plakát seriálu

Spiknutí

(Vanished)

Epizoda 1×05 – Vzkaz (The Feed)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bena Wilsona se někdo pokusil zavraždit. Agent Kelton od něj zjišťuje informace o Quinn Keelerové. FBI v jejím počítači nalezne televizní signál s videem, které kdesi natáčí Saru upoutanou řetězy na lůžko a rozhodně stále živou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když FBI otevře ocelovou rakev, je prázdná. Agentka Lin Meiová v ní však najde náušnici, která patřila Amandě McNealové, a stopy po jejích nehtech. To dokazuje, že McNealová byla do rakve zavřena zaživa, a když dal starosta McNeal souhlas ke stavbě přehrady, byla i s rakví ponořena na čas do přehrady. Agenti FBI si uvědomují, že někdo chce, aby si případy Amandy a Sary spojili.

Mladík s nožem ve vězení napadne Bena a chce ho zabít. Bena v poslední chvíli zachrání příchod Grahama Keltona. Kelton Benovi řekne, že Sullivan se za advokáta pouze vydával. Protože mu Ben řekl adresu Quinn Keelerové, FBI jede okamžitě do jejího bytu. Najde tam poklop vedoucí do rozsáhlého podzemního systému, kterým utekla. Polici se podaří Quinn dopadnout.

Peterovi Manningovi někdo ukradne kazetu s důkazem o Saře (Nicky). Podezřívá Judy Nashovou. Ta však o krádeži nic neví a sama mu přizná, že i její kopii s důkazem o Sáře, kterou si stihla stáhnout dříve než mu vrátila kazetu, někdo smazal. Judy pozve Petera do svého pořadu.

Senátor Collins je propuštěn z nemocnice a jeho bývalá žena Jessica se vrátí k němu domů pod záminkou, že se musí starat o děti. Jessica podezřívá Collinse, že infarkt simuloval a vše sdělila dětem. Zároveň dodala, že se jim snažila jeho důvody simulace vysvětlit. V televizi mezitím probíhá rozhovor Judy s Peterem o Saře (Nicky). Collins to zaslechne a vybaví se mu starý zážitek z líbánek se Sarou, když na jednom trhu vybírali ovoce, zastavila se u nich neznámá žena a oslovila Saru jménem Nicky. Sara však bez mrknutí oka řekla ženě, že se musela splést, protože se jmenuje Sara. Žena se jim omluvila, ale byla přesvědčena, že se nespletla.

Agentka Lin Meiová zjistí, že Quinn používala falešnou identitu. Není tedy jasné koho vlastně zatkli. Kelton vyslýchá Quinn, která tvrdí, že Ben je feťák a vše si vymyslel. Není ji známo kdo zabil Valeru, odkud se vzaly ukradené peníze a už vůbec nemá ponětí kde se nachází Sara. Kelton si všimne, že Quinn má na ruce zvláštní tetování. Agentka Lin Meiová náhle vyruší průběh Keltonova výslechu, aby mu ukázala něco důležitého. FBI totiž objevila v Quinnině počítači televizní signál s videem, které kdesi natáčí Saru upoutanou řetězy na lůžko a rozhodně stále živou. V databázi se nepodaří zjistit pravou identitu Quinn, ale jsou nalezeni tři muži a jedna žena, kteří mají stejné tetování jako Quinn. Všichni jsou však mrtví. Technici se snaží lokalizovat místo, kde je unesená Sara.

Agent Kelton poruší postup a volá Collinsovi, aby mu sdělil, že má jistotu o tom, že Sara je stále naživu. Více informací mu však nemůže sdělit. Collins sdělí J.T. Morseovi, že se chce s Peterem Manningem sejít a doporučit mu, aby do případu nezasahoval. Collins vzpomíná na jeden večer, když se probudil a nenašel vedle sebe Saru. Ta byla v ložnici a tancovala. Když k ní přišel a chtěl se zeptat proč nejde spát, oslovil jí jménem Sara. Na to mu však odpověděla otázkou: "kdo je Sara" a tancovala dál.

Když FBI převáží Quinn Keelerovou, je přítomna spousta novinářů a televizních kameramanů. Quinn jim mává rukou a na sklo auta přitiskne svou dlaň. Jsou na ní napsány nějaké symboly. Kelton požádá Judy, aby mu předala kazetu s nahrávkou odvozu Quinn. Snaží se rozluštit symboly na její ruce. Zjistí, že se jedná o zednářský piktogram. Rozluští ho a zjistí, že Quinn informovala únosce. Text piktogramu zněl: "Vypni to". Kelton běží za technikem zjišťujícím místo odkud vychází televizní signál a ptá se ho jak je daleko s prací. Ten však není stále hotov a již práci nedokončí, protože někdo vypnul signál a nelze zjistit odkud vychází.

Senátor Collins se setká s Peterem Manningem a sděluje mu, aby do vyšetřování únosu Sary nezasahoval. Přesvědčuje ho, že osoba se kterou žil není totožná se Sarou. Peter mu však sdělí, že se Sara ošklivě pořezala na zápěstí pravé ruky při křtění jedné lodi a musí mít velikou jizvu. Collins se s ním už nechce dál bavit a vyhodí ho. Poté si už sám prohlíží staré fotky se Sarou, na kterých je vidět velká jizva na pravé ruce.

Robert Rubia telefonuje s neznámým mužem a sděluje mu, že FBI přišla na televizní signál. Neznámý muž ho uklidňuje a sděluje mu, že se o vše postará.

Hlavní postavy
senátor Jeffrey Collins
Sara Collinsová
agent Graham Kelton
Marcy Collinsová
agentka Lin Meiová
Judy Nashová
Hostující hvězdy
Jessica Nevinsová
Vedlejší postavy
Adam Putnam
agent Edward Dockery
soudní lékařka Rayleneová
Robert Rubia
Peter Manning
kameraman
Malik Christo
Kyle Tyner
Cornrows
vrah agenta Keltona
agentka Remyová
šéf policie
strážce
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVzkaz
Původní názevThe Feed
Rok natočení2006
Premiéra18. září 2006
Česká premiéra26. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody