plakát seriálu

Shameless

(Shameless)

Epizoda 2×08 – Parenthood
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lip kašle na školu, protože si chce najít práci a postarat se o Karen a dítě. Jenže Fiona důrazně protestuje a naléhá, aby se vrátil do školy. Aby to udělal, slíbí, že i ona se vrátí do školy.

Mezitím, Peg, Frankova matka, je po výbuchu drogové varny v Gallagherovic domě přemístěna k Sheile. Její stav je vážný a všichni to ví.

Karen se chce co nejrychleji zbavit dítěte které čeká. Potrat ale nechce, protože živé dítě může zpeněžit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karen je těhotná. Přemýšlí o potratu, ale potom si uvědomí, že pokud dítě porodí a prodá někomu, kdo dítě chce, může na tom skvěle vydělat. Lip ale kvůli tomu skončí se školou a chce si najít práci. Chce jí i dítě zabezpečit, i když možná není otcem. Jak jeho studijní poradce, tak Fiona nesouhlasí s jeho rozhodnutím a nutí ho, aby se do školy vrátil. - Společně s Karen poté cestují ad jedné adopční agentury k další, aby se dozvěděli, že nikde za dítě nedostanou. Až nakonec dostanou doporučení na někoho, kdo může sjednat adopci za dobré peníze.

Peg, matka Franka se přemístila do domu Sheily. Poté, co v domě Gallagherů explodovala její drogová laboratoř a byla jí zjištěna těžká rakovina, je rozhodnuta skoncovat se životem. Zkouší se nechat přejet autobusem, ale neúspěšně. Poté nakonec přesvědčí hloupoučkou Sheilu, že pokud jí dá svolení aby jí zabila, není to vražda. Sheila jí poté udusí u sebe doma polštářem. Frank v tu chvíli přijde domů a jásá, že je jeho matka konečně mrtvá.

Frank v obchodě nachytá Iana a Mickeyho, jak to spolu dělají. Ian si z toho v podstatě nic nedělá, ale Mickey je naprosto vyděšený. Pokud by se to dozvěděl jeho otec, zabil by ho. A tak se Mickey rozhodne, že Franka oddělá. Nakonec si to ale rozmyslí a napadne policisty aby porušil podmínku a dostal se zpět do lochu.

Hlavní postavy
Frank Gallagher
Fiona Gallagher
Lip Gallagher
Debbie Gallagher
Ian Gallagher
Carl Gallagher
Kevin Ball
Veronica Fisher
Jimmy / Steve
Karen Jackson
Vedlejší postavy
Sheila Jackson
Jody Silverman
Peg Gallagher
Mickey Milkovich
Monica Gallagher
Dick Healy
žena v katolické adopční firmě
Iggy Milkovich
školní poradce
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevParenthood (neoficiální název)
Původní názevParenthood
Rok natočení2012
Premiéra4. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Sledovanost premiéry1 600 000 diváků
Autoři profilu epizody