plakát seriálu

Ripper Street

(Ripper Street)

Názory uživatelů

Dejte vale romantickým představám o viktoriánském Londýně

Tak k tomuhle seriálu jsem se potřebovala prokoukat, protože na první dobrou mě pilotní díl vůbec nezaujal. Na druhý pokus jsem začala s druhým dílem a do seriálu se naprosto nepokrytě zamilovala. (První díl jsem později znovu zkoukla a zhodnotila ho jako jeden z těch slabších, to se prostě občas stává, že seriály naberou dech až později.) Nicméně je to další z těch britských seriálových skvostů, seriál, u kterého se nemusíte spokojit s kompromisy, který neuráží divákovu inteligenci. Obzvlášť se mi zamlouvá jeho komplexnost - detektivní zápletky tu jsou naroubované na historické události i postavy, mnohdy s až překvapující přesností (např. smrt Josepha Merricka). Nebývá výjimkou, že se jednotlivé epizody zabývají skutečným problémem viktoriánské Anglie. Bývá nešvarem zvláště amerických počinů, že je historie ve jménu "zábavy" znásilňována, ale to naštěstí není případ tohoto seriálu, Britové si potrpí na syrovost a historii milují. Herecké obsazení je tradičně prvotřídní, spousta známých tváří (dělám si čárky za herce z Game of Thrones). Těžko říct proč, ale celé to prostředí policejního sboru ve viktoriánském Londýně na mě působí jako Ankh-Morpork se svou Hlídkou, což je výrazné plus.

Kvalitních kostýmních seriálů, které nepodlehly vyumělkovanosti, ale snaží se o historickou autentičnost, není nikdy dost. Ripper Street přežilo svou vlastní smrt a nadále nás těší svou přítomností. A je to jen dobře.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hrátky v kanalizaci? Ach, vy muži!

Drsné, svižné, zábavné, tu a tam k zamyšlení. I když v romantických kulisách viktoriánského Londýna, moc romantiky tu nenajdeme.
Jak to ti Britové jenom dělají, že co jejich detektivní seriál, to návyková záležitost? Říkala jsem si, bože další Rozparovač, to zas bude nuda. A ejhle, nemohla jsem se odtrhnout. Prostředí, příběhy, postavy, atmosféra, to všechno je namícháno v jedinečném poměru a tak čekám na další řadu jako dítě na ježíška.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...ripper

Po první sérii měnim svoje rozhodnutí a z 90% dělám 100%, seriál je výbornej, syrovej, vtipnej, zcela nepokrytě suchej,plnej krve, špíny, Londýna a šlapek, a v neposlední řadě nesourodý skupiny hlavních postav, kdy každá má svoje tajemtví, a dokáže být ve správnou chvíli až nesympatická...sem unešen a naprosto spokojen, což se mi dlouho nestalo!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

We fight with all the skills we can muster

1. série - 100% - Každá nezapomenutelná krimi potřebuje atraktivní zasazení a působivou sílu charakteru hlavní postavy. Když pak místo jednoho ústředního hrdiny přijdou hned tři, potěší to, ale nepřipraví mě to na skutečnost, že mě viktoriánská krimi dokáže zas a znovu dokonale pohltit. Odhodlaný Edmund, křehký drsňák Drake i neurvalý doktor Jackson jsou dokonalým osobnostním trojúhelníkem, který v napínavém a překvapivě vzdělávacím duchu provede diváka špinavým Londýnem až do nejzapadlejší uličky nebo nechutně špinavé putyky. A z nenápadného počinu se tak na ploše několika epizod může klubat nefalšovaná britská klasika. Shall we?

2. série - 100% - Pro někoho možná CSI: London, pro mě jedna z nejblyštivějších perel britské televize vůbec. Doslova mě šokuje, že něco tak dokonale vysoustruženého, zápletkami a dialogy chytrého a vývojem postav životného vyhrálo svůj boj o nové díly jen díky odkoupení od Amazonu. Celá ústřední trojice (společně se Susan pak spíše čtveřice) totiž rozehrává souboj proti nekalým whitechapelským živlům, proti neúprosnému osudu a proti záporákům, v jejichž čele stojí neporazitelný, slizký a dech beroucí Jedediah Shine v dokonale přesném podání Josepha Mawleho. A jde jim to tak dobře, že mi je osmička výpravných epizod znovu zoufale málo. Neodvažuji se odhadovat, jestli takhle vysoko nasazená laťka může i příště zůstat netknutá.

3. série - 90% - Spousta zachmuřeného pátrání po místech snad ještě špinavějších než minule, o třídu emocionálnější dlouhodobá linka a v té nejméně očekávané chvíli pak nenápadný vtípek stranou, který svým překvapivým umístěním odbourá o to víc. I po minulé sezóně, již tak vysoce živoucí a osobní, lze pro neúnavné ohaře z Divize H najít nové způsoby týrání vlastní duše. V epizodách, kde není herecká sestava z dějových důvodů kompletní, získává seriál na uvěřitelnosti a realističnosti namísto obvyklé výjimečnosti, ale i za tuhle odvahu nakonec tleskám a po velice definitivně působících závěrečných minutách jsem překvapený, že hlavní tvůrce Richard Wadlow riskuje a zkouší pokračovat ještě dál. Vzhledem ke kvalitě se ale nemůžu dočkat všeho, co nás ještě čeká.

4. série - 90% - Mezi nervy drásajícími chvilkami s nepředvídatelnými novými charaktery a roztomilým Mathildiným hledáním vlastní životní cesty se kromě obvyklých silných dialogů, které nemají v žánru byť jen obdoby, nachází víc než kdy předtím i stesk. Po vlastní šťastnější minulosti, po štěstí, které mohlo být a není, po dobách, kdy v Londýně nebylo veselo, ale přesto v něm bylo něco magického a nezaměnitelného. Rozhodnutí nezabalit to po třech sezónách tak s obrovskou úlevou vidím jako dobré, protože tady se od prozatímního konce pomalu míří k něčemu až hmatatelně melancholickému.

5. série - 100% - Ochromující zážitek, který v sobě kromě rozpletení ústřední dvousezónní záhady skrývá překvapivé návraty, nejlepší herecké výkony, které jsem dosud v seriálu viděl a zejména v poslední epizodě tolik životních pravd, že ještě den po zhlédnutí nejsem na déle než pět minut schopen přemýšlet o ničem jiném, než právě o finálové Occurence Reports. O tom, že někteří lidé k sobě patří, ať už se v jejich životě stane cokoli a osud je rozdělí, kolikrát jen chce. O tom, že někteří zkrátka mají určeno někde existovat, i když se oním místem prohnalo tisíc bouří, které by je mohly (a snad i měly) odvát někam daleko. O tom, že poslání umí být v životě to nejsilnější. A v neposlední řadě o tom, že jsem kdysi před lety od Ripper Street čekal napínavou kriminálku a dostal jsem stonásobně víc.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kriminálka Whitechapel

Vzhledem k tomu, že mě baví seriály které jsou britské, historické, kriminální a detektivní, tak tenhle seriál je rozhodně můj šálek ideálního čaje.

Divák je nalákán na kriminální drama z viktoriánské doby ale především na záhadu okolo Jacka Rozparovače, po kterém pátrá dnešními termíny řečeno elitní jednotka Scotland Yardu - H Divize. Jack je ale nepolapitelný, a tak "naši borci" řeší i jiné případy.

Tři hlavní mužští protagonisté, detektiv inspektor Edmund Reed, detektiv seržant Bennet Drake a Yankee (Američan) kapitán Homer Jackson, jsou hlavními tahouny Ripper Street, ženy jsou zde spíše doplňkem, (asi by mi to mělo nějak vadit ale upřímně nevadí) i když i ony se později dostanou mezi hlavní postavy. Pánové ale rozhodně vedou a daleko více mi přirostli k srdci. (Asi tvůrci neumí psát ženské postavy, kdo ví)

Poté co převzal Ripper Street Amazon pociťuji určité rozpaky, především jak se seriál změnil a kam míří po dějové linii. Pořád mě ale baví, i když bych si to představovala trochu jinak. Vizuálně je ale seriál pořád stále krásně temný a atmosféra viktoriánského Londýna je stále uhrančivá, tak jak ji nastavila BBC.

H Division -> 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

BBC se daří

BBC mi naservírovala přesně to, co jsem od nich chtěla. Je sice předčasné dělat závěry teprve po prvním vysílaném díle, ale dá se říct, že byl více než vydařený.
Ripper street má zajímavý děj (Jack Rozparovač nikdy neomrzí, ikdyž to není jen o něm. Doufám, že se ale na scéně brzy objeví, může z něj být další zajímavá linie), herecké obsazení je též vydařené, nejvíce zde září Matthew MacFadyen, ale ani ostatní za ním nezůstávají pozadu. Ústřední trojice se skvěle doplňuje a dominuje celému seriálu.
Dalším plusem je hudba, která se velmi vydařila a zajímavě je uděláno úvodní intro.
Suma sumárum Ripper street stojí za shlédnutí a jestli si udrží kvalitu úvodního dílu, půjdu s hodnocením výš. Prozatím 90% za pár hlušších míst během dílu.
A Channině patří dík za skvělé titulky.
Edit: čím dál lepší, dávám 100 %

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

fin de siècle

Úžasný seriál vystihující atmosféru fin de siècle. Zmar, nenávist, násilí, strach a všudypřítomná smrt. Ústřední trojice je charismatická, případy napínavé a atmosféra by se dala krájet(zde, dle mého názoru, překonává Whitechapel). Jen houšť takovýmto seriálům a doufejme, že epizody a série budou jen přibývat. Vivat BBC

V podobných bych přidal ještě sentimentálnější ---) Murdoch mysteries (jak verzi z roku 2008 tak i tu drsnější verzi z roku 2004)

PS. Abych nezapomněl, jestli vás tohle období chytlo, máte rádi anglické pojetí (tj. bez příkras, naturalistické), tak vřele doporučuji seriál, který zde v databázi nenajdete - Londýnská nemocnice (Casualty 1906,7,8). K sehnání je na jednom nejmenovaném (nejznámějším českém share) srvru.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Starý Londýn a East End,co dodat...

Prostředí staré Anglie mně prostě baví a když se zpracování ujme televize BBC,tak se máme na co těšit.Konec 19.století krátce po Jacku Rozparovači vzniká Divize H,která se má postarat o zklidnění celkového stavu,který mezi lidmi panuje.Jenže v té době a ve čtvrti Whitchapel,kde jsou potemnělé ulice,špína a bída zločinnost jenom kvete.
Vynikající herecké obsazení ještě dokresluje pěkně zpracované prostředí a hlavně interiéry budov působí věrohodně.Může se zdát,že první řada je poněkud zmatená a nemá náboj,ale věřte tomu,že druhé a každá další svou kvalitu stupňují a jelikož jsem právě dokoukal poslední pátou řadu,tak mně mrzí mých 90% udělěných po dvou sériích.protože tohle by si 100 zasloužilo.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Edmund & Bennet Street

První série mě nadchla – v každém díle kriminální případ, drsná realita všedního dne starého Londýna, tvůrci si dali záležet i na dialektech jednotlivých částí města. Děj má spád a nudit se nebudete.
Druhá série přinesla změnu – došlo k zaměření se na osobní život hlavních hrdinů a vlastní krimi-příběhy ustoupily do pozadí, což, jak se později ukázalo, nebylo asi nejlepší řešení, protože sledovanost šla oproti první řadě dolů.
Třetí řada, kterou vysílal Amazon vypadá (po odsledování prvního dílu - můj názor) jako návrat k první sérii, což by bylo jedině dobře. Tady MUSÍM a CHCI vyzdvihnout práci překladatelky channiny, smekám a hluboce se klaním a DĚKUJI, protože překládat z odposlechu většinu dialogů, kde pomalu není poznat, jestli jsou herci po návštěvě zubaře, nebo jim vypadl text a jen si tak huhlají, není žádná legrace…
Dávám 80% - kvůli druhé sérii, channina 101% .o)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

street

Ripper Street mě první epizodou trochu zamrzel,myslela jsem si,že se to bude točit jenom kolem Jacka Rozparovače,ale díky bohu tomu tak nebylo.
Během dvou dnů jsem měla všech šestnáct dílů za sebou a nemohla setřást blažený úsměv z úst.
Matthew Macfadyen je skvělý a z anglických herců můj oblíbený a navíc měl dokonalého chirurga Homera Jacksona,ten byl absolutně perfektní,no a Bennet Drake?Doplnil nepřekonatelnou trojici,která si poradila se vším a s každým.
Takových seriálů bych uvítala víc.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Počátky kriminalistiky v Británii

Dobová atmosféra Londýna na jedničku. I kdyby byl dobový hnus jen z půlky pravdivý, fakt jsem rád za naše století :) Tento seriál stojí na výpravě.
Herci výborní, i když Matthew Macfadyen v hlavní roli mi přijde paradoxně nejslabší.
Epizodní díly v podstatě vždy představí zárodek nějaké kriminalistické a policejní techniky (analýzy, SWAT team, sniper, vyjednávání...) a je to sranda sledovat.
Kult se z toho pro mě nestane, ale velice příjemná podívaná určitě.
Plusem u mě též je, že se zbytečně nepatlají s dokola omílaným kultem okolo Jacka Rozparovače a v epizodách na něj jen inteligentně naráží.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kvalita BBC je vidět

Tenhle seriál si mě získal během první epizody. Londýn 19. století obávající se návratu Rozparovače je úžasný. Hlavní trojce je velmi dobře obsazená. Každý z herců je jiný, ale společně se skvěle doplňují. Děj podbarvuje komplikovaná minulost tří hlavních detektivů. Nechybí zrada, láska i spojenectví. Jen škoda že seriál zrušili. Za mě 85% ale jelikož to nejde...

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

nic pro slabé žaludky

Jsem u pátého dílu a nejraději bych nedělala nic jiného než na "to" čučela. Jsem maximálně spokojena, vlášť díl s otravou byl síla. Musely mít ohromnou spotřebu umělých zvratků. Jen si říkám, že moc nevěřím, že by se tak věnovali každé drobné mrtvole. V té době musely umírat mraky lidí na mraky infekčních chorob, nehod atd.Jsem zvědavá na další série zatím jsem nažhavená na to jak to vlastně bylo s mrtvou dcerou hlavního hrdiny.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Temnější stránka Londýna

V tomhle seriálu je všechno na doraz. Když se odehrává nějaká šarvátka, tak je velmi surová, syrová a naturalistická. Když je ohledáván zesnulý, tak je to občas i s minilekcí z anatomie, takže se můžete dozvědět víc, než kolik jste vlastně chtěli vědět. Podle způsobu vedení výslechů do této části světa a v této době ještě některé zásady nedorazily.

Seriál popisuje drsnou dobu, ve které se páchají kruté zločiny a k jejich vyřešení je občas zapotřebí použít drsných metod. Ale pak je tu i další linka, která se týká vztahů postav a kriminální zápletky tak o něco zjemňuje. Když se to ovšem všechno smíchá dohromady, tak z toho vyjde velice rozmanitý, živý a emočně nabitý seriál, ve kterém je snad úplně všechno. Nikdo tady není rytířem v zářivé zbroji, žádného obránce utlačovaných bez bázně a hany tady nenajdete. Všichni jsou jenom lidé a lidé chybují. A tak když se stane něco, o čem se ve slušné společnosti nemluví, tak se o tom nemluví. A možná, že přijde i ten Jack rozparovač.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pôjde o prvý pohyblivý porno film...

Je nemožné hodnotiť seriál po prvej časti. Tak snáď len spomeniem, čo vás neminie. Osobne som sa tešil, 19. storočie, Anglicko, britský prízvuk, výkaly na uliciach, to nechutné odpľúvanie buranov, to všetko tu bolo a malo byť. Obsadenie fajn, skvelý Jerome Flynn spolu s Macfadyenom a Rothenbergom spolu tvoria trojicu gentlemanov, kde každý má nejaké prednosti, oproti ostatným, takže sa skvele doplňujú. Kostýmy, rekvizity a celkové prostredie perfektné, rovnako skvelá bola aj hudba. Snáď sa neskôr dočkáme a objaví sa aj Jack the Ripper!

Channina dík že si sa vrhla na titulky!

80 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

ano paráda

tak ted jsem dokoukala poslední díl a musím říct: bomba.herci výborní věřila jsem jim každé slovo,pohyb i třeba grimasu.opravdu jsem se nenudila a fakt to bylo jako ze života,žádná červená knihovna,kde vše skončí dobře.i kladný hrdina má své mouchy prostě jak to je i ve skutečnosti.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The law for the lawless

Ráči sa pochmúrna atmosféra Londýna postihnutá udalosťami po Jackovi Rozparovačovi? Kde strach, chudoba, vraždy či násilie striehli na každom rohu? Tak Ripper Street od BBC je v tom prípade to pravé. A dokonca ešte lepšie.

BBC stále svojou tvorbou dokazuje, že stále na to má a že to vie teda perfektne. Ripper street dýcha tou správnou atmosférou tej doby. Doby kde nič nebolo ružové a dokonalé, kde ste mohli byť radi aj za to málo čo ste mali a o svoj život ste museli dennodenne bojovať. Beznádej nedýcha len zo samotnej atmosféry, ale aj jednotlivých prípadov, pohnutých osudoch ľudí či v osobných životoch hlavných postáv. Každý z nich skrýva v sebe niečo, čo ho zmenilo, poznamenalo, spravilo z neho človeka, ktorým je teraz. Postupom času sa nám ich príbehy odkrývajú. Tvoria tak ako jednu z liniek príbehu, ktorá po celý čas stojí v úzadí a keď nastane správny čas tak sa z jednej častí otvorí a povie svoj príbeh. Postavy sú príjemné, zahrané skvelo a vy tak nemáte problém im uveriť ich pohnuté osudy. Herecké obsadenie viac než skvelé. Matthew McFayden vo svojej roli exceluje a ani ostatní za ním nijak nezaostávajú.

Jednotlivé časti pôsobia svojím dojmom samostatne a epizódne , najme v prvej sérií. No aj tak na seba plynulo nadväzujú. V druhej sérií prišla už väčšia previazanosť, aj keď spočiatku nemusela byť až tak zreteľná, no bola tam. Jednotlivé príbehy boli podané zaujímavým spôsobom. Vražda nebola nič pekného a príjemného. Ich atmosféru a atmosféru celého seriálu, odľahčovala trojica Reid- Drake-Jackson, na ktorých vzájomnú interakciu sa pozeralo naozaj príjemne.

Seriál je perfektne spracovaný či už po príbehovej stránke, dobovej či vizuálnej. Síce bolo najprv oznámené, že seriál po druhej sérií konči (s takým koncom ďakujem pekne), no našťastie bol predĺžený na tretiu sériu, ktorá bude určite rovnako skvelá ako prvé dve.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Z dob Jacka Rozparovače

Seriál mě zaujal, ale nijak zvlášť. Vlastně ho sleduji stylem jedna epizoda měsíčně, a to mi stačí. Pořád čekám na ten moment, kdy mě seriál chytí, ale ten nějak nepřichází. Seriál je určitě zajímavý a doporučuji se podívat. Za mě 70%, protože je suprově natočený, zpracovaný, postavy jsou velmi zajímavé, to samé i příběhy, ale já prostě nejsem schopná sledovat více epizod za sebou a to je škoda.

Edit:
Tak seriál mě nakonec přeci jen chytil. 3 sérii jsem zkoukla na jeden zátah. Ale přeci jen, asi je třeba mít k tématu Jacka Rozparovače trošičku blíže, aby jste tento seriál zvládli.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

mírné zklamání

Rozhodně velkým kladem seriálu je to, že v každém dílu jde o jiný příběh. Výborná atmosféra s dobovými kostýmy a všemu skvěle vévodí Matthew MacFadyen. Ten je zatím jediným tahounem a bez něj by to každopádně nebylo to pravé ořechové i když je na něm vidět, že zřejmě současně natáčel i Annu Kareninu, protože to kilko navíc z Oblonskiho je na něm trochu znát. Ale nemohu si pomoct, očekávala jsem větší trhák :-)

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zatím dobrý

Upřímně řečeno občas nevím, co si mám o tomto seriálu myslet. Určitě se mi líbí po stránce audiovizuální kde práce jak herců, tak jejich maskérů, kostymérů, tak i kameramanů, střihačů a samozřejmě všech těch lidí, co se podíleli na zvuku(pozn.: kdo ještě v tom sylší podobnosti s Firefly??), je opravdu pozoruhodná. Také nesmím opomenout stránku dějovou, která je také vcelku podařená a "chytlavá". Když se ale nad tím pořádně zamyslím, tak seriál nepřináší nic moc nového, jen staré nápady, zabalené do nového papíru, předem prokouknutelné zápletky už dávno viděné jinde. Někdy si myslím, že by mě to i mělo vadit, ale zatím nevadí. Ne, i když se jedná už o snad po tisící omílané téma, tak mi to (zatím) nevadí.
Snad je to neobvyklou délkou epizod a krátkostí série, místy až přehnaně krutou realističností, či jen slušným počtem pro mě neokoukaných tváří (GoT jsem stále ještě neviděla, ale až dočtu...), ale tento seriál se mi zalíbil a myslím si, že se BBC zase jednou něco povedlo a jen doufám, že jeho kvalita vydrží.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

60%

Ještě nemám zcela dokoukáno, pořád jsem čekala, kdy se semele konečně něco zlomového a seriál začne být skutečně zajímavým, ale pak mi došlo, že když jsem skoro u konce, nic takového mě již nečeká... Neberte mě špatně, on to vůbec není špatný seriál. Dobová atmosféra je autentická, nápad originální - kriminálek z viktoriánské Anglie se moc nevidí. A hlavní hrdina z Pride&Prejudice má charismatu na rozdávání. Jenomže tam není nic, co by mě nutilo dychtivě sjíždět jeden díl za druhým, jako tomu bylo u ostatních seriálů BBC. A vzhledem k tomu, že přetrvávají dechberoucí dojmy z těch předchozích, neodpustím si srovnání; Ripper street je prostě slabší. S BBC asi nejde jen tak šlápnout vedle a RS má bezpochyby spoustu kvalit, ale víc než jeden díl za několik dní bych si nepustila. Dost mě zklamalo, že se seriál netýká Jacka Rozparovače a místo toho se věnuje jednotlivým a nenavazujícím případům. Sice jsou zajímavé, ale rozhodně to není "guilty pleasure" záležitost. A mimochodem postava seržanta jaksejenjmenuje je mi tak trochu trnem v oku, protože nemá vůbec rozvinutou osobnost - funguje tam jen jako taková "výplň", to aby tam byl nějaký "drsňák";a navíc vesměs působí jako neschopný patlal. Každopádně zábavný Yankee a vážný Edmund to vyvažují.. Možná, že kdybych nedávno neviděla jiné mini-série, hodnotila bych výš. Takhle 60%.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Po slušné a atmosférické první polovině série byla ta druhá o dost slabší. Seriál upadl do stereotypu a nedokázal se z něj vymanit. A taky má jedno z nejslabších finále, jaké jsem poslední dobou viděla. Přesto se pořád jedná o nadprůměrnou podívanou. Jen je nutno brát s velkou rezervou doktora Jacksona, geniálního znalce všeho, který by hravě strčil do kapsy většinu dnešních forenzních odborníků i s moderními laboratořemi.

Hodnocení zatím lehce nadhodnocuji. Uvidíme co s tím provede druhá série.

A po druhé série snižuji hodnocení, protože se dostavilo zklamání. Podivně šroubované a rádoby filozofické dialogy o ničem, změny charakterů bez výraznější motivace a náměty jak z učebnice politické korektnosti. Děkuji, nechci.

P.S. Fanoušci Game of Thrones ocení několik herců ve vedlejších rolích.

60 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Láska na první pohled

Seriál má výtečně vystihnutou atmosféru, kterou krásně dokreslují kulisy a kostýmy. Herci jsou uvěřitelní (stejně jako celá atmosféra seriálu, prostě skoro cítíte Whitechapel). Za pochvalu rozhodně stojí i zajímavě udělaná znělka.

Kéž by se natáčelo víc podobných seriálů, tohle je pro mě skvost.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

ripper

no Anglie se nedá popsat slovy,je to neuvěřitelná země a seriály mají také skvělé.Ripper Street mě nadchl,především díky Jacksonovi,takže palec nahoru a víc dílů na má bedra :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Indeed

temne a originalni zapletky. spinave a krute. naprosto me to pohltilo. perfektne napsane pribehy. vyborny casting. btw: uvodni znelka je "skorostejna" jako z Firefly.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

nezklamalo

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou a naprosto nelituji, že jsem bez dechu shlédla všech dosavadních 8 dílů. Musím BBC složit poklonu. Tohle se jim opravdu podařilo. Doufám, že další série bude brzo a stejně dobrá jak ta první.

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

londyn

skvělý serial.

100 %
5 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Ripper street bez Rippera

Detektivní seriál z viktoriálského Whitechappelu. Na jednu stranu je plný kladů, díky kterým si ho většina lidí asi když né zamiluje, tak alespoň oblíbí. Hlavní postavy jsou sympaťáci, atmosféra doby skvělá a vesměs je to pěkně mrazivě temné. Sice se tam vlastně o Rozparovače nejedná, ale o nenavazující případy tamního oddělení a to celé je v prvních třech sériích pospojováno celkem slabě, takže se dá mluvit o spíše odpočinkové epizodní záležitosti. Upřímně mi to hodně vyhovovalo, případy zajímavé a bavily, do toho trochu toho soukromí a kdyby zůstalo u třech sérií, tak bych hodnotil hodně vysoko.
Poslední 2 série ale změnily přístup, globální linka převažuje, z pronásledovatelů se stávají uprchlíci a čistě subjektivně to pro mě tak nějak ztratilo atraktivitu. Prostě ikdyž postavy a vizuál zůstal, tak mě to prostě přestalo bavit a těch posledních 10 dílů jsem dokoukal spíše na kulisu, což se mi u britských seriálů prakticky nestává.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí