plakát seriálu

Scream Queens

(Scream Queens)

Epizoda 1×11 – Black Friday
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chanelky se rozhodnou, že Rudým ďáblem je děkanka Munsch a chtějí celou záležitost vzít do svých rukou. Chad pořádá čtení Boonovy závěti a pozve k tomu Peta, a Denise dostane novou práci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V KKT jsou otřesení z toho, že jim Rudý ďábel naservíroval hlavu Gigi a snaží se zavolat na policii, aby jim oznámili další vraždu. Tam jim to ale nikdo nezvedá.
Wes, Grace a Pete se tak vydají na stanici osobně a tam zjistí, že celé oddělení vyšetřování vražd dostalo padáka, protože nemají žádná vodítka na chycení Rudého ďábla.

Chanelky chtějí jít o půlnoci do obchoďáku na nákupy, protože je Černý pátek. Děkanka se jim to snaží zakázat, někde tu přece pobíhá vrah. Ony si to ale nenechají vymluvit.
Jdou tedy do obchoďáku a nakupují. Když odcházejí z jednoho obchodu, všimnou si, že je obchoďák podivně prázdný. Navíc zhasnou všechna světla. Dívky tak hledají cestu ven, ale ta je zadělaná řetězem. Venku stojí Rudý ďábel. Chanelky zpanikaří a snaží se najít jinou cestu ven. To se jim nakonec povede. Chanelky se dostanou do bezpečí, sama Chanel, ale zůstane v obchodě a chce Rudému ďáblu čelit.
Ten ji postřelí z kuše. Než ji stačí oddělat, přiběhne Denise s pistolí, najali ji totiž k policii. Denise se snaží Rudého ďábla chytit, ten ale uteče.

Zpátky v KKT přijde Chanel s nápadem. Je zcela očividné, že Rudý ďábel je děkanka Munsch, takže by ji měly zabít. Zayday je proti tomu, naopak Grace se, k šoku všech, postaví na stranu Chanel. Dohodnou se tedy, že se děkanku pokusí otrávit.
Chanel s Grace jdou za ní a chtějí přednášku o feminismu. Nabídnou jí otrávený cider, děkanka ho vypije a nic se jí nestane.

Mezitím Chad pozve Peta na čtení Boonovy závěti. Pete nechápe proč, pak se ukáže, že mu Boone přenechal celý svůj majetek. Chad po něm chce vědět, jak je to možné. Pete nejdřív tvrdí, že Boona skoro neznal, pak přizná, že to byl jeho zdroj při psaní článku o řeckém systému na univerzitě.
Chad pak Petovi nabídne, aby se přidal k Dickie Dollar Scholars, ten to odmítne. Chad ho tak vyzve na souboj. Každý, kdo odmítne nabídku na přijetí k DDS, musí bojovat v duelu na smrt. Pete odmítne a odchází. Chad za ním volá, že bude zavražděn.

Grace se pak Petovi svěří s tím, že chtěly zabít děkanku, ale nevyšlo to. Pete se to Grace snaží vymluvit, ona přece není zabiják.
Když pak Chanel hledá další způsob, jak děkanku zabít, Grace to odmítne. Na základě toho jí Chanel vyloučí z KKT. Grace tedy odchází, předpokládá, že Zayday půjde taky, ale ta zůstává, protože si uvědomila, že měla Grace původně pravdu, musí se zbavit děkanky.
Grace tak jde za svým otcem. Ten pomáhá Petovi s jeho článkem. Procházejí složky Gigi a konečně pochopí vodítko mezi Gigi a těmi dětmi z vany. Gigiina sestra byla ta čtvrtá dívka u vany, ta co si k sobě ty děti vzala. Avšak neunesla to, co provedly, a spáchala sebevraždu. O děti se pak začala starat Gigi, která ale psychicky nezvládla, že je její sestra po smrti.

Chanelky a Zayday se pokusí podruhé zabít děkanku Munsch. Jdou do kryptokomory. Děkance pak nastaví -200 stupňů a nechají ji tam dvacet minut. Čekají, že bude mrtvá, ale děkanka to přežije, navíc se údajně nikdy necítila líp.
Holky pak přemýšlí, jak je vůbec něco takového možné. Hester přijde s tím, že to stejné lidi zkoušeli na Rasputinovi. Nejdřív se ho snažili otrávit, ale to nezabralo. Pak ho střelili do hrudníku i do hlavy, vykastrovali a nakonec hodili do řeky. Podle pitvy ještě v řece žil a snažil se dostat ven, nakonec však zemřel na nedostatek kyslíku.
To Chanel vnukne nápad, pokusí se děkanku utopit, stejně jako Rasputina. Chanel řekne ostatním, aby si nechaly puštěné mobily a až jim zavolá, tak ať jdou k bazénu.
Holky se však pohádají v obchodě a hovor od Chanel jim unikne. Děkanka s Chanel jsou tak u bazénu samy. Děkance dojde, že Chanel si nechce povídat jen o feminismu a odchází.
Chanel se naštve, že ji v tom Chanelky nechaly a začne jim na notebooku psát dopis.

Pete si balí oblečení, někdo mu volá. Pete říká, že odjíždí z kampusu, stejně jako by měl odjet on a že má výčitky svědomí. Nechce, aby mu osoba ještě někdy volala.
Do pokoje pak k Petovi jde Grace a chce se s ním vyspat. Pete ji ale odmítne a řekne, že nechce, aby její poprvé bylo s vrahem.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Wes: Má přítelkyně byla zavražděna. Vrah jí uřízl hlavu a snažil se nám ji naservírovat na Díkůvzdání.
policajt: Zní to hrozně, ale raději si to nechte pro sebe. Téměř vždy je hlavním podezřelým přítel.
Wes: Aha, no, já se s ní chtěl rozejít. Přiváděla mě k šílenství.
Peter: Tím si zrovna nepomáháte.
Chanel: Takže zřejmě je nemožné otrávit děkanku, protože má nějaké divné bizarní střevo, co dokáže strávit cokoliv! Musíme vymyslet nový způsob, jak ji zabít!
Grace: Ne. Už v tom nepokračuju.
Chanel: Cože? Před dvěma hodinama jsi byla celá: Otravme tu mrchu!
Grace: Změnila jsem názor. Pořád si myslím, že je tím vrahem, ale všechny důkazy proti ní jsou nepřímé. Nemáme přímý důkaz a když ji zabijeme bez dostatku důkazů, nejsme o nic lepší než Rudý ďábel. Kdož, ano, nejspíš je děkanka Munschová.
Chanel: Mám Pětce koupit tyhle mosazné pecky za 99 centů, po kterých jí zezelenají uši a dostane infekci, nebo tyhle věšáky za dolar 99 centů, co se jí zaseknou o svetr a roztrhnou jí ucho?
Chanel: Při černém pátku úmyslně kupuju levné, nic moc vánoční dárky pro přátele. Rozpoznají, že je dárek levný a začnou zpochybňovat naše přátelství. Díky tomu s nimi pak mohu mnohem lépe manipulovat, protože si to snaží u mě vyžehlit.
(Chanel stojí naproti Rudému ďáblovi s kuší.)
Chanel: Tak jo, Munschová. Jsme tu konečně jen ty a já. Do toho, zastřel mě, babo. Budu aspoň navěky mladá a hubená a ty budeš pořád stará.
Hlavní postavy
Cathy Munsch
Chanel Oberlin
Chanel #3
Zayday Williams
Hester Ulrich
Wes Gardner
Pete Martínez
Chad Radwell
Grace Gardner
Vedlejší postavy
Denise Hemphill
Red Devil
Shop Assistant
Lady Red Devil
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBlack Friday (neoficiální název)
Původní názevBlack Friday
Rok natočení2015
Premiéra1. prosince 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry2 400 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody