Plakát

Štaflík a Špagetka

Kreslený seriál Štaflík a Špagetka, tehdy ještě černobílý s původním názvem Psí život, se poprvé odvysílal už v roce 1971. Už tehdy se při jeho tvorbě sešli dva mistři animovaného filmu, režisér Václav Bedřich a režisér a výtvarník Zdeněk Smetana. Oba dva už měli za sebou pěknou řádku... [více]

1971–1992 | Československo | 10 minut | Československá televize | Animovaný / Večerníček | 26 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

2×13 – Konečně dobrý skutek

(premiéra Kdysi dávno)

Štaflík a Špagetka – O čem to je

Kreslený seriál Štaflík a Špagetka, tehdy ještě černobílý s původním názvem Psí život, se poprvé odvysílal už v roce 1971. Už tehdy se při jeho tvorbě sešli dva mistři animovaného filmu, režisér Václav Bedřich a režisér a výtvarník Zdeněk Smetana. Oba dva už měli za sebou pěknou řádku úspěšných a na festivalech oceněných filmů.

Druhá řada stejnojmenného seriálu, už barevná, se odvysílala poprvé v roce 1992. Autoři seriálu Alena a Jiří Munkovi a oba jmenovaní tvůrci se tu sešli podruhé.

Seriál má jednoduchou stavbu, dva psí kamarádi, kteří drží spolu, a protihráč Vrána jim jejich hry i život komplikuje a kazí. Štaflík a Špagetka – jména mají podle toho, jak vypadají – jsou hrdinové dobromyslní, ale přesto život s Vránou je plný honiček a naschválů. A ty děti i dospělé ještě po letech zaujmou a hlavně pobaví.

Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Československá televize

Délka

10 minut

Žánr

Animovaný
Večerníček

Země původu

Československo

Roky vysílání

1971–1992

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2016)
Rok udává poslední vysílání.