plakát seriálu

Scream Queens

(Scream Queens)

Epizoda 1×03 – Chainsaw
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chanel se snaží dát dohromady s Chadem a aby toho docílila, udělá si z Hester nový projekt. Chanel #3 se svěří s nečekaným tajemstvím, zatímco Grace a Zayday pátrají po tom, co se stalo s Chanel #2, kterou už dlouho nikdo neviděl.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Grace a Zayday jdou do obchodu nakoupit si jídlo, protože v Kappě žádné není, jenže tam narazí na kluka v kostýmu Rudého ďábla. Grace ho vezme teaserem a Zayday na něj shodí celou polici s jídlem. Ukáže se ale, že to není onen hrozný vrah.
Ty dvě pak jdou hledat Chanel #2, protože je jim divné, že jí nikdo dlouho neviděl. V jejím pokoji si všimnou skvrn na koberci, přijde za nimi Denise a pomocí speciálního spreje potvrdí, že je to krev. Taky jim ukáže tweet, který Chanel #2 poslala před pár dny, ten o tom, že jí zabíjí Rudý ďábel. Zayday ale tvrdí, že není možný, aby byla mrtvá, protože pořád posílá fotky na Instagram.
Mezitím Chanel a Chanel #5 zjišťují, že tělo Chanel #2 zmizelo z mrazáku, kam ho daly.

Chad truchlí nad ztrátou svého kamaráda Boona, Chanel ho chce utěšit, ale on se s ní znovu rozejde, nemůže s ní chodit, když má v sesterstvu takové ošklivky.

Děkanka Munsch na shromáždění oznamuje, že škola bude mít nového maskota, kornout zmrzliny. A taky, že policie uzavřela vyšetřování Boonova případu a označili to za sebevraždu. S tím ale Chad nesouhlasí a svému bratrstvu tvrdí, že byl Boone určitě zavražděn. Viděl totiž, že u stolu, kde Boone ležel, stopy, které vedli dolů na záchod. Je teda nepravděpodobné, že by se Boone podřezal, pak si uvědomil, že musí na záchod, šel se vyčůrat a vrátil se zpátky nahoru umřít.
Chce, aby jeho bratrstvo Dickie Dollar Scholars šlo na ulici a vyzvali Rudého ďábla na souboj, aby mohli Boona pomstít.

Zayday s Grace jedou navštívit rodiče Chanel #2 a zjišťují, že domů se nevrátila. Taky se dozvědí, že Chanel #2 chodila s Chadem.
Vrací se tedy do školy, kde jdou na hodinu filmových studií, kterou učí Wes, táta Grace, ta je rozčílená a ze třídy uteče. Wes pak ostatním pouští film, o kterém si myslí, že je ten nejlepší z nejlepších - Texaský masakr motorovou pilou.

Děkanka Munsch hraje s Gigi tenis a navrhne, že by měly jít dívkám příkladem. Chce, aby spolu začaly vycházet a chce se na týden nastěhovat do domu Kappa. Taky Gigi varuje, aby se držela dál od Wese, protože si ho zamlouvá.
Za Sam přijde Chanel #3, aby jí řekla tajemství, její otec je sériový vrah a ona se bojí, že když se to lidi dozví, budou si myslet, že je Chanel #3 Rudý ďábel. Požádá tak Sam, aby byla její kamarád na alibi.

Mezitím Rudý ďábel znovu zaútočí, nelíbí se mu, že ho vyměnili jako maskota školy, tak zabije toho nového.

Hester se vkrade do šatníku Chanel a začne si ho prohlížet, Chanel jí ale přitom nachytá a po chvíli jí navrhne, že jí udělá make-over, aby Chadovi ukázala, že ne všechny obyvatelky jejího domu jsou příšery. Taky jí povýší na Chanel #6.
Zpátky v domě Grace se Zayday zjišťují, že Chanel #5 a Chanel #3 taky chodila s Chadem. Do toho přijde Gigi s děkankou a oznamují jim to skvělou novinu - na týden se stěhují k nim.

Grace se vytratí a jde za Petem, aby se mu omluvila, že si myslela, že je sériový vrah, taky mu řekne, že si myslí, že je to Chad. Pete mezitím taky dělal průzkum a našel jméno jedné dívky, která byla v Kappě v době, kdy se tam narodilo to dítě. Bydlí jen šest hodin cesty, tak se tam oba vydají.
V domě má Wes "rande" spolu s Gigi a děkankou, jakmile se dozví, že Grace není ve svém pokoji, tak jí hned volá. Ta mu lže, že je v knihovně.

Denise zatkne Zayday, protože si myslí, že zabila Chanel #2, dokonce má i několik důkazů, jedna z nich je motorová pila, kterou našla pod postelí Zayday. Ta jí vysvětlí, že když jim zabavili teasery, tak jí babička poslala na ochranu motorovou pilu, Denise jí teda pustí.

Dickie Dollar Scholars jdou s basebalovýma pálkama na ulici a vyzývají Rudého ďábla, ti se objeví dokonce dva a oba mají motorové pily. Pustí se do boje, většina kluků skončí bez pálek, jeden dokonce i bez rukou.

Gigi a děkanka jdou spát, ve stejném pokoji, děkanka si pustí uklidňující zvuky, při kterých chce jít spát, ale jsou tak hlasité, že Gigi jde radši spát na gauč. Jakmile zhasne, objeví se u ní Rudý ďábel s motorovkou a chce jí zabít, ta ale křičí a začne se bránit, podaří se jí ho skopnout na zem. Ďábel ale zmizí dřív, než mu někdo stačí sundat masku.
Děkanka přibíhá dolů na poslední chvíli a chce vědět, co se děje. Gigi jí obviní z toho, že to ona je Rudý ďábel.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Tha Crossroads (Bone Thugs-N-Harmony)

Studenti protestují.

I'm Your Man (Wham!)

Monolog nového školního maskota.

Qué Sera Sera (Pink Martini)

Hester si prohlíží Chanelin šatník.

Two of Hearts (Stacey Q)

Chanel představuje Chanel číslo 6.

Everybody (Backstreet's Back) (Backstreet Boys)

Chad a kluci vyvolávají Rudého ďábla.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Vražedná práva

Když Denise obviňuje z vražd Zayday, použije proti ní její tweety Shondě Rhimes jakožto producentovi seriálu How to Get Away with Murder.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Gigi: Děkanko Munschová, ta noční košile je úžasná!
Děkanka Munschová: Děkuji. Jedině v noci je společensky přípustné, oblékat se jako hospodářka z 19. století, což je můj oblíbený styl. Dobrou noc.
Gigi: Dobrou.
Děkanka Munschová. Ou! Málem jsem zapomněla. Ráda v noci usínám s uklidňujícími zvuky. Doufám, že to nevadí.
Gigi: Vůbec ne, pusťte si to.
Gigi: Je to trochu... je to trochu nahlas. Nejde to trochu ztlumit?
Děkanka Munschová: Bohužel, nemá to jinou hlasitost.
Gigi: A co to je zvuky?
Děkanka Munschová: To jsou velrybí. Hodně mě uklidňují.
Gigi: Dělá to i jiné zvuky?
Děkanka Munschová: Samozřejmě. Má to tak 500 různých zvuků. Útok paviánů. Pilotní kabina před katastrofou.
Gigi: Nemyslím si, že u toho budu moci usnout.
Děkanka Munschová: Uděláme kompromis. Přepnu to na hororové zvuky a necháme to tak.
Gigi: Asi se teda půjdu vyspat na gauč.
Děkanka Munschová: Jo, to bude nejlepší!
Hlavní postavy
Cathy Munsch
Chanel Oberlin
Chanel #3
Zayday Williams
Hester Ulrich
Wes Gardner
Gigi Caldwell
Pete Martínez
Chad Radwell
Grace Gardner
Vedlejší postavy
College Student
Caufield
Ms. Bean
Jennifer
Gift Recipient Boy
Coffee House Patron
Denise Hemphill
Coffee House Patron
Buxom Blonde
Eugene Melman
Chanel #2 / Ms. Herfmann
Mrs. Herfmann
Dr. Herfmann
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChainsaw (neoficiální název)
Původní názevChainsaw
Rok natočení2015
Premiéra29. září 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 460 000 diváků (1,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody