Spiknutí

Spiknutí (Vanished) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Přehrada

FBI přivede vyšetřování k Acaciaské přehradě, na jejímž dně objeví hřbitov z dob občanské války. Dále zjistí, že tajemné číslo "9" je správně uctívaným zednářským symbolem ve tvaru písmene "G". Jak souvisí hřbitov z dob občanské války s únosem Sary Collinsové?

Ben Wilson vypoví, že před čtyřmi dny nesl Valerovi tašku s penězi a někdo na ně střílel. Při zásahu vystříkla Valerova krev na Benovo tričko. FBI mu nevěří a Ben žádá o advokáta. Jako na zavolanou přichází do výslechové místnosti člověk vydávající za Benova advokáta. Představuje se jako Brent Sullivan. Ben mu řekne, že peníze předával pro Quinn Keelerovou, a Sullivan si vyžádá její telefonní číslo. Ben žádá Sullivana, aby mu zařídil setkání s Marcy. Sullivan mu však ukazuje důkaz o tom, že právě ona jej udala policii.

Kelton si předvolá na stanici Judy Nashovou z důvodu předání nesestříhané nahrávky pádu venkovního výtahu, ve kterém byl senátor Collins. Judy se snaží přesvědčit Keltona, aby jí výměnou za nahrávku poskytl více informací. Ten to rezolutně odmítá. Na policejní stanici přichází též Collins za dcerou Marcy, která je už v budově spolu s její matkou Jessicou. Marcy přesvědčuje otce, že Ben je nevinen. Ten jí neposlouchá. Na naléhání Jessicy sděluje Marcy otci, že je s Benem těhotná - těhotenský test nepatřil Saře, ale jí.

Později v domě se Collins ptá Marcy, proč přestala mluvit se Sarou, nic mu neřekne. Ale vzpomíná na vánoční oslavu, na níž ji Sara přistihla v objetí soudce Wallace Rainera. Nejen to, ale na té samé oslavě se poprvé setkává i s Benem.

Graham Kelton si vyzvedává dceru Inez z kostela a ona mu řekne, že jí nějaký pán dal modlitební kartu se jménem Nathan a jistou adresou. Kelton se snaží z Inez dostat nějakou informaci o neznámém muži, ale bezvýsledně. Adresa však už neexistuje, místo zatopily vody přehrady, postavené v roce, kdy zmizela Amanda McNealová.

Collins zajistí, aby Marcy mohla navštívit Bena ve vězení. Když ho navštíví, aby mu sdělila, že je s ním těhotná, nevyslechne jí a vyhodí, protože ho udala.

Kelton pátrá s agentkou Meiovou u Acaciaské přehrady a narazí tam na podezřelou dodávku a pár potápěčů. Neznámý muž ho vyruší a ohrožuje pistolí, Kelton se s ním popere, ale agentka Meiová muže zastřelí. Dodávka i se všemi potápěči ujede. Rozbíhá se pátrání pod vodou přehrady.

Judy Nashová jede do Gloucesteru do baru, kde pracovala Sara (Nicky). Majitel říká, že ji chtěl vyhodit a že její fotografie je na desce hanby. Jenže všechny její fotografie záhadně zmizely...

Za Benem se stavuje Sullivan, aby mu sdělil, že se nikomu nemůže dovolat. Ben ho žádá, aby navštívil Quinn osobně a sdělí mu její adresu. Sullivan při odchodu ze stanice volá najatému mladíkovi. Ten následně přepadne poštu, je zatčen a s nožem se dostane do vězení, kde je i Ben.

Za Collinsem přichází Robert Rubia. Collins mu naznačuje, že udělá vše, aby byl Wallace Rainer jmenován na post soudce Nejvyššího soudu, ale musí mít jistotu, že Sara je naživu. Domnívá se totiž, že důvodem jejího únosu je donutit ho, aby hlasoval pro Rainera. Rubio jej totiž kontaktoval na Sařině oslavě a upozorňoval ho, že by se měl rozhodnout správně. Rubio však tvrdí, že s tím nemá nic společného.

Mezitím se pod vodou přehrady najde hřbitov z dob občanské války a na jedné ze soch opět číslo 9. Později agenti zjistí, že nejde o číslo 9, ale o uctívaný zednářský symbol znamenající "bůh" a "geometrie". Jedná se o písmeno G. Dále zjistí, že Amanda, žena zemřelého starosty McNeala byla unesena a zavražděna kvůli stavbě Acaciaské přehrady. V době hlasování, kdy rozhodujícím na misce vah byl starostův hlas, byla unesena. Starosta McNeal však hlasoval pro stavbu přehrady a tím jí podepsal ortel smrti. Co však spojuje vraždu Amandy s únosem Sary? Kelton přijde na to, že je to vzkaz pro Collinse, aby hlasoval ve prospěch soudce Rainera. Kelton navrhne Collinsovi malou lest, aby oddálili hlasování do Nejvyššího soudu USA. Vypustí do světa informaci, že senátora Collinse stihl srdeční infarkt a musí se léčit v klidu u sebe doma.

Do rukou Roberta Rubia se dostávají fotografie Sary (Nicky). Jsou to ty fotografie, které se ztratily z baru v Gloucesteru.

Ze dna Acaciaské přehrady je vyzvednuta rakev, kterou tam předtím neznámí potápěči schovali. Od pohledu je jasné, že se nejedná o rakev z doby občanské války. Jaké skrývá tajemství...?
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon