zarazilo mě, že o pár kiláků dál od Rosewoodu, existuje město, kde nevysvitne slunce a telefon mají z doby, kdy ho pan Alexander Bell zavedl na trh. Každopádně děj se nám pěkně rozjel, je to napínavé, zajímavé, neobvyklé a především děsivé. Hodnotím pozitivně, nevím však zda tento kousek bude dlouhodobějšího charakteru, ale na vyplnění pauzy PLL bohatě stačí :)

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

A curse will fall.

Konečně jsem měla možnost okusit ten fenomén, jakým je PLL. I když jen skrze spin-off, ale dokážu si představit, že tón seriálu je docela podobný. I když asi Ravenswood staví na nadpřirozenu, Lhářky jsou cca realita. I přes to, že upřednostňuju realitu, jsem se ale u tohoto seriálu mířeného jasně na teenagery bavila.

Někdy to byla zábava v pravém slova smyslu, někdy jsem se smála spíše té parodii, která na mě dýchala z obrazovek. Není to ale ve výsledku jedno? Jakkoliv mi příběh připadal pitomý, dokázal si celou dobu udržet mou pozornost. Jelikož jsem k seriálu přistoupila bez jakékoliv znalosti o něm, dost mě překvapilo, že tvůrci byli natolik odvážní, že zabili hlavní postavu. Nadšení samozřejmě upadlo hned poté, co jsem zjistila, že se tam ta holka bude i nadále vyskytovat jako duch :D Ale i tak to byl dobrý tah, zvlášť na začátku, když ji mohl vidět jen Caleb. Pak jak už se zjevovala všem čtyřem přátelům, už to ztratilo trošku na atraktivitě. Přece jen když ji viděl sám, vypadal jako větší magor, bylo by to dobré zpestření, když by všichni (stejně jako Hanna na konci) pochybovali o jeho zdravém rozumu.

Finále nebylo tak hrozné. Jak všichni tvrdili, že to skončilo otevřeně, čekala jsem nějakou výbušnou poslední scénu, ale víceméně se něco i uzavřelo, nějaké zlo bylo potrestáno. Nějak mi nevadí, že hlavní záporák utekl. Moc jsem to ani nepochopila, co se vlastně stalo, proč mu strejda vyhrožoval s těmito vlasy a tak obecně, ale je mi to docela jedno. Naopak poslední scéna se mi tam tak zvláštně a netypicky hodila. Miranda mohla konečně být s tím, koho milovala a kdo ji miloval nazpět, a Caleb si rozdělal cestičku zpět k Hanně... Byl by z toho jistě zajímavý pokračující příběh, dva Calebové na scéně, ale i tohle malé naťuknutí postačuje k pro mě uspokojivému, ba troufám si říct dokonce šťastnému závěru.

Největší problém jsem měla s postavami. Nikdo, ale absolutně nikdo mi nebyl sympatický. Představitelku Mirandy znám z MIOBI, kde hrála mou oblíbenou záporačku. Právě na ní jsem se tady nejvíce těšila, jelikož nikoho jiného jsem neznala. Její role je ale mdlá, bez šťávy, v podstatě jde jen o sérii vyděšených a zoufalých výrazů. Zdatně jí sekundují všichni ostatní, ani jeden z hlavní pětky nepřišel s ničím jiným. Chápu, že u takového příběhu, kde je v hlavní roli záhada a tajemno, nejde být moc kreativní, jde hlavně o udržení atmosféry. Za to je respektuju, ale to nic nemění na tom, že po chvíli mi přišli nudní a okoukaní. A kdo probůh vybíral toho strejdu? Přišel mi jako knižní případ sériového vraha, kterému se každý vyhne velkým obloukem hned, jak ho někde v dálce spatří.

Příběh bavil, postavy méně. Pro dospívající publikum půjde jistě o dobrou zábavu (neplést s kvalitní podívanou). Pravdou je, že seriál mě docela na Lhářky navnadil. Ale jak jsem nic světoborného nečekala, tak jsem ani nic nedostala. Celkově lehký nadprůměr.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klidně by mohla být další série

Skoukla jsem všech 10 dílu během tří dnů, což samo o sobě něco o seriálu vypovídá: postavy člověku nejsou úplně ukradené a je docela zvědavý, jak se to nakonec celé vysvětlí (v tomhle ohledu si umím představit lepší konec). :) Překvapilo mě, že je seriál na rozdíl od Pretty Little Liars značně nadpřirozený - jde vlastně o duchařinu a chvilkama jsem se i bála. Nakonec ale člověk celkem otupí, protože je tam napětí téměř neustále (a přitom do místnosti v 90% případů vejde jedna z hlavních postav a ne poltergaist, jak by se dle kamery a hudby očekávalo).

Shrnuto podtrženo: žádná genialita v tom není, je to jen celkem chytlavé a zábavné.

PS: proč se tam nemůžou dveře nidky zabouchnout běžným způsobem? Jde snad o nějaký vedlejší efekt Paktu Pěti => samozabouchávací dveře :D

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Goodbye Ravenswood...

Když jsem poprvé slyšel o tom, že PLL dostane spin-off, tak jsem byl nadšený. Moje nadšení trochu opadlo, protože hlavní roli v Ravenswoodu dostala postava Caleba z PLL a toho jsem zrovna moc v oblibě neměl.

Očekávání se rozplynulo hned po prvním díle. Tvůrci se pustili do moc složité a nereálné zápletky a to seriálu nejvíce ublížilo.

Ne že by byl Ravenswood nějaký absolutní propadák. Má celkem zajímavé charaktery postav a příjemné mladé herce. Miranda a Remy jsou mi v tomto seriálu asi nejsympatičtější...ale i přes to to nemá ten správný náboj a nepomohlo tomu ani hostování Ashley Benson.

Zrušení po první sérii se ani moc nedivím, ale tvůrci mohli tuto jedinou sérii ukončit nějak lépe, vražda se sice vyřešila, ale hlavní zápletka zůstala nevyřešena, bylo na ní jen poukázáno. I přes to všechno šlo seriál sledovat.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Proč ne?

Oproti PLL je to něco jiného a chápu, že hodně lidem to nemusí sednout, ale já jsem rozhodně Ravenswoodu propadla srovnatelně s PLL. Celá atmosféra hororového městečka se mi moc líbí. Rozhodně to není nic, co by mělo co dočinění s atmosférou PLL a dokonce je mi skoro až líto, že je to s tím tak spojeno. Zbytečně se to porovnává, zasloužilo by si to úplnou samostatnost. :)

Vyčetla bych snad jen až přehnanou předvídatelnost vyhrocených situací.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prečo je to spin-off? :O

Ako každá fanúšička PLL, som sa poctivo tešila a pár dielov si pozrela. A úprimne seriál nie je zlý, len je to diametrálne odlišné od Pretty little liars. Keby to natočili ako normálny duchársky seriál možno by som pri tom aj vydržala (skôr nie). Páči sa mi postava Caleba, postava Mirandy aj Mirandin strýko. Ibaže predstava ich dvoch ako páru je pre mňa. ako fanúšičku Hanny a Caleba, nepredstaviteľná. Nemajú žiadnu chémiu medzi sebou, iba podobnú minulosť. Niekde v polovici som to vzdala, pretože dej ma vôbec nebavil, ostatné postavy boli absolútne nudné. Možno tomu dám šancu a dopozerám aspoň prvú polovicu prvej série, pretože seriál má istý potenciál, ktorý sa ešte môže rozvinúť. Dávam 20% za Tylera Blackburna, ktorý však nemusel byť vôbec vytrhnutý z PLL. Stačilo, keby ho tam dali ako herca inej postavy a bolo by to jednoznačne rozumnejšie.

20 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Přehnaná očekávání

Na seriál jsem byla naprosto natěšená, protože jsem věděla, že jde o spin-off PLL a tak jsem možná čekala víc než jsem měla.
Ale abych nebyla jen negativní, tak uvítání Ravenswoodu v halloweenské epizodě PLL bylo skvělé. Fotky lidí na náhrobcích, když ti lidé ještě žijí jsou fakt přehnané :-D . Po tomto úvodu, ale seriál trošku padá a myslím, že na něj koukám už jen z toho důvodu že doufám, že se zlepší, protože ze zkušenosti z docela mnoha seriály vím, že seriály mají tendenci se někdy zlepšovat.
Nejoblíbenější postavy: Luke a Olivia Matheson

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po pěti dílech...

Po prvních pěti dílech stále nevím, co si mám o seriálu myslet. Nápad je to dobrý, ale postrádá to šťávu, nebo něco, čím by si mě připoutal tak, abych hltala každý díl. Prozatím tedy 50% a počkám si, jestli se z toho něco vyklube, nebo ne.

50 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pilot a kousek druhého dílu

Musím přiznat, že na Ravenswood jsem se těšila jen díky Calebovi, nebýt tam on, nejsem si jistá, jestli bych se na pilot vůbec podívala.. Ale zase.... rozhodně to není žádná nuda nebo slabý odvar.. zatím... Caleb a Miranda mě naprosto baví, ostatní postavy mi zatím nic moc neřekli, ale kdoví, co bude dál.. Ta trocha nadpřirozena se mi také jeví skvěle, ale bohužel.. jsem trochu slabší povahy, takže dnes jsem druhý díl vypnula celkem brzy a počkám si raději na zítřek a hlavně na denní světlo :D Jsem tedy dost zvědavá, jak to bude pokračovat, ale i tak tedy doufám, že se jedná pouze o krátký spin-off, který má pouze vyplnit dvouměsíční pauzu, protože chci Caleba zpět k Hanně :)

Hodnocení - 80% - ale to je opravdu zatím, vše se může v průběhu změnit :)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Konečne...

som sa dokopala k tomu, aby som si pozrela túto malú "doložku" k seriálu PLL. Spočiatku ma totiž nejako nelákalo jej pozeranie a navyše som mala kopu iných a lepších na programe. Nejako som sa však k tomu konečne dopracovala a musím povedať, že to bolo celkom dobre spravené.

Spočiatku som vôbec neočakávala niečo také strašidelné, tajomné a podobne, skôr som očakávala niečo viac podobné PLL. Nakoniec som však videla, že som sa hlboko mýlila. Ocitli sme sa v meste duchov, povier, paktov a zaklínadiel. Ešte chýbali zombíci a upíri a bola by to kompletka.

Nechcem však seriál zhadzovať, to vôbec nie. Mne osobne sa veľmi páčil. Atmosféra, ktorá bola v seriály vytvorená bola relatívne dosť strašidelná na to, aby sa divákovi pri niektorých scénach rozbúchalo srdce, ale zase nebol to nejaký extra horor. Svoj strašidelný učel to však u mňa splnilo.

Postavy, ktoré sa v seriály vyskytli sa mi páčili, ani jedna síce nebola nejak extra výrazná, že by som si ju obľúbila do konca života, ale na druhej strane ani neboli nejak extra odporné, dokonca aj Dillon bol akýsi neutrálny. Jediné čo mi šlo na nervy bolo to malé odporné dievčisko v tom kabáte!

Vcelku by som Ravenswood zhodnotila ako celkom dobrý film s chvíľkami mrazenia a trošky strachu, ktorý bol trochu natiahnutý a detailnejšie urobený a nakoniec bol z toho seriál o piatich deťoch, ktoré postupne odhaľujú starodávne kúsky z histórie ich mesta.

Summa summarum, mne sa to páčilo, nemôžem tomuto seriálu vytknúť nič čo by bolo vyslovene hrozné, bolo to príjemné spestrenie prestávky medzi jednotlivými časťami PLL. Zhltla som ten seriál v priebehu 24 hodín, keďže koniec každej časti ma navnadil na tú ďalšiu, čo je u mňa veľké plus. Nie je to najlepší seriál na svete, ale rozhodne spríjemní seriálovému maniakovi život.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ravenswood

Ravenswood měl svoje kouzlo. Líbila se mi atmosféra a místo, kde se seriál točil.

Pro mne byla nejlepší postava Caleb, možná kvůli němu shlédnu i PLL. Ale velice dobrá postava byla i pan Collins.

Nejsem zastáncem Spin-offů, ale musím přiznat, že mě tento kousek zaujal.Seriál skončil po první sérii kvůli malé sledovanosti, tudíž skončil dost otevřeně.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rozpačitost

Na tento seriál jsem se hodně těšila, protože mám ráda Pretty Little Liars a obzvlášť Caleba. Pilot vypadal slušně ale pak...Nevím jestli je to zkrátka tím, že čtu /převážně/ a koukám na strašidelnější věci, ale nudím se a ani Calebovi už se to moc nedaří zachraňovat. Zajímavé téma, slušné zpracování ale... Jestli kouknete nechám na vás, jako výplň volného času to není špatná volba.

edit 22.11.: Vypadá to že se to přeci jen rozjede takže jsme ráda že jsem vydržela do pátého dílu. Hodnocení teda trochu zvedám ale jen o trochu za ten rozjezd.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kravina

Podle mě totální kravina, vůbec mě to nebaví. Chvílema mě to přijde i dost trapný a přitažený za vlasy. Začla sem se na to dívat jen proto, že sleduju PLL a mám ráda Caleba, ale jak ho kvůli takovéhle chujovině mohli stáhnout z PLL je mi záhadou :D Jak může byt Rosewood normální město, a ve měste kousek vedle řádit duchové? :D Opravdu věčná škoda Caleba!! A jako spin-off od PLL? To už vůůůbec nechápu...

0 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Pilot

Seriál ma podľa mňa veľký potenciál. Je záhadný, trocha strašidelný, desivé mesto, divný ľudia, takže presne podľa môjho gusta. Prvý diel zatiaľ 80%, dúfam, že sa čo najskôr dozvieme nejaké nové veci, lebo je to napínavé.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Ravenswood

Tak sem viděla už 2 díly a musím říct že je to hodně dobrý! Moc ráda se na to koukám ale ne večer :D Všichni říkají že je to stejný jako PLL ale není je to a o něčem jiném! Akorát mě mrzí že umřela Miranda :( ale bude tam což je super,a už se těším na další díly! Doporučují se kouknout kdo ještě neviděl :).

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ravenswood

Tak sem teda viděla první díl. A bohužel musím říct, že to je hodně dobré :) To obsazení až na Caleba a Mirandu je trochu o ničem, ale vem to ďas. Zatím je to napínavé jak šráky,atmoška supr.Líbí se mi to ponuré město. Dokonce sem se asi dvakrát u to ho lekla a vyšokovala. Doufám, že to tak lehce strašidelné zůstané i nadále. Určo se budu dívat dál a snad to bude díl co díl lepší a nepůjde to do kopru.

80 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Záhada

Myslím, že divák nic neztratí, když se na seriál koukne. Ale přece jen to taky není nic extra.
Příběh je zakončen celkem přijatelně, ale šlo by ještě na několik otázek odpovědět.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Podařený spin-off

První série PLL je vážně skvělá, tajemná a šokující,s přibývajícími sériemi šla ale kvalita rapidně dolů. Na nový spin-off se mi tedy zrovna moc dívat nechtělo. Jelikož je ale zkouškové a učení oddaluji (co to jen jde), dala jsem Ravenswoodu šanci. A musím říct, byla jsem byla mile překvapená. Děj příjemně utíká a tajemná zápletka s kletbou a paktem je zajímavá, občas se objevují prvky hororu a musím se přiznat, že už jsem se párkrát lekla :D Herci jsou sympatičtí,hlavně Miranda a Remy, které mají dobře rozjeté dějové linky. Doufám, že si seriál kvalitu udrží a že ho nebudou natahovat a ždímat jako PLL.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

večer potmě? ani za nic ..

Začla jsem to sledovat teprve včera .. Když čekáte na PLL a TO, celkem vám to zkrátí to čekání .. k věci
Jedu teprve na pátý díl a přijde mi to dost zvláštní a chvílema i strašidelné :D jsem dost posera, takže jsem se rozhodla, že se budu dívat jen přes den :D Děj to má zajímavý, přece jenom, hroby, havrani, dvojníci až po X generacích, duchové, pakt a do toho to prostředí? brrrrrrrrrrrrrrrrr ..
ale sledovat to přece jen budu, jen doufám, že pak nebudou už tolik kombinovat jak v PLL a těch otazníků nebude moc , dávám 80%

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nevyužitý potenciál

Jak už zde výstižně napsal/a cokooko2610: "Ravenswood měl výborně našlápnuto"
Podle mě pointy byla dobrá, herecké obsazení zajímavé, ale pár věcí mi tu vadilo. Například to, že určité pro děj důležité okamžiky byly pouze převyprávěny a seriál se jimi nezabýval. Pouze se k nim některá z postav retrospektivně vracela, ale budiž.
Nejvíc mě ale mrzel ten konec, protože, ten by se dal mnohem lépe rozvinout a to se nestalo.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Strašidelná verze Pretty Little Liars s Calebem

Souhlasím, že to nedosahuje kvalit Pretty Little Liars, nicméně rozhodně nejméně pět, šest dílů bylo velmi slušně natočených s povedeně vybudovaným napětím a správnou mírou strašení. V posledních dvou dílech a zejména v tom posledním je už dost patrné, že scénaristé museli z pokynu producentů vymýšlet předčasný konec a tím se spousta dějových linek utopila v nenávratnu a hlavní pointa bohužel působí hloupě a bez překvapení. Je to velká škoda, seriál měl dostat šanci ještě jednu sérii, věřím, že by si fanoušky dokázal udržet.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bavilo mě to, ale skončilo to s otevřeným dějem

Tento seriál mě bavil.Bylo to napínavé a tajemné.Takže nechápu proč nechtějí dát další sérii.Vždycky zrušej další séri a přesto poslední díl skončí s otevřeným dějem jako i tenhle seriál.Líbilo se mi na posledním dílu že tam přijela Hanna s Pretty little liares.Ale myslela jsem si že Miranda skončí s Calebem. Takže i toto mě trochu zklamalo.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nuda

Pozrela som si prvých 5 dielov ale potom ma to prestalo baviť. Nemalo to veľa spoločného s PLL a dej pre mňa prestal byť zaujímavý.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ze začátku fajn...Následně dorazilo zklamání.

Seriál se mi ze začátku strašně líbil hlavně to bylo něco nového a zajímavého. Takové téma tu ještě nebylo což upoutalo mou pozornost navíc je to spin-off Pretty Little Liars takže jsem si řekla proč ne.
Jak říkám první z dílů byly super. Seriál na začátku zaujal hlavně tím, že se našly fotky Mirandy a Caleba z jejich minulých životů, což bylo jednoduše super, ale nevím potom začala upadat moje pozornost při sledování dalších dílů. Už to nemělo tu šťávu a při nedávno vydaném dalším dílu jsem si řekla, že se přestanu dívat, jelikož už jsem nebyla schopná se na to dívat, aniž bych po shlédnutí minuty nepřetáčela dál.
Můj názor na seriál tedy je: Námět super ale seriál postrádá šťávu a myslím, že se nikdo nemusí bát že by tento seriál svou popularitou dohnal PLL.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SUPER, ale ne v noci :D

Serial bezva, sympaticky lidi, zapletka, strasidelny, trosku hodne nadprirozeno no rozhodne se na to priste nebudu divat v noci :D takze jedine odpoledne ale urcite se divat budu!!

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Jaké to je?

Divně dobré, vzbuzující zvědavost, jak jen to bude dál a o co tam vlastně jde. Nahodili nitku a já se chytla. Zatím 70 %...

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pilot

Je to hodně napínavé. Doslova jsem zkameněla když sjeli z toho mostu. Líbí se mi že je tam trochu nadpřirozena. Město je jako z hororu.
80%

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ravenswood :)

Ravenswood jsem začala sledovat jako první seriál vůbec, dokonce i před PLL(ano jsem divná:)) a tak se mi zdálo, že je dobrý, těšila jsem se na nové epizody, ale postupem času mi to nedávalo smysl.
Mrzí mě, že to ale tak rychle ukončily a nedali nám nějaký pořádný konec. Doufám, že to nebudou plést do PLL, protože mít v PLL ještě duchy, no to by bylo :D

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

wood

Jsem u prvního dílu a dál se asi nedostanu,protože mě to absolutně nebaví,podobné věc už k vidění byli

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

:)

myslela jsem si jako moji přátelé,že to bude hrozně podobné Prolhaným kráskám,ale spletli sme se a to je moc dobře,Rvwnswood nás moc baví a koukáme na něj všichni

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hovadina

No to je hovadina. Ako mohli od realistického PLL prejsť k takým nerealistickým kravinám, ako tetka čo zomrie sa naďalej bude ľuďom zjavovať, mátohy sa tam pokúšajú hlušiť ľudí, ... Absolútne sa mi to nepáči. Buď robím real svet, alebo nereal. A zvlášť keď robím spin-off, a teda majú seriály nejaké prepojenie.

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Smíchanice

Myslela jsem že se to bude více podobat PLL, a ono ne, je to jako nezvratný osud v poslovi ztracených duší s TVD dvojníky, kteří si hrají na ghostbusters.

20 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

R...

Na tento seriál jsme byla velice zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Nechybí tajemno, napětí, romantika. caleb konečně dostal větší roli a veice se mi v ní líbí. Jsem zvědavá kam seriá bude pokračovat.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Překvapení

Na seriál jsem dlouho čekala a musím říct, že zatím jsem nad míru spokojená. Má to drive, zápletku a spoustu otázek kolem. Líbí se mi duchařiny a myslím, že tenhle seriál v tom duchu bude pokračovat. Jsem mile překvapena Calebem, který má šanci se prosadit a zatím nezklamal. Do městečka Ravenswood patří :).

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

BEST!

Tenhle seriál mě opravdu zaujal. Začala jsem na něj koukat, prototože je to spin-off seriálu pretty little liars, ale opravdu mě zaujal. Ten nápad s duchařinou se mi opravdu moc líbí je to něco úplně jiného než krásky :)
Myslím, že i obsazení je celkem fajn. Proto dávám 80% !

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Och, veľké sklamanie

Spin off sa málokedy vydarí a tak to je i teraz. Caleb veľmi chýbal v PLL, po dobu jeho účinkovania v tomto seriály.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda konce

Jako spin-off dobrý. Výkony za mě taky v pohodě. Ten závěr to snižuje.Jen v několika chvílých jsem si říkala WTF.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí