plakát seriálu

Salamandr

(Salamander)

Názory uživatelů

Salamandr: Hanba belgických mocných

Některým seriálům vysílací časy skutečně nepřejí a dvanáctidílný belgický seriál Salamandr si v tomto ohledu pro svou reprízu vytáhl černého Petra, což je docela škoda. Jen málokterý seriál totiž dokáže tak přímočaře demonstrovat, že také v zemích Beneluxu organizovaný zločin drtivě motá hlavu místním policejním složkám. A podsvětí, které v seriálu Salamandr dostalo v roce 2012 velmi jasné kontury, rozhodně nelze považovat za žádné nazdárky - nikoli náhodou bývá tento na evropské poměry elitní seriál srovnáván se slavnou italskou Chobotnicí.

Geniálně naplánovaná a neméně bravurně provedená loupež v podezřelé bance Jonkhere jen odstartuje kolotoč zvratů a vydírání, do nějž časem spadne také policejní samotářský vlk Paul Gerardy v podání výborného Filipa Peeterse.

S každou další nalezenou stopou je ale nesmlouvavému kriminalistovi jasnější, že tenhle případ nemůže nechat jen tak být. I proto, že vynořující se špína vede jak k tajné organizaci Salamandr, tak k nejvlivnějším belgickým politikům...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé