plakát seriálu

Silicon Valley

(Silicon Valley)

Názory uživatelů

Bavil mě a pořád baví

Ano, seriál měl pomalejší rozjezd. Neskutečně jsem s ena něj těšil, ale pilot byl pro mě spíše zklamáním a tak jsem jej přestal sledovat. Po delší době jsem se k němu vrátil a začal mě neskutečně bavit. Sjel jsem celou první sérii a polovinu druhé za víkend a ten neotřelý humor s trochou té odbornosti z IT světa se tam parádně hodí. Mou oblíbenou postavou je Jared. Ten mě neskutečně baví, především ve finále první série. Škoda jen Petera Gregoryho :(. A Gevin Bellson? Bez něj by to nebylo ono. Záporák, který si hraje na citlivku (viz Gregoryho pohřeb).
Celkově seriál hodnotím velmi pozitivně a těším se ještě na spoustu dalších dílů a sérií.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Trochu jiná komedie

Komediální seriál ze současného světa IT. Postavy i děj stravitelný, ale ten odlišný styl humoru si mě prostě nezískal. 55% [2. série BUDE]

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

IT nie je vždy výstrel na istotu

Zámer producentov je zjavný, po úspechu mohých IT seriálov (napr. The Big Bang Theory, IT Crowd, Halt and Catch Fire) sa určite uchytí aj ďalší, elektronický vek tomu len nahráva. V tomto prípade sa ale nejedná ani tak o IT ako skôr o startup, respektíve ako zmršiť startup. Podmienkou dobrého seriálu je dobrý príbeh, ktorý dáva zmysel. V prípade Silicon Valley je práve zápletka celkom nudná a teda čo ma odradilo najviac, totálne patetická. Áno stretávame sa s tým skro u každého US seriálu, ale niekedy je to podanie jednoducho neznesitelné. Snaha, že seriál bude vážny a zábavný zároveň je napĺňaná zvláštnym spôsobom. Hlavný hrdinovia sú dosť inteligentný na to, aby napísali prevratný code, ale inak sa nedokážu ani sami najesť, registrovať obchodnú značku, alebo zostaviť vývojársky tím. Nejako mi to nedáva zmysel a ten zvytočný tlak aby niečo čo nemôže byť smiečne, bolo smiešne seriál ťahá pruhlo dole. Seriál je sledovateľný, ale pre mňa platí pravidlo: v mori je pokkt rýb, stačí si len vybrať. Preto do watchlistu volím niečo lepšie. Napriek tomu oceňujem, že sa už vysiela tretia séria, to ma úprimne prekvapuje. Dokopy som videl 5 dielov prvej série.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Překvapení roku

Není to zrovna komedie, u které byste se celou půlhodinu váleli smíchy na zemi. Důležitější roli zde hraje spíše dějová stránka, která vrcholí ve výborné poslední epizodě první řady a navnazuje tak na řadu druhou. Za mě jednoznačně největší překvapení roku 2014. Pied Piper rules!

EDIT: Druhá řada, a hlavně její závěr, snad ještě lepší než první.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hmm...

Tak tohle mě dost zklamalo. Nevím kde je ta komediálnost a vůbec ty postavy mi skoro všechny přijdou otravný. Po druhém díle vzdávám a budu věnovat čas jiným seriálům.

20 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí