Plakát

Spartakus a podmořské slunce

(Spartakus and the Sun Beneath the Sea)

Před dávnými a dávnými časy existovala na Zemi jedna z nejpokročilejších mystických civilizací z Arkadie. Přišla však velká katastrofa a lid byl nucen se uchýlit hluboko do zemské kůry, kde žili pod světlem umělého slunce Tehra. Rada starších, ve snaze udržet lidi v bezpečí,... [více]

1985–1987 | Francie | 25 minut | France 2 | Animovaný / Dobrodružný / Rodinný | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1987

Spartakus a podmořské slunce – O čem to je

Před dávnými a dávnými časy existovala na Zemi jedna z nejpokročilejších mystických civilizací z Arkadie. Přišla však velká katastrofa a lid byl nucen se uchýlit hluboko do zemské kůry, kde žili pod světlem umělého slunce Tehra. Rada starších, ve snaze udržet lidi v bezpečí, uzavřela všechny záznamy o minulosti Arkadie do archivu města.

Uplynulo mnoho let a Tehra začala slábnout. Skupina mladých Arkadianů se odhodlá vstoupit do zakázaného archivu města. S informacemi o životě na povrchu, vytvářejí magickou Arkanu, a posílají jí jako posla pro pomoc. Arkana potkává dva sourozence z povrchu, Matta a Rebeccu, a přivádí je zpět k záchraně Arkadie. Cestují živoucí lodí zvanou Tehrig, spolu s tajemným Spartakem a dvojicí podivných tvorů, Bicem a Bacem.

Maxagaze
Mattymatte - Arkshag
Seskapile - Bic
Info box
Stanice

France 2

Délka

25 minut

Žánr

Animovaný
Dobrodružný
Rodinný

Země původu

Francie

Roky vysílání

1985–1987

První vysílání

17. září 1985

Ukončení seriálu

26. března 1987

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Tagy

jméno postavy v názvu

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)