plakát seriálu

Ripper Street

(Ripper Street)

Epizoda 1×03 – The King Came Calling
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Podle všeho se zdá, že se do Londýna vrátila cholera. Inspektor Read ale brzy zjišťuje, že důvod několika úmrtí je daleko prostší. Bude muset napnout všechny své síly, jestli chce dalším obětem zabránit. Šílený vrah má totiž skutečně šílený plán...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Během kázání kněze na jednom náměstíčku uprostřed čtvrti White Chappel padá na zem neznámý muž, zvrací a po chvíli v krutých bolestech umírá. Z obavy, že se do města vrátila zákeřná cholera, se k vyšetřovatelům inspektora Reida připojují kolegové z londýnské policie v čele s inspektorem Resslerem.

Během pitvy nemocného kapitán Jackson dokáže choleru vyloučit a zjistí, že byl muž neznámým způsobem otráven. Jelikož se případy dalších otrávených množí, musí Reid a jeho lidé pospíchat s nalezením zdroje nákazy, než bude pozdě. Vychází najevo, že v City došlo k pěti úmrtím ještě dříve, než se první případ objevil ve White Chappel. Každý z mrtvých mužů měl jinou práci, pohyboval se v jiných místech a podle všeho se zdá, že neměli nic společného. Jak je tedy možné, že všichni zemřeli stejným způsobem?

Reidova manželka vypomáhá v charitě a stará se o týrané ženy. Nemoc zasáhne i toto místo a Emily je také nakažena. Inspektor znásobuje své úsilí v nalezení zločince ve snaze svou ženu zachránit.

Díky jeho schopnostem a také pomoci jeho detektivů se nakonec jeden společný jmenovatel u původních obětí ukáže. Pánové se přece jen potkávali, jen to nebylo na nijak obvyklém místě. Tato stopa policii ve výsledku dovede do místní pekárny, kde identifikují pachatele traviče, který se rozhodl proslavit více jak Jack Rozparovač a zvolil k tomu netradiční metodu. Jedinou otázkou zůstává, co přesně budou muset udělat, aby z něj dostali informaci o tom, kde všude se otrávené pečivo nachází...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Ressler je poškrábán na levé straně obličeje, ale když stojí před pekárnou, tak má škrábance na pravé straně.
Hlavní postavy
Detective Inspector Edmund Reid
Detective Sergeant/Inspector Bennet Drake
Captain Homer Jackson
Sgt Donald Artherton
Long Susan / Susan Hart
Vedlejší postavy
Emily Reid
Distressed Woman
Preacher
Flora Gable
Poor Man
Sidney Ressler
Flower Seller. PR Photoshoot
Policeman
PC Dick Hobbs
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe King Came Calling
Původní názevThe King Came Calling
Rok natočení2013
Premiéra13. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Sledovanost premiéry6 540 000 diváků
Autoři profilu epizody