plakát seriálu

Roswell

(Roswell)

Zajímavosti ze seriálu
Do role Maxe měl být původně obsazen Heath Ledger. Poté, co seriál "Roar", jehož byl hlavním protagonistou, propadl, studio Fox ho odmítlo obsadit. Dalším adeptem na roli Maxe byl Brendan Fehr, kterého však více zaujal Michael, tak byl nakonec obsazen Jason Behr.
Ani obsazení ženských postav nebylo úplně jednoznačné. Katherine Heigl, Shiri Appleby i Majandra Delfino si vyzkoušely všechny tři role. Majandra měla původně hrát Liz a Katherine Mariu
Nick Wechsler se ucházel o čtyři různé role, nakonec získal roli Kylea Valentiho.
Novinové útržky v úvodních titulcích jsou skutečné zprávy z novin týkající se údajné havárie UFO v Roswellu z července 1947.
Majandra Delfino získala jméno Majandra tak, že její sestra nedokázala vyslovit její pravé křestní jméno Maria Alejandra.
Jedna epizoda byla natáčena 5-7 dní.
Jason Behr a Katherine Heigl, kteří hráli v seriálu sourozence, spolu v letech 1999 až 2001 chodili.
Láska Marii a Michaela neproběhla jen v seriálu. Majandra Delfino a Brendan Fehr spolu tvořili pár v letech 2002 a 2003.
Majadra Delfino, která hrála Mariu, se v roce 2007 provdala za svého hereckého kolegu Devona Gummersalla, který v několika epzodách představoval Mariina bratrance Seana DeLucu. Rozvedli se rok poté.
Herci jako přisadu do jídla nepoužívali skutečné Tabasco, ale šťávu značky V8 Berry Splash. Původně sice zkoušeli ochucovat Tabascem, ale hercům následně slzely oči a neustále žádali o pití.
Během první sezóny měl být seriál kvůli nízkým ratingům zrušen, ale fanoušci po celých státech posílali producentům lahvičky Tabasca jako důkaz, že jich je dost. Jejich originální žádost byla vyslyšena, "Roswell" se přesunul do jiného vysílacího času a pokračoval dalšími dvěma sezónami.