Plakát

Sága rodu Forsytů (1967)

(The Forsyte Saga)

Seriál z produkce BBC, který ve své době zaznamenal enormní úspěch doma i v zahraničí a to jak v zemích západního tak východního bloku. V roce 1879 jsou Forsyti anglickou rodinou patřící ke střední třídě. Základem je deset stále zdravých starších sourozenců a většina... [více]

1967 | Velká Británie | 50 minut | BBC Two | Drama | 26 epizod | status: ukončeno v roce 1967
Poslední odvysílaná

1×26 – Swan Song

(premiéra 1. 7. 1967 – před 56 lety)
závěr seriálu

Sága rodu Forsytů (1967) – O čem to je

Seriál z produkce BBC, který ve své době zaznamenal enormní úspěch doma i v zahraničí a to jak v zemích západního tak východního bloku.

V roce 1879 jsou Forsyti anglickou rodinou patřící ke střední třídě. Základem je deset stále zdravých starších sourozenců a většina z nich určitě bohatých. Jejich děti jsou dospělé. Mladému Jolyonovi, synovi patriarchy rodiny, starého Jolyona, je třicet let. Je ženatý, má dceru June a má skandální poměr s její vychovatelkou. Jamesův syn je Soames, kterého nemá starý Jolyon rád. Soames je chudý učitel hudby který miluje Irene. Ta však jeho city neopětuje, ale přesto se za něj provdá. Mladý Jolyon opouští svou rodinu, odchází s vychovatelkou a snaží se stal malířem.

V roce 1886, ve snaze zachránit své manželství, najímá Soames Junina snoubence, architekta, na stavbu domu pro Irene. Mezi Irene a architektem vzplane milostný poměr. Soames, v záchvatu žárlivosti, znásilní Irene. Architekt umírá při nehodě. Irene opouští Soamese. V rodinách Jolyonových a Jamesových nastává rozkol a nevraživost.

V roce 1899 se Soames konečně rozvádí s Irene. Irene má poměr s mladým Jolyonem. Z něhož vzejde syn Jon Forsyte. Soames se znova ožení a má dceru Fleur.

V roce 1920 se Jon a Fleur setkávají a i přes námitky obou rodičů se do sebe zamilují. Jejich poměr je krátký do té doby, kdy Jolyon sdělí Jonovi vše o Ireně a jejím sňatku se Soamesem. Jon utíká do Ameriky. Fleur se provdá za mladého baroneta Michaela Monta.

V roce 1926 se Jon vrací z Ameriky a opět se setkává s Fleur. Ona ho vmanévruje do další aféry, kterou on ukončí. Sklíčená Fleur náhodně založí v domě svého otce požár. Soames zachrání Fleur, i za cenu vlastního života...

Soames Forsyte
Winifred Dartie
'Young Jolyon' Forsyte
Info box
Stanice

BBC Two

Délka

50 minut

Žánr

Drama

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1967

První vysílání

10. ledna 1967

Ukončení seriálu

1. července 1967

Odkazy

IMDb.com
TV.com

Související