plakát seriálu

Riese

(Riese)

Epizoda 1×02 – Bind
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Riese ošetřili její zranění v nemocnici v Helmkinu. I když by bylo nejrozumnější co nejrychleji odtamtud zmizet, v nemocnici se děje něco podezřelého.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Riese se probudí v nemocnici v Helmkinu. Doktor Bauman jí řekne, že byla od včerejška v bezvědomí a že jí ránu ošetřili. Jakmile doktor odejde, Riese se oblékne a odejde z pokoje, protože ví, že si doktor všiml znaku královské rodiny, který má Riese vypálený na rameni. Vplíží se do skladu s léky a několik si jich vezme. Na oplátku tam nechá mince, které našla u jednoho z pronásledovatelů, které předtím zabila. Chce se z nemocnice vytratit, ale náhodou objeví místnost plnou novorozenců. Je to dost zvláštní, a když jí tam objeví doktor Bauman, řekne jí, že u nich ve městě je zvykem, aby všechny ženy rodily ve stejný den. Riese je svědkem toho, jak zoufalá žena bojuje se zřízenci nemocnice a křičí, že jí vzali dítě. Doktor tvrdí, že je to jen nešťastnice, která přišla o své dítě, ale ona mu moc nevěří. Navíc, když se loučí, uvidí na doktorově zápěstí znak Sekty.

Správce Herrick podává hlášení Císařovně Amaře. Herrickovou prací je lovit kacíře, tedy všechny, kteří neuposlechnou Sektu, nebo Císařovnu.

Místo aby Riese z Helmkinu odešla, rozhodne se zjistit, co se v nemocnici děje.

Hlavní postavy
vypravěč
Vedlejší postavy
doktor Bauman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBind
Původní názevBind
Rok natočení2009
Premiéra16. listopadu 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka9 minut
Autoři profilu epizody