plakát seriálu

Stop

(Stop)

Názory uživatelů

STOP

Těžko hodnotit pořad, který seriálem není. Můžeme ho hodnotit po obsahové stránce, po stránce vizuální, nebo třeba i po stránce společensky významové.

STOP by se dal klasifikovat jako dokumentárně-výchovný skečseriál. Každý díl má své téma, díly jsou krátké, poučující. A už jen to ovlivňuje hodnocení směrem nahoru.

K hodnocení se totiž v tomto případě musí přistupovat jinak. Seriál není jako ostatní. Je zástupcem samostatné kategorie. Nemůžete říct, že je lepší než např. Big Bang Theory. Protože aby jste ho s BBT mohli srovnávat, musel by jí být podobný.

Můžeme se na seriál dívat z hodnotového hlediska. Hodnoty jednoznačně seriál vytváří. Varuje před dopravními nebezpečími, před přílišnou sebejistotou, nerespektováním pravidel, pocitem výjimečnosti. Ani jedno není na silnici potřeba. Můžeme se na seriál dívat z hlediska dramatického. I když víceméně úsměvně, pořad ilustruje nebezpečné situace. Simuluje rozdíly při různých podmínkách, představuje a připodobňuje jízdní vlastnosti a podmínky k jiným příkladům, podobně nebezpečným. V tom je pořad výjimečný. Neplácá jen tak do vzduchu, odůvodňuje veškerá varování.

Seriál na obrazovkách ale už trochu zdomácněl a byl několikrát opakován, takže jeho varování už mnoho lidí nebralo vážně. Možná i proto byla spuštěna kampaň Nemyslíš, zaplatíš.

Z hlediska dokumentární a naučné tvorby je ale potřeba tento seriál ocenit.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí