Ripper Street

Ripper Street (Ripper Street) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
venalce

4. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dejte vale romantickým představám o viktoriánském Londýně

Tak k tomuhle seriálu jsem se potřebovala prokoukat, protože na první dobrou mě pilotní díl vůbec nezaujal. Na druhý pokus jsem začala s druhým dílem a do seriálu se naprosto nepokrytě zamilovala. (První díl jsem později znovu zkoukla a zhodnotila ho jako jeden z těch slabších, to se prostě občas stává, že seriály naberou dech až později.) Nicméně je to další z těch britských seriálových skvostů, seriál, u kterého se nemusíte spokojit s kompromisy, který neuráží divákovu inteligenci. Obzvlášť se mi zamlouvá jeho komplexnost - detektivní zápletky tu jsou naroubované na historické události i postavy, mnohdy s až překvapující přesností (např. smrt Josepha Merricka). Nebývá výjimkou, že se jednotlivé epizody zabývají skutečným problémem viktoriánské Anglie. Bývá nešvarem zvláště amerických počinů, že je historie ve jménu "zábavy" znásilňována, ale to naštěstí není případ tohoto seriálu, Britové si potrpí na syrovost a historii milují. Herecké obsazení je tradičně prvotřídní, spousta známých tváří (dělám si čárky za herce z Game of Thrones). Těžko říct proč, ale celé to prostředí policejního sboru ve viktoriánském Londýně na mě působí jako Ankh-Morpork se svou Hlídkou, což je výrazné plus.

Kvalitních kostýmních seriálů, které nepodlehly vyumělkovanosti, ale snaží se o historickou autentičnost, není nikdy dost. Ripper Street přežilo svou vlastní smrt a nadále nás těší svou přítomností. A je to jen dobře.

Avatar uživatele
Tetišeri

21. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hrátky v kanalizaci? Ach, vy muži!

Drsné, svižné, zábavné, tu a tam k zamyšlení. I když v romantických kulisách viktoriánského Londýna, moc romantiky tu nenajdeme.
Jak to ti Britové jenom dělají, že co jejich detektivní seriál, to návyková záležitost? Říkala jsem si, bože další Rozparovač, to zas bude nuda. A ejhle, nemohla jsem se odtrhnout. Prostředí, příběhy, postavy, atmosféra, to všechno je namícháno v jedinečném poměru a tak čekám na další řadu jako dítě na ježíška.

Avatar uživatele
makowitz

3. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

...ripper

Po první sérii měnim svoje rozhodnutí a z 90% dělám 100%, seriál je výbornej, syrovej, vtipnej, zcela nepokrytě suchej,plnej krve, špíny, Londýna a šlapek, a v neposlední řadě nesourodý skupiny hlavních postav, kdy každá má svoje tajemtví, a dokáže být ve správnou chvíli až nesympatická...sem unešen a naprosto spokojen, což se mi dlouho nestalo!

Avatar uživatele
Sydney

3. března 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kriminálka Whitechapel

Vzhledem k tomu, že mě baví seriály které jsou britské, historické, kriminální a detektivní, tak tenhle seriál je rozhodně můj šálek ideálního čaje.

Divák je nalákán na kriminální drama z viktoriánské doby ale především na záhadu okolo Jacka Rozparovače, po kterém pátrá dnešními termíny řečeno elitní jednotka Scotland Yardu - H Divize. Jack je ale nepolapitelný, a tak "naši borci" řeší i jiné případy.

Tři hlavní mužští protagonisté, detektiv inspektor Edmund Reed, detektiv seržant Bennet Drake a Yankee (Američan) kapitán Homer Jackson, jsou hlavními tahouny Ripper Street, ženy jsou zde spíše doplňkem, (asi by mi to mělo nějak vadit ale upřímně nevadí) i když i ony se později dostanou mezi hlavní postavy. Pánové ale rozhodně vedou a daleko více mi přirostli k srdci. (Asi tvůrci neumí psát ženské postavy, kdo ví)

Poté co převzal Ripper Street Amazon pociťuji určité rozpaky, především jak se seriál změnil a kam míří po dějové linii. Pořád mě ale baví, i když bych si to představovala trochu jinak. Vizuálně je ale seriál pořád stále krásně temný a atmosféra viktoriánského Londýna je stále uhrančivá, tak jak ji nastavila BBC.

H Division -> 80%

Avatar uživatele
vjera

20. srpna 2013

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

After the Ripper.

Náhoda s nudou se sešly a já tak měla tu čest prožít skvělých 8 hodin v Londýně roku 1889, kdy se veřejnost, policie i tisk stále vyrovnávaly se strachem, že by se Jack Rozparovač mohl vrátit. Přijde mi to jako svěží nápad - zatím se filmy a seriály věnovaly především době, kdy Rozparovač řádil, nikoli tomu, co následovalo.

BBC mě překvapuje svou kvalitou čím dál víc. Ripper Street skvěle kombinuje atmosféru tehdejšího Londýna, kriminálku, dramatické momenty a přidává složitější minulost hlavních hrdinů jako tenkou dějovou linku, která vás prostě zajímá. Veliká pochvala patří výběru herců. Matthew Macfadyen je výborný jako vždy. Jerome Flynn alias Bronn z GoT se zde ukazuje ve zcela jiném, řekněme romantičtějším světle policejního dobráka, co se nebojí zasadit ránu, když je třeba. Neokoukaný Adam Rothenberg v roli chirurga Homera Jacksona předvádí velmi přesvědčivý výkon. Jeho postava je typově všeználek, v kombinaci s jeho tak trochu rebelským postojem a hereckým projevem je však mým favoritem v seriálu. Ostatní herci tvoří seznam těch, co už jste někde určitě viděli (objeví se zde i ser Jorah a Hodor z GoT, kněz z Čokolády, holka z Misfits, a tak dále...) a vidíte je zde rádi.
Musím zmínit i vydařenou hudbu, málokdy hudbu u seriálů vnímám...

Ripper Street rozhodně doporučuji. Příjemných 8 hodinových dílů byla radost sledovat a jsem upřímně ráda, že se můžu těšit na další sérii. Kriminálky nesleduji, tuto historickou si ale nenechám ujít!

Avatar uživatele
phoebe.h2

6. ledna 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

BBC se daří

BBC mi naservírovala přesně to, co jsem od nich chtěla. Je sice předčasné dělat závěry teprve po prvním vysílaném díle, ale dá se říct, že byl více než vydařený.
Ripper street má zajímavý děj (Jack Rozparovač nikdy neomrzí, ikdyž to není jen o něm. Doufám, že se ale na scéně brzy objeví, může z něj být další zajímavá linie), herecké obsazení je též vydařené, nejvíce zde září Matthew MacFadyen, ale ani ostatní za ním nezůstávají pozadu. Ústřední trojice se skvěle doplňuje a dominuje celému seriálu.
Dalším plusem je hudba, která se velmi vydařila a zajímavě je uděláno úvodní intro.
Suma sumárum Ripper street stojí za shlédnutí a jestli si udrží kvalitu úvodního dílu, půjdu s hodnocením výš. Prozatím 90% za pár hlušších míst během dílu.
A Channině patří dík za skvělé titulky.
Edit: čím dál lepší, dávám 100 %

Avatar uživatele
tompson

26. ledna 2013

81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

fin de siècle

Úžasný seriál vystihující atmosféru fin de siècle. Zmar, nenávist, násilí, strach a všudypřítomná smrt. Ústřední trojice je charismatická, případy napínavé a atmosféra by se dala krájet(zde, dle mého názoru, překonává Whitechapel). Jen houšť takovýmto seriálům a doufejme, že epizody a série budou jen přibývat. Vivat BBC

V podobných bych přidal ještě sentimentálnější ---) Murdoch mysteries (jak verzi z roku 2008 tak i tu drsnější verzi z roku 2004)

PS. Abych nezapomněl, jestli vás tohle období chytlo, máte rádi anglické pojetí (tj. bez příkras, naturalistické), tak vřele doporučuji seriál, který zde v databázi nenajdete - Londýnská nemocnice (Casualty 1906,7,8). K sehnání je na jednom nejmenovaném (nejznámějším českém share) srvru.

Avatar uživatele
štelér

18. listopadu 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Starý Londýn a East End,co dodat...

Prostředí staré Anglie mně prostě baví a když se zpracování ujme televize BBC,tak se máme na co těšit.Konec 19.století krátce po Jacku Rozparovači vzniká Divize H,která se má postarat o zklidnění celkového stavu,který mezi lidmi panuje.Jenže v té době a ve čtvrti Whitchapel,kde jsou potemnělé ulice,špína a bída zločinnost jenom kvete.
Vynikající herecké obsazení ještě dokresluje pěkně zpracované prostředí a hlavně interiéry budov působí věrohodně.Může se zdát,že první řada je poněkud zmatená a nemá náboj,ale věřte tomu,že druhé a každá další svou kvalitu stupňují a jelikož jsem právě dokoukal poslední pátou řadu,tak mně mrzí mých 90% udělěných po dvou sériích.protože tohle by si 100 zasloužilo.

Avatar uživatele
DoctorQQ

27. února 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Edmund & Bennet Street

První série mě nadchla – v každém díle kriminální případ, drsná realita všedního dne starého Londýna, tvůrci si dali záležet i na dialektech jednotlivých částí města. Děj má spád a nudit se nebudete.
Druhá série přinesla změnu – došlo k zaměření se na osobní život hlavních hrdinů a vlastní krimi-příběhy ustoupily do pozadí, což, jak se později ukázalo, nebylo asi nejlepší řešení, protože sledovanost šla oproti první řadě dolů.
Třetí řada, kterou vysílal Amazon vypadá (po odsledování prvního dílu - můj názor) jako návrat k první sérii, což by bylo jedině dobře. Tady MUSÍM a CHCI vyzdvihnout práci překladatelky channiny, smekám a hluboce se klaním a DĚKUJI, protože překládat z odposlechu většinu dialogů, kde pomalu není poznat, jestli jsou herci po návštěvě zubaře, nebo jim vypadl text a jen si tak huhlají, není žádná legrace…
Dávám 80% - kvůli druhé sérii, channina 101% .o)

Avatar uživatele
justynajohnson

19. září 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

street

Ripper Street mě první epizodou trochu zamrzel,myslela jsem si,že se to bude točit jenom kolem Jacka Rozparovače,ale díky bohu tomu tak nebylo.
Během dvou dnů jsem měla všech šestnáct dílů za sebou a nemohla setřást blažený úsměv z úst.
Matthew Macfadyen je skvělý a z anglických herců můj oblíbený a navíc měl dokonalého chirurga Homera Jacksona,ten byl absolutně perfektní,no a Bennet Drake?Doplnil nepřekonatelnou trojici,která si poradila se vším a s každým.
Takových seriálů bych uvítala víc.

Avatar uživatele
toebiash

8. února 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Počátky kriminalistiky v Británii

Dobová atmosféra Londýna na jedničku. I kdyby byl dobový hnus jen z půlky pravdivý, fakt jsem rád za naše století :) Tento seriál stojí na výpravě.
Herci výborní, i když Matthew Macfadyen v hlavní roli mi přijde paradoxně nejslabší.
Epizodní díly v podstatě vždy představí zárodek nějaké kriminalistické a policejní techniky (analýzy, SWAT team, sniper, vyjednávání...) a je to sranda sledovat.
Kult se z toho pro mě nestane, ale velice příjemná podívaná určitě.
Plusem u mě též je, že se zbytečně nepatlají s dokola omílaným kultem okolo Jacka Rozparovače a v epizodách na něj jen inteligentně naráží.

Avatar uživatele
Errol

7. ledna 2013

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Strach a hnus v Londýně

O Jacku Rozparovači už toho bylo natočeno hodně. Společným jmenovatelem bylo často násilí a otevřené sexuální scény, což z tohoto příběhu dělá ideální námět pro moderní seriál, který snadno zapadne mezi kusy jako Dexter nebo Game of Thrones.

Atmosféra je vskutku silná. Temné barvy, zatažená obloha, podmanivá hudba, davy pobíhajících lidí, to je Viktoriánský Londýn. Ale najdou se i světlé okamžiky, kdy detektivové navštíví předměstí, kde rostou stromy a slunce svítí na zářivě červené stěny cihlových domů. Malé detaily, které dávají dohromady vizuálně nápaditý celek.

K seriálu mě přitáhl samozřejmě vynikající Jerome Flynn, kterého jsem si oblíbil v GoT, a pak už se jen půl roku těšil, až konečně začne Ripper Street. Ostatní herci jsou samozřejmě také skvělí. Doufám, že se seriálu bude dařit a že jen tak neskončí.

PS: Úvodní znělka ve mně vyvolala nostalgické vzpomínky na Firefly.

Avatar uživatele
market.f

28. prosince 2013

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kvalita BBC je vidět

Tenhle seriál si mě získal během první epizody. Londýn 19. století obávající se návratu Rozparovače je úžasný. Hlavní trojce je velmi dobře obsazená. Každý z herců je jiný, ale společně se skvěle doplňují. Děj podbarvuje komplikovaná minulost tří hlavních detektivů. Nechybí zrada, láska i spojenectví. Jen škoda že seriál zrušili. Za mě 85% ale jelikož to nejde...

Avatar uživatele
Rojko

3. ledna 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Pôjde o prvý pohyblivý porno film...

Je nemožné hodnotiť seriál po prvej časti. Tak snáď len spomeniem, čo vás neminie. Osobne som sa tešil, 19. storočie, Anglicko, britský prízvuk, výkaly na uliciach, to nechutné odpľúvanie buranov, to všetko tu bolo a malo byť. Obsadenie fajn, skvelý Jerome Flynn spolu s Macfadyenom a Rothenbergom spolu tvoria trojicu gentlemanov, kde každý má nejaké prednosti, oproti ostatným, takže sa skvele doplňujú. Kostýmy, rekvizity a celkové prostredie perfektné, rovnako skvelá bola aj hudba. Snáď sa neskôr dočkáme a objaví sa aj Jack the Ripper!

Channina dík že si sa vrhla na titulky!

Avatar uživatele
corine

26. února 2013

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Temnější stránka Londýna

V tomhle seriálu je všechno na doraz. Když se odehrává nějaká šarvátka, tak je velmi surová, syrová a naturalistická. Když je ohledáván zesnulý, tak je to občas i s minilekcí z anatomie, takže se můžete dozvědět víc, než kolik jste vlastně chtěli vědět. Podle způsobu vedení výslechů do této části světa a v této době ještě některé zásady nedorazily.

Seriál popisuje drsnou dobu, ve které se páchají kruté zločiny a k jejich vyřešení je občas zapotřebí použít drsných metod. Ale pak je tu i další linka, která se týká vztahů postav a kriminální zápletky tak o něco zjemňuje. Když se to ovšem všechno smíchá dohromady, tak z toho vyjde velice rozmanitý, živý a emočně nabitý seriál, ve kterém je snad úplně všechno. Nikdo tady není rytířem v zářivé zbroji, žádného obránce utlačovaných bez bázně a hany tady nenajdete. Všichni jsou jenom lidé a lidé chybují. A tak když se stane něco, o čem se ve slušné společnosti nemluví, tak se o tom nemluví. A možná, že přijde i ten Jack rozparovač.

Avatar uživatele
bohuli

5. ledna 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

nic pro slabé žaludky

Jsem u pátého dílu a nejraději bych nedělala nic jiného než na "to" čučela. Jsem maximálně spokojena, vlášť díl s otravou byl síla. Musely mít ohromnou spotřebu umělých zvratků. Jen si říkám, že moc nevěřím, že by se tak věnovali každé drobné mrtvole. V té době musely umírat mraky lidí na mraky infekčních chorob, nehod atd.Jsem zvědavá na další série zatím jsem nažhavená na to jak to vlastně bylo s mrtvou dcerou hlavního hrdiny.

Avatar uživatele
veva8

7. října 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

ano paráda

tak ted jsem dokoukala poslední díl a musím říct: bomba.herci výborní věřila jsem jim každé slovo,pohyb i třeba grimasu.opravdu jsem se nenudila a fakt to bylo jako ze života,žádná červená knihovna,kde vše skončí dobře.i kladný hrdina má své mouchy prostě jak to je i ve skutečnosti.

Avatar uživatele
Kahlan

29. dubna 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The law for the lawless

Ráči sa pochmúrna atmosféra Londýna postihnutá udalosťami po Jackovi Rozparovačovi? Kde strach, chudoba, vraždy či násilie striehli na každom rohu? Tak Ripper Street od BBC je v tom prípade to pravé. A dokonca ešte lepšie.

BBC stále svojou tvorbou dokazuje, že stále na to má a že to vie teda perfektne. Ripper street dýcha tou správnou atmosférou tej doby. Doby kde nič nebolo ružové a dokonalé, kde ste mohli byť radi aj za to málo čo ste mali a o svoj život ste museli dennodenne bojovať. Beznádej nedýcha len zo samotnej atmosféry, ale aj jednotlivých prípadov, pohnutých osudoch ľudí či v osobných životoch hlavných postáv. Každý z nich skrýva v sebe niečo, čo ho zmenilo, poznamenalo, spravilo z neho človeka, ktorým je teraz. Postupom času sa nám ich príbehy odkrývajú. Tvoria tak ako jednu z liniek príbehu, ktorá po celý čas stojí v úzadí a keď nastane správny čas tak sa z jednej častí otvorí a povie svoj príbeh. Postavy sú príjemné, zahrané skvelo a vy tak nemáte problém im uveriť ich pohnuté osudy. Herecké obsadenie viac než skvelé. Matthew McFayden vo svojej roli exceluje a ani ostatní za ním nijak nezaostávajú.

Jednotlivé časti pôsobia svojím dojmom samostatne a epizódne , najme v prvej sérií. No aj tak na seba plynulo nadväzujú. V druhej sérií prišla už väčšia previazanosť, aj keď spočiatku nemusela byť až tak zreteľná, no bola tam. Jednotlivé príbehy boli podané zaujímavým spôsobom. Vražda nebola nič pekného a príjemného. Ich atmosféru a atmosféru celého seriálu, odľahčovala trojica Reid- Drake-Jackson, na ktorých vzájomnú interakciu sa pozeralo naozaj príjemne.

Seriál je perfektne spracovaný či už po príbehovej stránke, dobovej či vizuálnej. Síce bolo najprv oznámené, že seriál po druhej sérií konči (s takým koncom ďakujem pekne), no našťastie bol predĺžený na tretiu sériu, ktorá bude určite rovnako skvelá ako prvé dve.

Avatar uživatele
emma53

23. července 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

mírné zklamání

Rozhodně velkým kladem seriálu je to, že v každém dílu jde o jiný příběh. Výborná atmosféra s dobovými kostýmy a všemu skvěle vévodí Matthew MacFadyen. Ten je zatím jediným tahounem a bez něj by to každopádně nebylo to pravé ořechové i když je na něm vidět, že zřejmě současně natáčel i Annu Kareninu, protože to kilko navíc z Oblonskiho je na něm trochu znát. Ale nemohu si pomoct, očekávala jsem větší trhák :-)

Avatar uživatele
wexzuz

3. května 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Z dob Jacka Rozparovače

Seriál mě zaujal, ale nijak zvlášť. Vlastně ho sleduji stylem jedna epizoda měsíčně, a to mi stačí. Pořád čekám na ten moment, kdy mě seriál chytí, ale ten nějak nepřichází. Seriál je určitě zajímavý a doporučuji se podívat. Za mě 70%, protože je suprově natočený, zpracovaný, postavy jsou velmi zajímavé, to samé i příběhy, ale já prostě nejsem schopná sledovat více epizod za sebou a to je škoda.

Edit:
Tak seriál mě nakonec přeci jen chytil. 3 sérii jsem zkoukla na jeden zátah. Ale přeci jen, asi je třeba mít k tématu Jacka Rozparovače trošičku blíže, aby jste tento seriál zvládli.

Avatar uživatele
Nevada

3. dubna 2013

42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

...

Po slušné a atmosférické první polovině série byla ta druhá o dost slabší. Seriál upadl do stereotypu a nedokázal se z něj vymanit. A taky má jedno z nejslabších finále, jaké jsem poslední dobou viděla. Přesto se pořád jedná o nadprůměrnou podívanou. Jen je nutno brát s velkou rezervou doktora Jacksona, geniálního znalce všeho, který by hravě strčil do kapsy většinu dnešních forenzních odborníků i s moderními laboratořemi.

Hodnocení zatím lehce nadhodnocuji. Uvidíme co s tím provede druhá série.

A po druhé série snižuji hodnocení, protože se dostavilo zklamání. Podivně šroubované a rádoby filozofické dialogy o ničem, změny charakterů bez výraznější motivace a náměty jak z učebnice politické korektnosti. Děkuji, nechci.

P.S. Fanoušci Game of Thrones ocení několik herců ve vedlejších rolích.

Avatar uživatele
Eviik

19. listopadu 2013

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zatím dobrý

Upřímně řečeno občas nevím, co si mám o tomto seriálu myslet. Určitě se mi líbí po stránce audiovizuální kde práce jak herců, tak jejich maskérů, kostymérů, tak i kameramanů, střihačů a samozřejmě všech těch lidí, co se podíleli na zvuku(pozn.: kdo ještě v tom sylší podobnosti s Firefly??), je opravdu pozoruhodná. Také nesmím opomenout stránku dějovou, která je také vcelku podařená a "chytlavá". Když se ale nad tím pořádně zamyslím, tak seriál nepřináší nic moc nového, jen staré nápady, zabalené do nového papíru, předem prokouknutelné zápletky už dávno viděné jinde. Někdy si myslím, že by mě to i mělo vadit, ale zatím nevadí. Ne, i když se jedná už o snad po tisící omílané téma, tak mi to (zatím) nevadí.
Snad je to neobvyklou délkou epizod a krátkostí série, místy až přehnaně krutou realističností, či jen slušným počtem pro mě neokoukaných tváří (GoT jsem stále ještě neviděla, ale až dočtu...), ale tento seriál se mi zalíbil a myslím si, že se BBC zase jednou něco povedlo a jen doufám, že jeho kvalita vydrží.

Avatar uživatele
Silkwe

14. února 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Láska na první pohled

Seriál má výtečně vystihnutou atmosféru, kterou krásně dokreslují kulisy a kostýmy. Herci jsou uvěřitelní (stejně jako celá atmosféra seriálu, prostě skoro cítíte Whitechapel). Za pochvalu rozhodně stojí i zajímavě udělaná znělka.

Kéž by se natáčelo víc podobných seriálů, tohle je pro mě skvost.

Avatar uživatele
Netty

2. dubna 2015

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

60%

Ještě nemám zcela dokoukáno, pořád jsem čekala, kdy se semele konečně něco zlomového a seriál začne být skutečně zajímavým, ale pak mi došlo, že když jsem skoro u konce, nic takového mě již nečeká... Neberte mě špatně, on to vůbec není špatný seriál. Dobová atmosféra je autentická, nápad originální - kriminálek z viktoriánské Anglie se moc nevidí. A hlavní hrdina z Pride&Prejudice má charismatu na rozdávání. Jenomže tam není nic, co by mě nutilo dychtivě sjíždět jeden díl za druhým, jako tomu bylo u ostatních seriálů BBC. A vzhledem k tomu, že přetrvávají dechberoucí dojmy z těch předchozích, neodpustím si srovnání; Ripper street je prostě slabší. S BBC asi nejde jen tak šlápnout vedle a RS má bezpochyby spoustu kvalit, ale víc než jeden díl za několik dní bych si nepustila. Dost mě zklamalo, že se seriál netýká Jacka Rozparovače a místo toho se věnuje jednotlivým a nenavazujícím případům. Sice jsou zajímavé, ale rozhodně to není "guilty pleasure" záležitost. A mimochodem postava seržanta jaksejenjmenuje je mi tak trochu trnem v oku, protože nemá vůbec rozvinutou osobnost - funguje tam jen jako taková "výplň", to aby tam byl nějaký "drsňák";a navíc vesměs působí jako neschopný patlal. Každopádně zábavný Yankee a vážný Edmund to vyvažují.. Možná, že kdybych nedávno neviděla jiné mini-série, hodnotila bych výš. Takhle 60%.

Avatar uživatele
apolenkakrasna

19. září 2014

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

ripper

no Anglie se nedá popsat slovy,je to neuvěřitelná země a seriály mají také skvělé.Ripper Street mě nadchl,především díky Jacksonovi,takže palec nahoru a víc dílů na má bedra :)

Avatar uživatele
gody

18. dubna 2013

11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Indeed

temne a originalni zapletky. spinave a krute. naprosto me to pohltilo. perfektne napsane pribehy. vyborny casting. btw: uvodni znelka je "skorostejna" jako z Firefly.

Avatar uživatele
This is madness

11. března 2013

8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

nezklamalo

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou a naprosto nelituji, že jsem bez dechu shlédla všech dosavadních 8 dílů. Musím BBC složit poklonu. Tohle se jim opravdu podařilo. Doufám, že další série bude brzo a stejně dobrá jak ta první.

Avatar uživatele
xyxoni

28. ledna 2013

6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

londyn

skvělý serial.