plakát seriálu

Scream Queens

(Scream Queens)

Epizoda 1×12 – Dorkus
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pete se otevře Grace a svěří jí svoje tajemství. Chanel udělá menší chybu a musí se potýkat s jejími následky. Navíc dívky opět napadne Rudý ďábel.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pete se svěří Grace, že je vrah. Když byla zabitá kolegyně Denise, tak Pete čekal před domem a pronásledoval pak Rudého ďábla a tím zjistil, že je to Boone. Chtěl ho udat, ale Boone mu vysvětlil proč dělá, to co dělá a Pete s ním vlastně souhlasil, takže mu chtěl pomoct. Zabil Rogera, když měly holky pyžamovou párty. Pak chtěl zastavit Boona a tak, když ho požádal o pomoc se zabitím Gigi, místo Gigi zabil Boona. Pak taky postřelil Chanel a jednoho z policistů. Grace odchází, ale Pete jí přiměje zůstat, chce jí prozradit, kdo je druhý zabiják. Stihne ale říct jen to, že je to jedna z jejích Kappa sester, pak ze skříně vyskočí Rudý ďábel a zabije Peta.
Grace s ním začne bojovat, Rudý ďábel jí praští po hlavě. Nechá však Grace žít. Ta chce zjistit, kdo to je tak požádá svého otce o pomoc.
Wes souhlasí a svede děkanku Munsch, aby Grace se Zayday mohly prohlédnout záznamy Chanelek a zjistit, která z nich by to mohla být. U jedné najdou podezřelé kurzy, tak se dívají na její osobní složku a tam najdou, že veškeré její rodinné údaje a historie, kam chodila do školy, jsou zcela vymyšlené.

Chanel ve vzteku napíše email Chanelkám a Zayday, aby jim vynadala za to, že když potřebovala jejich pomoct se zabitím děkanky, tak jí v tom všechny nechaly. Omylem však pošle email všem a stane se kvůli tomu nenáviděnější osobou Ameriky. Ostatní studenti se dokonce vrátí na kampus a pronásledují Chanel. Ta jim sice všem řekne, ať si jdou trhnout nohou, ale v soukromí to nenese moc dobře. Dokonce si objedná hada, aby se zabila. Zayday jí však zastaví. Obě dvě pak napadne Rudý ďábel, ale Zayday ho přepere a strhne mu masku. Je to nějaký chlapík, kterého nikdo předtím neviděl.
Přiběhne za nimi vyděšená Hester, že jí napadnul někdo v bílém závoji a řekl jí "dork". Dívky pak zjistí, že chlapík v kostýmu má kolem sebe přidělanou bombu, která co nevidět vybuchne. Všechny se ale stihnou včas schovat.

Chanel pak dojde k prozření a chce si napravit svojí reputaci veřejnou omluvou a vydá se za Melanií, dívkou, která byla ve vedení Kappy před Chanel, ta kterou někdo postříkal kyselinou.
Společně s #3 a #5 jdou k ní domů. Hester jim řekne, že je tam potká, ale nedorazí. Chanel #5 pak také odchází, protože má rande.
Chanel tak jde za Melanií a řekne Chanel #3, že to má natočit. Jakmile to #3 začne nahrávat, tak Chanel Melanii obviní z toho, že je Rudý ďábel a že se je všechny snaží zabít. Hester totiž říkala, že viděla někoho s bílým závojem, který jí řekl "dork" jako Dorkus, Melaniino příjmení.

Do pokoje vtrhne Zayday s Grace, které jim řeknou, že zabijákem je Hester.

Dívky jdou zpátky do Kappy, když tam dorazí, tak někdo začne křičet. Holky tak jdou nahoru, najdou tam Chanel #5, která tvrdí, že její rande nikdy nedorazilo. Všechny tedy jdou do skříně Chanel, odkud se ozval ten křik, a najdou tam Hester. V jednom oku má zapíchnutý podpatek boty, která patří Chanel. Nejdřív to vypadá, že je mrtvá, ale pak se probere, prstem ukáže na Chanel #5 a řekne, že to ona je Rudý ďábel.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Cathy Munsch
Chanel Oberlin
Chanel #3
Zayday Williams
Hester Ulrich
Wes Gardner
Pete Martínez
Grace Gardner
Vedlejší postavy
Melanie Dorkus
Police Officer
Photographer
Upscale Coffeehouse Patron
Reporter #3
Reporter #2
Reporter
Shondell
Non-Descript Dude
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDorkus (neoficiální název)
Původní názevDorkus
Rok natočení2015
Premiéra8. prosince 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 530 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody