plakát seriálu

Smaragdové město

(Emerald City)

Názory uživatelů

Další řadě zelená

Jak je však zatím známo, koncept minisérie a nízká sledovanost už nadpisu příliš nenahrávají. Co se ale snažím říct? Pokud to zvládám, hodnotím až po celé sérii, každý vypravěč volí jiné tempo a zaslouží si, aby byl vyposlechnut - stejně tak se seriály.

Start byl tedy co do podaných informací možná pomalejší, vypracovaná atmosféra, citlivý vizuál a dle mého velmi podrobné a důvtipné propojení s knižní předlohou mi toto ale nahrazovaly. Scéna byla opravdu důkladně propracovaná, kostýmy dech beroucí, lokace výborné, efekty realistické a nerušivé, herecké výkony až na výjimky poměrně stabilní.

Mohla bych se rozepsat do detailů o věcech, které mě více či méně zaujaly - jako celek na mě ale Emerald City nakonec udělalo dobrý dojem a po finále bych byla opravdu zvědavá na další řadu. Karty se v posledních dílech zajímavě rozehrály, i když mi některé zvraty v ději připadaly již trochu otřepané, horní meze nedosáhly a většinou se později vyvinuly ještě trochu jinak, než jsem očekávala, a to oceňuji.

V minulých dvou sezónách (+OUAT) se s fantasy roztrhl pytel, já jsem spíše knižní fanoušek žánru, ale Emerald City zvládl nakonec to, co se už například u Shannara Chronicles nepovedlo - vytvořit během 1 série jakous takous konzistentní dějovou linii, která sama sebe nepodkopává a žánr nesnižuje na úrovni. Jedinou výtku bych měla k možná až přílišné snaze se atmosférou přiblížit ke Hře o Trůny, zde se některé prvky jevily trochu samoúčelně a prvoplánově, jejich umístění za účelem zvýšení popularity rozumím, ale touto cestou toho u Emerald City ani nelze, a také se nepodařilo, dosáhnout. Procenta strhávám za možná až moc dramatické kombinace párů a rodinných vztahů, to je častý problém a začínám na něj být subjektivně už dost citlivá.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Minisérie, která by měla pokračovat

Čaroděje ze světa Oz jako takového jsem neznal. Proto byl tento seriál co se týče světa Oz pro mě novinkou. Zaujal mě už trailer, i když se nedalo říct, jak skvělý tento seriál bude vzhledem k tomu, že televize premiéru seriálu stále rušila/obnovovala/přesouvala. A ve výsledku to dopadlo docela dobře. Herecké obsazení bylo skvělé, sice jsem mnoho herců viděl poprvé, ale svých rolí se chopili skvěle. Děj jako takový byl skvělý, v seriálu se objevilo několik záhad, které se postupem času vyřešili. Taky nechyběli akční scény a dramaticé zvraty. Akorát mě nepotěšil závěr série. Po skvělé 9. epizodě mě 10. epizoda mírně zklamala. Na to, že seriál byl koncipován jako minisérie mě některé události a hlavně otevřený konec dost zklamal. Samozřejmě si televize otevřela zadní dvířka v případě pokračování, ale u minisérie bych čekal uzavřený konec s případným náznakem pokračování.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dorotka z Kansasu

Když jsem o tomto seriálu slyšel, znělo to jako pecka. Pak jsem o něm naopak dlouho neslyšel, což začalo být podezřelé. A nakonec se o něm začalo šuškat, což je vždycky (nebo skoro vždycky) známka, že stanice vsadila na špatnou kartu a teď neví, jestli ji má hodit do talónu, nebo věřit, že to nebude úplně Černý Petr a alespoň část nákladů se vrátí.
Po dvoudílném pilotu mohu říct asi toto (Toto? ;-) ). Je to jiné, než jsem čekal, je to lepší, než naznačovaly všechny škarohlídské negativní recenze a dokonce bych se nebál říct, že to není úplně špatné.
Tak především, Dorotka není policajtka, jak se z počátku tvrdilo, což vůbec není na škodu. Není tedy úplně "slušňák", jako byla Judy Garland blahé paměti. Je mnohem lidštější, plastičtější (a to nemyslím jen hrudník, ale o tom až později) a bude zajímavé vidět, jestli je to jen náznak, nebo se bude dále rozvíjet.
Čaroděj je dost tajemný, aby byl zajímavý, ale čekal bych od něj více (což doufám přijde). Čarodějnice mají každá něco do sebe, ale platí totéž, co s čarodějem.
Vizuálně je seriál udělaný dobře, žádné super-přehnané efekty pro efekt, decentní kostýmy, moc pěkná výprava.
A teď kyselé jablíčko, děj. Začnu od konce, tedy od konstatování, že rozhodně chci koukat dál a to i přes to, že: děj byl takový nezarovnaný, jako písmo, které místo do bloku je zarovnáno na levý okraj. I když je napsáno hodně, máte pocit že celé kusy příběhu vám chybí. Že jsem čekal alespoň určitá vysvětlení, protože náznaků bylo víc, než v Game of Thrones a nevím, jestli bude čas všechno vysvětlit.
To protože ačkoliv to tak nevypadá, děj (přesněji mnohé dějově linky) má vcelku spád a dokonce i "nudná" cesta po cestě z žlutých cihel není úplně marná.
A konečně herci. Dorotka je vcelku koukatelná a sympatická, Toto je pes ( ;-) ), Lucas je jistě eye-candy jak dělaný (včetně jeho "rozervané duše", to holky milují ;-) ) a Čaroděj? Vincent by dokázal zahrát i betonový sloup ;-)
Shrnuto. Není to Got, není to Shannara, není to ani OUtT, ale ... jo, jak jsem řekl, budu se dívat dál.

80 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Novinka

Seriál se mi zatím líbí.Potěšilo mě, že hlavní hrdinka nedělala s přesunem do jiného světa žádnou vědu, čehož jsem se bála ,protože jsem viděla už hodně seriálů, kde mě právě nebavilo to ,že nevěří v že existuje magie atd... Takže to mě potěšilo a doufám ,že mě seriál nezklame a další díly budou čím dál tím lepší..

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Město E(s)meraldy by možná dopadlo lépe

Všichni víme, jak temné Once upon a time dopadlo. Smaragdové město v tomto bezhlavě pokračuje. Vsází na sexy herce, drogy, podsvětí. Vše se snaží být drsné a cool (spíše edgy). No pohádka jedna radost. Hodně podobné Shannaře. Tváří se jako veledílo s nesmírně velkým budgetem, jedná se ovšem jen o jemně dramatický příběh schovaný za vizuálem. Herecký výkony nějak chybí. Jako vážně, příběh plyne a herci odříkávají řádky jako básničku. Žádné sympatie nebo empatie s postavami. Všechny postavy pak vypadají jako plastické figuríny. Se strašákem a létajícími opicemi se rozlučte.

Po pilotu bych to hodnotil někde okolo těch 30% za velké zásahy do původního příběhu, špatně sestříhaný pilot a "strašáka" (herec tedy vážně vypadá jako strašák, nicméně to nic nemění na tom, že je to od první scény prostě člověk). Pokud série skončí bez milostné linky a srdcervoucí smrti, možná hodnocení zvýším.

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí