plakát seriálu

Skam

(Skam)

Názory uživatelů

ALT ER LOVE

Pamatuji si jak jsem se ke Skamu dostala; viděla jsem na youtube "hudební video" s příběhem Isaka a Evena a byla jsem jima natolik uchvácená, že jsem to ukázala kamarádce, která mi poté představila Skam (díky!). Takže jsem sjela všechny 3 série za pouhé 3 dny. A nelituju toho. Julie je skvělá režisérka a dokáže opravdu skvěle zobrazit život teenangerů. Na seriálu oceňuji, že je jak zábavný, tak i ukazuje každodenní situace, které mohou postihnout kohokoli z nás.
Jak už možná tušíte tak 3 série je moje oblíbená (říkejte si co chcete, ale #evakforever)
Je škoda, že seriál končí po 4. sérii, protože je tu tolik postav, co by si zasloužily vlastní sérii.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skam

Velmi kvalitní seriál, první norský, který jsem kdy viděla a musím přiznat, že jsem byla nadšená. U většiny seriálů platí, že první série je nejlepší a pak se to zhoršuje. Podle mého názoru to zde bylo přesně naopak.

První série podle mě ušla. Eva byla strašně fajn holka, která dle mého udělala pár chyb.

Druhá série byla ještě lepší než první. Vztah Noory s Williamem byl nádherný.

Třetí série naprostá bomba. Isaka s Evenem jsem si hned oblíbila a strašně moc jim fandila. Obdivovala jsem, jak všichni v celku bez problému přijali Isakovu odlišnou sexuální orientaci. Podle mě nejlepší pár celého seriálu.

Čtvrtá, bohužel poslední, byla naprosto fantastická. Velice se mně líbit námět muslimského prostředí. Z této řady pochází má nejoblíbenější postava, a to Yousef.

Strašně mě mrzí, že seriál měl jen čtyři série, jelikož postav na vlastní řadu tam byla spousta.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jeg elsker SKAM

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem se do Skam moc nehrnula a asi na 5 měsíců ho odložila. Naštěstí jsem se ale rozhodla se k němu vrítit a teď je to rozhodně můj top top nejoblíbenější seriál!

Naprosto jsem se zamilovala do každé postavy, z nichž mi všechny doopravdy přirostly k srdci. Všechno na tom seriálu je takové upřímné, oproštěné od všech amerických..."američností". Napadá mě třeba jedna docela příjemná změna od většiny zahraničních seriálů, a tou je fakt, že středoškolské stduenty hrají opravdoví středoškolstí studenti odpovdajícího věku. No a o to víc je horší, že se chystá americká verze Skam a už se dá jenom doufat, že se tím celý ten "vibe" originálu úplně nezkazí.

Je to seriál, kde postavy, se kterými se diváci můžou ztotožnit, řeší nejrůznější problémy "teenagerského" života. Dotkne se hodně citlivých sociálních témat, ale je to celé bez nějakých zbytečných vnucování, ponaučování atd.

Rozhodně se na to koukněte, fakt to za to stojí! Určitě taky pochytíte něco z norštiny, takže je to vlastně i naučné:D A je důležitý ať má Skam co nejvíc fanoušků po celém světě a třeba se dočkáme nějakých dalších sérií! :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Everyone you meet is fighting a bettle you know nothing about. Be kind. Always.

Chytľavo napísané, realistické postavy, talentovaný mladý cast a sympatické škandinávske prostredie.
Toto nórske teen-drama s ľahkosťou prekoná akýkoľvek iný americký serial toho žánru - pre fanúšikov britského Skins doporučujem všetkými desiatimi.

Dej ma do seba vtiahol a ja som musela vedieť ako to s postavami dopadne, ako sa poučia so svojich chýb ako sa počas serie vyvinú(každá séria je sústredená na inú postavu). Všetky sú výborne napísané,nedokonalo´-vyzerajúce, realistické - či už správaním, vyjadrovaním alebo obliekaním. Máte pocit ako by ste ich poznali, akoby vypadli z vášho života. Zažívajú podobné problémy ako každý z nás občas zažíva alebo zažíval. Keď je sa mi zdala nejaká postava otravná urobila niečo čo ma donútila si ju obľúbiť a lepšie ju pochopiť.
Veľké plus je to, že postavy - nie hercov ALE postavy môžete sledovať aj na sociálnych sieťach a tak sa zdajú ešte realistickejšie. Nechýba tomu humor a dobré hlášky. Seriál sa nesnaží moralizovať, ale i tak nejaká postava vždy povie alebo urobí niečo nad čím sa dá hlboko zamyslieť.
Ďalšia veľká chvála patrí castu, skvelé vybraný talentovaný( neviem vysloviť meno ani jedného z nich, ale no viete nórčina).

Aj keď niektoré veci sa tam zdali dosť idealisticky napr. ako sú na konci série každý s každým za dobre a ako má každý každého rád, stále to je ten najdôveryhodnejší teen seríal aký som kedy videla a asi aj jeden z najlepších.

Je pravda, že tam bolo dosť iných postav, ktoré by si zaslúžili viac priestoru a svoju vlastnú sériu, ale hovorí sa, že v najlepšom treba prestať.

Môžem vymenovať ďalších tisíc veci prečo som si ten seriál tak zamilovala, ale nebudem pretože sa mi nechce a nikomu by sa to nechcelo čítať, takže vám ho iba doporučím.

A na záver sa chcem poďakovať, aj všetkým Nórom, ktorý robili anglické titulky.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skam

Skam si mě neuvěřitelě rychle omotal kolem prstu a to tak, že jsem zvládla všechny tři série v jednom týdnu. Musela jsem se dívat dál a dál, jak to s postavami dopadne. Bude vám připadat, že postavy mají vaše každodenní problémy a i to je nejspíš důvod, proč je Skam tak dobrý. A hlavně každou z těch postav si zamilujete, jsou hrány skvělýma hercema. Dost jsem slyšela přirovnání ke Skins a řekla bych, že tohle je taková dost odlehčená verze, každopádně mě Skam bavil víc než Skins a už se těším na čtvrtou sérii.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skam forever

Na Skam sem přišla na youtube díky Evě a Chrisovi. Jsem za to strašně ráda, protože jsem si ho hned oblíbila. Podle mě je to jeden z nejlepších seriálů. Všechny 4 série sem shlídla za 3 dny. Každý večer si ho ted pouštím jinak neusnu. Dokonce se mi i o něm zdají sny. Tento seriál my zaplnil místo v mém srdci, protože je v tom normální život a ne smyšlený. Nejraději mam 2 sérii Nooru a Williama. Co mě, ale mrzí že se tam nerozvíjel vztah Evy a Chrise nebo Vildy. Chtěla bych další sérii.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Shame"

Veľmi návykový seriál o skupine stredoškolákov v Norsku. Je prirovnávaný k anglickému Skins, ktorý sa síce mne páčil viac, ale musím uznať, že Skam som si zamilovala tiež. Postavy sú zaujímavé a majú len jednu chybu- chcete o nich vedieť viac. Kedže každá séria je zameraná na jednu postavu, ostatné niekedy ostávajú v úzadí. A tak len dúfam že každú jednu budem mať možnosť si užiť v samostatnej sérii.

Obľúbené postavy: Noora,Eva,Isak

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí