plakát seriálu

Spooks: Code 9

(Spooks: Code 9)

Názory uživatelů

Spooks: Code 9

Na Spooks: Code 9 se mi líbila myšlenka postapokalyptické budoucnosti Velké Británie, kdy se agenti snaží zabránit tomu, aby se situace znovu opakovala, a zároveň se musí vypořádat s novým zřízením. Jenže se to celé nějak zvrtlo na to, že spolu banda děcek bydlí, chodí na party a jen tak mimochodem to jsou špioni. Za celých šest dílů se o nich nedozvíme nic osobního, jenom to, čím byli před výbuchem – studentka psychologie, policistka, matematik, medik, podnikatel a kriminálník. Ani jeden z nich není bohužel ničím zajímavý a totéž se dá říct i o teroristech, proti kterým bojují. Kdyby občas někoho nezastřelili, tak je to jak seriál na Disney Channel.

Teroristi zřejmě sestrojili superinteligentní bombu, protože v tomhle seriálu jsou jenom mladí a krásní agenti a agentky, ti staří a oškliví zřejmě zemřeli při výbuchu. Od chvíle, kdy Rachel říká, že teroristi jsou stále mladší, a proto i agenti musí být mladší, jsem měla takový pocit, že to se seriálem půjde z kopce a taky, že jo. Prostě vůbec nepobírám spojení mezi výbuchem bomby a tím, že snad na všech pozicích jsou lidi do 30 let. Starší lidi se v seriálu snad nevyskytují, a pokud ano, tak to jsou chudáci někde ve sběrných ubytovnách. Brala bych, kdyby měli nějakého staršího šéfa nebo rádce, který by jim zadával úkoly a nějakým způsobem je vedl, ale věřit, že nerdovský Charlie dokáže vést skupinu tajných agentů a že tahle skupina odrostlých dětí má bránit zemi před teroristickým útokem, je pro mě hodně obtížné.

Postupně se ukazuje nějaké spiknutí v pozadí výbuchu v Londýně a poslední díl přinese i nějaké odpovědi na to, kdo a jak, ale ne proč. Jenže to spiknutí je tak abstraktní a vzdálené, že by v seriálu ani nemuselo být. Odpověď na to, kdo je zrádce v MI-5, je snad jasná od okamžiku, kdy je tahle otázka nadnesena.

Taky mi strašně vadila ta vlající britská vlajka v předělech mezi jednotlivými záběry, něco v seriálu tak otravného už jsem dlouho neviděla.

Co mě na seriálu zaujalo nejvíc, byl ve čtvrtém dílu Joseph Morgan v kněžském oblečku, to bylo tak nečekaný, že to prostě musím zmínit:-).

Dokoukala jsem všech šest dílů v naději, že se to snad musí zlepšit, jenže to se nestalo. Pokud vás baví seriály, ve kterých teenageři pobíhají se zbraní v ruce a vše bez problému vyřeší, tak to zkuste. Pokud chcete něco víc, tak Spooks: Code 9 pro vás zřejmě nebude.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk