Plakát

Štaflík a Špagetka

Kreslený seriál Štaflík a Špagetka, tehdy ještě černobílý s původním názvem Psí život, se poprvé odvysílal už v roce 1971. Už tehdy se při jeho tvorbě sešli dva mistři animovaného filmu, režisér Václav Bedřich a režisér a výtvarník Zdeněk Smetana. Oba dva už měli za sebou pěknou řádku... [více]

1971–1992 | Československo | 10 minut | Československá televize | Animovaný / Večerníček | 39 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

3×13 – Vánoční pohoda

(premiéra v roce 2014)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

3×13 – Vánoční pohoda

(premiéra Kdysi dávno)
závěr seriálu

Štaflík a Špagetka – O čem to je

Kreslený seriál Štaflík a Špagetka, tehdy ještě černobílý s původním názvem Psí život, se poprvé odvysílal už v roce 1971. Už tehdy se při jeho tvorbě sešli dva mistři animovaného filmu, režisér Václav Bedřich a režisér a výtvarník Zdeněk Smetana. Oba dva už měli za sebou pěknou řádku úspěšných a na festivalech oceněných filmů.

Druhá řada stejnojmenného seriálu, už barevná, se odvysílala poprvé v roce 1992. Autoři seriálu Alena a Jiří Munkovi a oba jmenovaní tvůrci se tu sešli podruhé.

Seriál má jednoduchou stavbu, dva psí kamarádi, kteří drží spolu, a protihráč Vrána jim jejich hry i život komplikuje a kazí. Štaflík a Špagetka – jména mají podle toho, jak vypadají – jsou hrdinové dobromyslní, ale přesto život s Vránou je plný honiček a naschválů. A ty děti i dospělé ještě po letech zaujmou a hlavně pobaví.

Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Československá televize

Délka

10 minut

Žánr

Animovaný
Večerníček

Země původu

Československo

Roky vysílání

1971–1992

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2016)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

jméno postavy v názvu