plakát seriálu

Smrt v ráji

(Death in Paradise)

Názory uživatelů

Death in Paradise

U Death in Paradise mě nadchnul už trailer, měl takový pohodový prázdninový ráz. První epizoda tuhle atmosféru dokázala udržet a ty následující taky.
Death in Paradise je na jednu stranu hodně odlišný od typických syrových britských detektivek, na druhou stranu je tu ale vidět ta samá pečlivost. Je to zářivé, barevné, naprosto nedepresivní, odpočinkové a vtipné. Hlavní hrdina je rozhodně detektiv excentrický génius než detektiv pronásledovaný vlastními démony. Pak je tu lokalita – žádné temné uličky uprostřed velkoměsta, ale slunečný ostrov s písečnými plážemi a jednou policejní stanicí.
Pro londýnského policistu, který je převelen do Karibiku, se ostrov Saint-Marie stává peklem na Zemi. Slunce, pláže, moře, pomalejší tempo, nic z toho si DI Poole neužívá. Ke všemu mu ještě jeho dům okupuje malá zelená ještěrka, která se ne a ne odstěhovat. Ta ještěrka je super:-)
Protože je seriál z britsko-francouzské produkce, objevují se zde snad všechna klišé o těchto národech ("To byla cholera a Francouzi taky a nakonec se vám podařilo zbavit se obou."). V celé první sérii podle mě vyčnívají dvě epizody – první s klasickou záhadou zamčeného pokoje, a třetí, ve kterém žena předpoví vlastní smrt.
Pro jednou jsem taky ráda, že tvůrci vypustili sexuální napětí v týmu. Konečně pár, který vypadá, že se nikdy nedá dohromady. Děj je svižný a hodně často se neubírá tam, kam bych čekala. Případy jsou vystaveny tak, aby byly vyřešeny za jeden díl, ale ten způsob, jak se DI Poole dostane k závěru, mě prostě baví. Jeho dedukce a závěrečné shrnutí jsou dost podobné pracovním postupům Hercula Poirota nebo Adriana Monka.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Death in Paradise

Příjemné překvapení.Na tento seriál jsem narazil náhodou a již od prvních minut jsem si ho oblíbil.
Pravá britská detektivka a Karibik dávají lepší mix
než jsem čekal.Pokud máte rádi britskou detektivku,doporučuji.
P.S. Velké plus za Kocoura :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

skvělý letní seriál

Už dlouhou dobu se mi nestalo, že bych narazil na tak skvělý letní seriál. Britové jsou géniové. Vsadit na karibský ostrůvek britského detektiva, který je věčně s něčím nespokojený a vše komentuje typicky britským humorem. Pro mě jednoznačně ano. Žeru DCI Richie boy Poolea. A chci další díly. Jen se obávám, že třetí série vše zprasí a pohřbí. Hlavní představitel s tím prý sekl :((((((

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vraždy v Karibiku

Britové se zase předvedli a to v tom nejlepším slova smyslu.Brilantní Poole který je snad první člověk kerému se nelíbí v Karibiku,řeší vraždy způsobem typicky britským.Co se týká vzahu Poola s jeho spolupracovníky myslím že by to mohlo být ještě zajímavé.Rozhodně si myslím že by se tak skvělý seriál měl vysílat jindy než v pátek odpoledne jak to dělá ČT.

Ale rozhodně se na něj podívejte.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dobrý druh stereotypu

Koncept seriálu je velmi stereotypní, každý díl má stejný průběh. Normálně bych si myslel, že to musí být jednoznačná vada, ale zde to působí patřičně. Seriál je v podstatě koncipován jako klasické detektivky Agathy Christie- vražda-> uzavřená skupinka podezřelých-> každý má motiv-> geniální inspektor vyřeší a vysvětlí zločin za přítomnosti všech podezřelých.
Prostředí karibských ostrovů dodává seriálu pozitivní a veselou náladu, takže si seriál udrží diváka asi déle, než klasické temné a těžké britské detektivky.

(odkoukáno zatím vše (7. sérií) a budu pokračovat dál)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí