Plakát

Space Dandy

Japonský anime seriál Space Dandy vypráví příběhy mladého Dandyho (v japonském originále Dandi), kapitána vlastního malého plavidla jménem Aloha Oe. Ten se živý jako lovec mimozemšťanů, v čemž mu pomáhá jeho věrný, ale postarší robot QT. Lov mimozemšťanů ale neznamená, že by je lovili a... [více]

2014 | Japonsko | 20 minut | Tokyo MX | Anime / SciFi / Dobrodružný | 0 epizod | status: ukončeno v roce 2014

Space Dandy – O čem to je

Japonský anime seriál Space Dandy vypráví příběhy mladého Dandyho (v japonském originále Dandi), kapitána vlastního malého plavidla jménem Aloha Oe. Ten se živý jako lovec mimozemšťanů, v čemž mu pomáhá jeho věrný, ale postarší robot QT. Lov mimozemšťanů ale neznamená, že by je lovili a zabíjeli. Jejich posláním je vystopovat nové druhy mimozemšťanů a nechat je registrovat v Registrační kanceláři. Za to vždy dostávají odměny. Dandy však žije ve vesmíru, kde se nachází obrovské množství mimozemšťanů a najít tak nový druh je často velice složité.

Jednoho dne si myslí, že se mu poštěstilo a objevil nový exemplář. Během registrace je však zjištěno, že ten již v databázi je. A tak Betelguesan jménem Meow (Mňau, protože připomíná kočku) zůstává na palubě Aloha Oe. Společně se poté vydávají na nová, dosud neprobádaná místa, kde by mohli něco objevit.

Aniž by to Dandy tušil, v patách je mu Dr. Gel a masivní flotila Gogolského impéria. Její vůdce má za to, že Dandy je důležitý pro budoucnost jejich říše. Proto je nutno ho přivézt. Dr. Gel a jeho pobočník však zjistí, že to nebude jednoduché. Každý kdo je pro Dandyho poslán, se již nikdy nevrátí zpět.

Příběhy z počátku vypadají chaoticky, protože hlavní postavy v nich často umírají. Vše je však vysvětleno k závěru seriálu.

Info box
Stanice

Tokyo MX

Délka

20 minut

Žánr

Anime
SciFi
Dobrodružný

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2014

První vysílání

4. ledna 2014

Ukončení seriálu

27. září 2014

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)