Plakát

Šéfkuchař bez čepice

(The Naked Chef)

James "Jamie" Oliver (přezdívka The Naked Chef) je jedním z nejúspěšnějších kuchařů. V rodné Anglii je hvězdou první velikosti. Kromě jiných připravoval pokrmy pro prince Charlese a expremiéra Tony Blaira. Jeho hvězda vyšla, když v roce 1998 natáčela BBC dokument... [více]

1999 | Velká Británie | 30 minut | BBC Two | Dokument / Naučný / Kulinářský | 24 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

3×09 – Christmas Party

(premiéra 19. 12. 2001 – před 22 lety)

Šéfkuchař bez čepice – O čem to je

James "Jamie" Oliver (přezdívka The Naked Chef) je jedním z nejúspěšnějších kuchařů. V rodné Anglii je hvězdou první velikosti. Kromě jiných připravoval pokrmy pro prince Charlese a expremiéra Tony Blaira.

Jeho hvězda vyšla, když v roce 1998 natáčela BBC dokument o restauraci River Café v Londýně, kde tehdy pracoval. Den po odvysílání dokumentu se nahlásilo pět televizních produkčních společností. V roce 1999 byl seriál Šéfkuchař bez čepice odvysílán na BBC 2 a zároveň vyšla první kniha. Seriál byl postupně odvysílán ve 40 zemích a knihy byli přeložené do 14 jazyků. Fanoušky si získal svým kuchařských umění, bezprostředním přístupem a smyslem pro humor.

Šéfkuchař bez čepice vám odhalí ty nejchutnější recepty špičkových restaurací až k jejich nejzákladnější podstatě. Pomůže vám vařit doma s maximálním požitkem a minimální námahou. Každá epizoda vás provede hektickým dnem v Jamieho životě, připravujíc chutná jídla pro své přátele, rodinu a kolegy. Příjemnou zábavu a dobrou chuť.

The Naked Chef
Info box
Stanice

BBC Two

Délka

30 minut

Žánr

Dokument
Naučný
Kulinářský

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1999

První vysílání

14. dubna 1999

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související