plakát seriálu

Star Trek

(Star Trek: The Animated Series)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál se potýkal s finančními problémy, a proto herci, kteří dabovali hlavní hrdiny potom dabovali i některé vedlejší postavy.
Tvůrci díky tomu, že chtěli mít seriál přesně podle Původní série, vyhnali cenu jedné epizody na 75 000 dolarů, čímž se seriál stal do té doby nejdražším animákem.
Do seriálu se po počátečních peripetiích s herci (George Takei a Nichelle Nichols se na seriálu nechtěli podílet, díky čemuž z projektu vystoupil i Spock - nakonec studio ustoupilo jejich požadavkům) nedostala jedna postava, a to byl Čechov. Jeho představitel se však na seriálu podílel jinak - napsal scénář k epizodě Nesmrtelný Vulkánec.
Práce na jedné epizodě trvala téměř tři měsíce, protože tehdy nebyl žádný způsob, jak to urychlit. Místo 24 okének za sekundu se tak používalo jen 6, díky čemuž seriál vypadá dost staticky.
Kvůli tomu, že televize v té době považovaly animované seriály za určené pro děti, byla spousta scén z důvodu násili, sexu a smrti upravována. Byl zařazen do sobotního ranního vysílacího času, a to všechno přispělo k tomu, že seriál ztratil na atraktivitě, a pravděpodobně proto také nebyl zařazen do kánonu Star Trek.
U nás byl seriál odvysílaný v jiném pořadí než v USA.

1. řada (1973-1974):
Další Trable S Tribbly
Nesmrtelný Vulkánec
Co Se Nestalo
Na Okraji Galaxie
Zachráněný
Čarovný Hlas
Ztratila Se Nám Planeta
Elixír Lásky
Mágové Megas Tu
Zajatci Času
Zbraň Otrokářů
Džihád
Pod Vlivem Ambry
Tenkrát Na Planetě
Chtěl Bych Být Menší
Jiná Perspektiva

2. řada (1974):
Bem
Mor
Orionští Piráti
Vtipálek
Zhoubnější Než Hadí Jed
V Opačném Čase